Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

    Колеги ,имам нужда от съвет ! На 19.08.2014 г. на околовръстния път на София отзад в автомобила ми се удари един чужденец ( Грък,ако има някакво значение) . Викнахме КАТ написаха протокол и му попълниха данните от Зелената карта ! През сайта на Гаранционния фонд разбрах, че представител на неговата застрахователна компания е нашата Евроинс ! Още на следващия ден бях при тях и попълних необходимите документи . Направиха оглед на автомобила и отбелязаха щетите ! Счупени двата стопа в бронята и самата тя смачкана ! При разговора си с тях ми казаха , че максимум до един месец ще ми изплатят сумата по щетата ! Да, ама НЕ ! Вече три месеца чакам и все ме баламосват ! При първия ми разговор по телефона един младеж ми обясни процедурата и ми каза ,че срока им е три месеца ! Първо изпращали запитване до гръцката компания за потвърждаване валидността на застраховката . След това изготвяли оценка, която им изпращали и след като им преведат парите ги изплащали на потърпевшите ! Проявявам разбиране и не им звъня всеки ден , а горе долу веднъж на две седмици ! Напоследък свързването с тях започна да става кошмарно ! Звъня по няколко часа на ден и никой не вдига ! Случайно ,ако вдигне някой се започва : Ама той финансовия директор ги движи тези неща !!! Трябва да проверим и ще ви звъннем! Дайте телефон за връзка като на поне три документа заведени при тях съм го написал ,включителни и електронна поща и до сега не са ми се обаждали да ме информират за резултата ! Днес е последният им ден от срока и пак не мога да се свържа с тях ! Ще се жалвам то май нямам друг избор ,ама къде ? Дали до Гаранционния фонд или до Комисията по финансов надзор ? Какво бихте ме посъветвали като ред на действие ?
    Благодаря ви предварително !

  • #2
    От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

    Иди на място и им покажи готовата жалба до КФН, до два дни ще имаш парите.
    Всъщност май имаше застрахователен надзор, ама не съм сигурен.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

      Хващаш що-годе кадърен адвокат да спретне и им занесе една "покана за доброволно изпълнение" и ще си прибереш парите и за хонорара му.

      Коментар


      • #4
        От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

        Бих те посъветвала да се обърнеш към Националното бюро на българските автомобилни застрахователи.
        http://www.nbbaz.bg/
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • #5
          От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

          Напиши в чичко Гугъл "асоциация на пострадалите в ПТП". Хората си имат адвокати с познания в дадената област. Има случаи, в които след тяхна намеса застрахователното обезщетение се удвоява.Разбира се срещу комисионна.
          0884 987 137
          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

          Коментар


          • #6
            От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

            А защо ти се занимаваш с това?Не е ли работа на твойта застрахователна компания?
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

              Неговата компания се занимава,ако има "каско".Ако е по гражданска той ходи да се разправя при застрахователя на виновния.Застрахователя,естествено се чуди как да го "пореже" и да плати по-малко /ако може нищо/. И започва едно размотаване и ходене по мъките,та белким му омръзне,и се откаже да си търси обезщетението /има много такива случаи/.В крайна сметка застрахователя излиза на печалба,щото е взел пари за застраховката, а не е изплатил нищо.
              0884 987 137
              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

              Коментар


              • #8
                От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                Моя роднина пострада по същия начин, но от румънец, че имаше и травми и счупвания- три години ходене по съдилища. Накрая се оказа, че румънския застраховател си е платил в срок, а представителя му у нас се мотае- ако мине. Моя съвет- мнооого кадърен адвокат.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                  Не съм адвокат, а обикновен 'ползвател', но в подобни случаи със застрахователи винаги съм действал така:
                  1. Уточнявам законовите срокове, в които трябва да бъде възстановена сумата
                  2. При наближаване на срока описвам подробно ситуацията, офиса, към който съм се обърнал. И мотаенето - цитирани дати, посещения, разговори. Изпращам официално напомняне на застрахователя (с обратна разписка или входящ номер от офиса им) да си изпълни задълженията (адресирана до директора). Оставям копие и в офиса. Обикновено отговарят в рамките на 1-4 седмици (май по закон бе до 30 дни).
                  3. Ако отговора не ме удовлетворява - отговарям им по същия път с доста твърд тон какви са ми намеренията след изтичане на законовия срок, базирайки се на факти и закона - съд до дупка, уведомяване на контролните органи, медии и т.н... Общо взето подготвям им/предлагам им правилното решение.

