Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Договор за покупко-продажба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Договор за покупко-продажба

    Така дойде времето да си пусна моторчето за продаване ... Моторчето е 125 кубика , разбрах че до 350 кубика се прехвърлят с договор за покупко-продажба .. Въпросът ми е този ли е договора ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dogovor.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:6093868

  • #2
    От: Договор за покупко-продажба

    В общи линии - да.
    Ако е регистриран, трябва да се посочи и номера. Също така това "всички принадлежности" ми се струва доста неясно така че по добре го махни за да няма неразбрали.
    Виж в нета - има доста образци като този - харесваш си един и го приготвяш.

    Коментар


    • #3
      От: Договор за покупко-продажба

      Благодаря ти много , ще потърся ..

      Коментар


      • #4
        От: Договор за покупко-продажба

        "Всички принадлежности" произтича от закона,така че дали го има или не пак си е задължение да продавача,да го продаде с тях. Иде реч,за документи,ключове и такива неща. Номера е бе значение дали е посочен,ако изобщо е регистриран. Достатъчно индивидуализиращи признаци има,марка,модел,номера на двигател и рама. Общо взето това е достатъчно даа се прехвърли собствеността.

        Коментар


        • #5
          Някой пробвал ли е с образеца от темата,трябва ли да се пишат данни от лична карта ?
          По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от stefko1992 Преглед на мнение
            Някой пробвал ли е с образеца от темата,трябва ли да се пишат данни от лична карта ?
            Точно с този не съм, но с подобен да. Пишат се номера на лични карти, ЕГН-та, адреси и прочие. Това, че няма нотариална заверка не променя съдържанието на договора.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              Договора се пише на коляно за 10 минути.
              Ако продавача е женен трябва да се подпише и жена му, често се забравя.
              Лелките в кат са особено мнителни към тези договори, защото не си снесъл на държава и на нотариуса и са инструктирани всячески да пречат. С един опикан скутер за 500лв. Ме проверяваха все едно съм си купил ядрена подводница.

              Коментар


              • #8
                На мен също ми е непонятно от какво произтича това вземане на сериозно.
                Вярно, че и голяма част от хората приемат МПС-тата много на сериозно.
                Че има и скъпи такива.

                Но дето казваш на някаква пиклива тротинетка да се гледа все едно прехвърляш собственост на оръжия за масово унищожение ми е нелепо.

                Иначе аз съм имал 2 пъти сделки с такива договори, нищо особено.
                Първия попаднал ми в хухъл и нямам спомен да е имало проблем никъде.

                С последният договор за продажба веднъж обаче ходих в КАТ.

                В данъчното отдавна ми бяха махнали 125-цата като данъчно задължение със същият договор.

                Обаче по някакъв начин установих, че в КАТ взе още се “води” мой понеже новият собственик не го е регистрирал.

                Снимаха си договора но казаха, че нямало начин да го махнат от мен ако не се регистрира на друг.
                От друга страна новият собственик не е длъжен да го регистрира… Май.
                Та накратко остава моя собственост завинаги
                Дори договора да е бил нотариално заверен това не би променило горното!


                А го направих щото си помислих, че ако хипотетично излезе да пътя, стане чудо и го снимат по номера ще стигнат до мен.
                Е, в КАТ ме увериха, че нямам отговорност след като съм го продал.

                Някакъв парадокс ми се видя но отебах.
                То около дейността им това не е единственият пък и собственика поне тогава го познавах.
                И финално - това е само 125 цици ендуро а не ракетен комплекс
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  ...И финално - това е само 125 цици ендуро а не ракетен комплекс
                  Тия ги знаем. Всеки с ракетен комплекс би опитал да обясни че неговият не е такъв...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    Аз точно 125цц. Скутер си купих да мога като сме някъде с гимията да го сваля с крана и да ида до града за пукница и цигари.
                    Прехвърлих си го на мое име, старият собственик не ходи никъде. Това при положение, че новият си го прехвърли има там 10 работни дни ли беше срок да го прехвърли. Виж в твоя случай е наистина парадокс, хем си го продал хем не.

                    Коментар


                    • jordanov sv
                      jordanov sv коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нещо дизелово ли си намерил?

                    • Никола
                      Никола коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е ти ся приказки, нормален биндзин.

                  • #11
                    Ако не го придобие някой изпаднал терорист не очаквам нищо значително да произлезе от този казус!

                    Но тогава в КАТ ми казаха точно това - в тяхната система се водил на последният собственик, тоест аз.
                    Което не означавало, че при нарушение по табелата ще получавам наказателни постановления след като е продаден.

                    Донякъде, предполагам!

                    Например ако някой вземе, че че изстреля граната по НС и избяга с него през градинките на ректората и в същото време някой воайор го фане у кадро...
                    Проблем но основно личен - да го намеря и да му дам шише ракия!
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #12
                      "Лелките" в КАТ не са инструктирани "да пречат", а да спазват закона! Длъжни са да проверят ППС-то дали е семейна собственост и дали личните данни и подписите са автентични. Преди да напишете някоя "умност" ще ви кажа, че се прави през системата на БДС.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        ... и дали личните данни и подписите са автентични. ...
                        И как ще се случи това? Особено пък подписите, дето не са направени пред тях.

                        Коментар


                        • сто
                          сто коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ахъм, те все графолози работят там

                        • Стоян Боюков-Sariones
                          Стоян Боюков-Sariones коментира
                          Редактиране на коментар
                          По-хитра мисъл не можа ли да измислиш?

                          п.п. Заради такива и подобни "умности" все по-трудно намирам смисъл да пиша!

                        • сто
                          сто коментира
                          Редактиране на коментар
                          Що, длъжен ли съм по закон да се подписвам по един и същ начин? Длъжен ли е служителят в кат да може да разпознае подписа? По какво?
                          Знаеш ли защо пред нотариус подписваш, не предварително?
                          Впрочем - и аз. Ма заради други "умности" и "умници".

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X