Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешно написан АКТ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешно написан АКТ?

    Здравейте,
    преди две седмици някъде ме спряха за затъмнени предни стъкла и ми писаха акт.Днес обаче като прочетох подробно акта видях че е сбъркан.Написано е следното в акта като нарушение:
    "Водача е ограничил видимостта през страничните огледала на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя"
    и отдолу под това с една стрелка е написал катаджията чл.105 от ЗДвП.

    Добре, обаче в чл.105 от ЗДвП пише следното:

    (1) Забранява се
    ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на
    автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на
    прозрачността им.
    (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
    автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на
    огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
    Никъде не се споменава за ограничаване на видимостта през огледалата.Ясно е че е грешка, но акта си е сбъркан и така написан няма логика, въпроса е дали мога това да го обжалвам, щом вече съм се подписал на акта още в деня на съставянето му и има ли смисъл?

  • #2
    От: Грешно написан АКТ?

    Това е все едно да те хванат с два промила на "ул. Ханку брат" и да се надяваш, че актът ще падне
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Грешно написан АКТ?

      Има смисъл. Чакай да видиш какво ще пише в наказателното постановление - ако са малко точки, малко пари и колата не ти е спряна от движение, преценяваш дали си струва. Иначе при разминаване между акта и постановлението (ако там вече пише "стъкла", а не "огледала") или възпроизвеждане на същия, несъществуващ в закона текст за "огледала" - ще отменят постановлението.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Грешно написан АКТ?

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Това е все едно да те хванат с два промила на "ул. Ханку брат" и да се надяваш, че актът ще падне
        Случва се да падне - ако се сочи, че е съставен на несъществуващ адрес - какъв акт е това ? Очевидно не отразява правилно фактическата обстановка Това с "Ханку брат" всеки съдия би го отменил служебно и без такъв довод, само заради "въпиющата неграмотност на актосъставителя", като, естествено, намери друг някакъв недостатък в акта.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Грешно написан АКТ?

          Всяко едно доказано несъответствие е достатъчно основание за съда да отмени нп...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Грешно написан АКТ?

            Автомобила не е спрян от движение, само акт е написан, но ми каза, че най вероятно ще ми вземат някакви точки и сумата би трябвало да бъде малка понеже нямам други актове, но това не го решавал той.
            Въпроса е, че акта така написан има съвсем друг смисъл и би трябвало да е невалиден, но щом съм се подписал на него имам ли право да обжалвам?

            Коментар


            • #7
              От: Грешно написан АКТ?

              Първоначално публикуван от pioneer554 Преглед на мнение
              ...затъмнени предни стъкла.....
              Ти колко предни стъкла имаш ?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #8
                От: Грешно написан АКТ?

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Ти колко предни стъкла имаш ?
                Стъклата на шофьорската врата и пасажера имах предвид

                Коментар


                • #9
                  От: Грешно написан АКТ?

                  Първоначално публикуван от pioneer554 Преглед на мнение
                  но щом съм се подписал на него имам ли право да обжалвам?
                  Разбира се. Подписването дори без възражения или (понякога катаджиите настояват) да е написано "нямам възражения" не пречи да се обжалва постановлението. Аз обикновено пиша "имам възражения, ще ги представя в тридневен срок", не представям нищо (що да им отварям очите какво са оплескали ?) и ги чакам с наказателното постановление съвсем да оплетат кълчищата и си обжалвам тогава.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грешно написан АКТ?

                    Благодаря за информацията колега!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грешно написан АКТ?

                      Първоначално публикуван от pioneer554 Преглед на мнение
                      Въпроса е, че акта така написан има съвсем друг смисъл и би трябвало да е невалиден ...
                      Не се притеснявай, акта ти е написан правилно. Чрез затъмняването на предните странични стъкла се ограничава видимостта назад през страничните огледала. Даже е посочил кой член си нарушил.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грешно написан АКТ?

                        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                        Всяко едно доказано несъответствие е достатъчно основание за съда да отмени нп...
                        А дано, ама надали- това, че е написал "огледала" вместо "стъкла" е дребна грешка и акта си е напълно валиден. Този текст е за поясняване на нарушението на водача, важното е да е написан точният член от закона. Виж, ако е написано само "чл. 105" може да е проблем щото не става ясно какво е точно нарушението- затъмнени предни стъкла (1) или затъмнени задни стъкла + липсващо огледало (2).

                        Глобата мисля, че е мижава (под 50лв.) и без отнемане на точки- за тъмни стъкла или те спират от движение, или ти пишат смешен акт като в случая. Е, доста пъти куките практикуват "дай 20лв. и си сваляй тук и веднага фолиото"- тоя път явно пари не са им трябвали...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грешно написан АКТ?

                          "Водача е ограничил видимостта през страничните огледала на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя"
                          Пълна обърквация е направил старшината както го е написал......ако жалиш акта може да няма и НП
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грешно написан АКТ?

                            Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                            А дано, ама надали- това, че е написал "огледала" вместо "стъкла" е дребна грешка и акта си е напълно валиден.
                            Няма такъв филм - дребна грешка в таз работа, има ли грешка, тя поставя под въпрос цялата фактология...тука за съда става дума!
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грешно написан АКТ?

                              Излиза, че ако си сгънеш страничните огледала, попадаш в хипотезата на тук коментирания акт
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X