                  Досега винаги след второто писмо съм получавал бърза реакция и незабавно решение на въпроса. Та не ми се е налагало да ползвам адвокати при такъв случай. Но ако се наложи - бих наел - всичките ще са доволни (и адвоката ще си получи своята сума, от застрахователя). Въпроса е да наемеш 'чист' адвокат, който да не е свързан със застрахователя.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                    И аз съм в подобна ситуация, само че мястото е различно - в Гърция една гъркиня ме удари отзад. Оказа се че Allianz са представител на нейния застраховател. Вече трети месец ме мотаят. Чакали отговор от гръцка страна. Прочетох темата и все повече се убеждавам, че трябва да потърся адвокат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                      Днес си взех обезщетението от Allianz. След като прочетох темата, почнах да се замислям за адвокати и след като изтече тримесечния срок, се обадих на жената, дето управлява международните щети, едва ли не да и "спомена" за намеренията, но ми каза че има напредък и наистина след това нещата се развързаха, одобриха всичко, после чаках парите да пристигнат в някаква сметка и днес ми беше платено.

                      Всъщност, излиза че гърците са адски мързеливи и затова има такива огромни забавяния.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                        Първоначално публикуван от Nuclear868 Преглед на мнение
                        Днес си взех обезщетението от Allianz. След като прочетох темата, почнах да се замислям за адвокати и след като изтече тримесечния срок, се обадих на жената, дето управлява международните щети, едва ли не да и "спомена" за намеренията, но ми каза че има напредък и наистина след това нещата се развързаха, одобриха всичко, после чаках парите да пристигнат в някаква сметка и днес ми беше платено.

                        Всъщност, излиза че гърците са адски мързеливи и затова има такива огромни забавяния.
                        Не е мързел а ГОЛЯМА Бюрокрация!!!
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                          Та понеже нещо ме е налегнала много работа напоследък този проблем остана на втори план ! В кратце развръзката е следната . В началото на Декември им вдигнах скандал по телефона и след неколкодневна проверка ми се обадиха ,че са ми изпратили писмо на домашния адрес с покана да дам банкова сметка ! Аз пък бях решил ,че от КАТ искат да ми връчват портрет и го игнорирах ! Отворих си такава и я изпратих то пък се оказа ,че човека дето движи мойта щета е излязъл в отпуск ! В началото на този месец се чухме и ме увери ,че документите са предадени за изплащане и на 24 този месец ми звънна ,че парите са преведени по сметката ми !
                          Отчитам, че и аз с липса на достатъчно настоятелност имам вина за забавянето !

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                            Много е глупава системата няма спор. Представете си другия момент , вие да блъснете някой в чужбина с българска регистрация. Хората си получават парите доста бързо (един път задрах на една кола бронята с .... джантата при паркиране) от българските застрахователи.
                            Явно като ги натискат отвън си плащат ... като хората!
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПТП с участитието на чуждестранно МПС на територията на България !

                              и мен ме удариха отзад /баничарката от аватара/ - в Румъния... Също в Евроинс... Ходих тук на оглед, казаха ми да дам банкова сметка и дадоха тел., на който да следя развитието... След второто обаждане /3 месеца горе-долу/, един ден видях в банковото извлечение, че са ми изплатили 165лв...
                              Един познат добре ми казваше преди огледа да мина през Мото Пфое и да ми направят официална оферта за ремонта... ама на... "Закърпването" /изчукване на престилка, броня, двете врати + боя/ при познат ми излезе 180лв - ако бях отишъл в сервиз, поне 500-600лв щяха да ме друснат...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X