Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работата на КАТ-София или Абсурдистан в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Работата на КАТ-София или Абсурдистан в действие

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    ...
    Ok - значи минах през КАТ, с някакво гнусно отвращение и сумтене ми взе докимента, удари два печата и ме съпроводи с погнусено извръщане на поглед.
    Не посмях да питам кога да мина през общината - сигурно щеше да се отвори тая ми ти уста и като във филм на Хичкок щеше да започне да бълва змии и гущери
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #77
      От: Работата на КАТ-София или Абсурдистан в действие

      А, то това, че чиновниците са криви и до обяд се сърдят на себе си, следобяд на всички останали си е повсеместно, не е български патент .... Ти нали си изпълнил задължението си, дреме ти на дудука кой за какво се муси. Моя принцип винаги е бил аз да съм изрядната страна до колкото мога. Хем съвестта ми е чиста и спя спокойно, хем ако нещо се сбъгяса аз имам пълното основание да им кажа да го .... Ще се оправим някой ден, ама иска воля и желание у мнозинството ....
      П.П. Принципно тая процедура с обявяването на продаденото МПС е в интерес на продавача, колкото и да изглежда безсмислена. Защото ако купувача е недобросъвестен и не отиде да го регистрира, то винаги виси в регистрите на КАТ на името на последния собственик. И за всяка една снимка от камера или не дай Боже извършено престъпление с него, ще търсят последният собственик. Не ти трябва такова приключение, вЕрвай ми ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #78
        От: Работата на КАТ-София или Абсурдистан в действие

        Никога не съм бързал с 'отписването' от Общината, и никога не съм отписвал автомобила в КАТ с изключение на един бракуван (т.е. аз трябваше да върна номерата)...
        Куздов е прав по принцип, но от друга страна аз имам официален документ, че от дадена дата автомобила не е мой - т.е. съвсем леко и безболезнено мога да докажа, че след тази дата не е проблема при мен...


        П.С. минавал съм по пътя, при който съм получавал глоба/снимка за автомобил който наистина е на мое име, но не съм го шофирал аз...
        Въпроса се реши за няколко месеца... Т.е. го реших за 5 минути с едно заявление, ама още няколко месеца вися задължението докато го изчистят в КАТ от моето ЕГН
        Общо взето - наистина трябва сериозна реформа...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Работата на КАТ-София или Абсурдистан в действие

          Купувача е познат участник тук и я е регистрирал на негово име в двуседмичният срок. И двамата сме в КАТ София, само сме в различни общини - ако имаха някаква "електрическа" система - щеше да чукне и да види, че всичко вече е прехвърлено, но тя само удари два печата и ми даде бележка (май за пред общината). За какво им беше нужно това - нямам идея, но и за мен важното е, че е свършено както трябва.
          Последно редактирано от PinMaster; 19-11-15, 12:35.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #80
            От: Работата на КАТ-София или Абсурдистан в действие

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Зачисляват ти автоматично МПС-то без да го декларираш, а за данъка - и при мен беше така... носиш квитанцията и с нея ти "опрощават" данъка до края на годината /който е платен от предишния собственик/....
            Вчера си регистрирах мотора в Кат-Пловдив.За има няма два часа,което си е постижение по нашите ширини,ако не ползваш "жокери"...Днес отидох в данъчното да подам декларация,киселата лелка зад гишето ми заяви тежко че вече идват данни от Кат до 10 работни дни,АКО ЕВЕВНТУАЛНО НЕ ДОЙДЕЛИ ЩЕЛИ незнам си кво да направят...Викам дай едно заявление така и така съм дошъл на крака ;-) Тънката ми идея е да не ме издокарат да плащам по-висок данък,представих документ от вносителя на Ямаха че имам катализатор,носих и бележката за платени данъци от предишния собственик-коментара беше:"ейй мъ как си съ подковал" Та написах заявление,приложих всичките бележки и киселата леля рече "идялно,ако не дойдат данни от кат ше караме по твойте билйежки" :-/ В тоя момент се сетих колко наивно отидох да гласувам на референдума за дистанционно гласуване

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X