Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в КАТ с талон за регистрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в КАТ с талон за регистрация

    Здравейте! Преди седмица взехме Хонда Доминатор 650 регистрирана в България. Та днес отивам в КАТ, за да сменя регистрацията понеже съм от Пловдив, а мотора е регистриран в друг областен град. Там един от служителите установи грешка в талона и по - точно категорията на мотора. Вписан е като L1 - което е за до 50 куб. см. и 50 км/ч макс. скорост, а трябва да е категория L3. Човекът ме прати до някаква си "комисия" от която се показа един униформен, който погледна талона, попита ме дали имам книжка на който въпрос му отговорих с "не", изнерви се и ми каза, че щом съм нямал книжка не можел да ми обясни за какво са тия категории и си ме изпрати да се свързвам с вече бившия собственик, за да си носи талона да го оправят у тамошния КАТ.


    Според вас може ли при издаването на новия регистрационен талон това нещо да бъде поправено без да се разкарвам ненужно до другия край на България? Според мен цялата случка си бе чисто заяждане. Все пак не вярвам областните централи на КАТ да не могат да си обменят информация.. следователно да не могат да оправят проблема дистанционно.

    Благодаря

  • #2
    От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

    Може и като заяждане да го тълкуваш, ама по-големият проблем е, че имаш документ с невярно съдържание. Мога да се обзаложа, че грешката не е точно грешка и моторът е вписан с такава категория, за да може да се кара с "М", а и заради данъка вероятно. Обади се на предишния собственик и си искай парите и му върни мотора. Ако се ослушва, посъветвай го да прочете чл. 308 от НК и го уведоми, че ще подадеш жалба в съда. Иначе няма друг законен начин да се "оправиш".
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

      Чакай сега това дали има или няма СУМПС от съответната категория не е мотив да му откажат регистрация на негово име или поне някакво смислено обяснение . Аз лично през годините съм закарал в КАТ поне 5 мотора на приятели които нямаха тогава категория А . Грешката може и умишлена да е но твоите колеги на пътя не са толкова тъпи че да не могат да различат мотор 50 кубика и такъв 650 кубика . С това може да се надлъгваме за някое скутерче което е до към стоте кубика и двигателя не се вижда . Между другото на времето точно с моя Доминатор брах измислени ядове в КАТ . Като отидох да го регистрирам след дълго чесане по плешиви глави се оказа че го нямали като модел и ме пратиха на Технотест . Там един също плешив пенсионер за 2 минути в един каталог за масла на Мотул намери модела . Не бил точно Доминатор а NR Доминатор и така ме изръсиха още вече не помня колко пари .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

        Дали са тъпи и дали могат няма никакво значение. Важно е какво пише в хартишката. И дали момчето има или няма категория също няма значение в случая. Метнали са го с фалшива регистрация, с която е карал предишния собственик и НИКОЙ няма да му регистрира мотора с нея. Защото не става въпрос за дребна грешка от недоглеждане, а за умишлено подменени данни. Ако някой прокурор се ентусиазира достатъчно, може да създаде сериозни неприятности на собственика по талон.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

          баш заяждане е, тая точка L1 я има само в големия талон и по никакъв начин не касае СУМПС
          най вероятно е за да се спести някой лев до 50 куб. см, но сега се извършва пререгистрация и би трябвало да си го опишат

          Коментар


          • #6
            От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

            Интересно в съда каква ли присъда ще постановят като единствената вина на собственика по талон, е (дали умишлено или не - няма значение) че е бил блейка и не разгледал какво са му написали в КАТ (!!!) в талона. И съответно, не е уведомил своевременно "Компетентните органи".

            За служебна проверка и прокурор са единствено тетките на гишетата и "големомъдите" на канала в съответния КАТ издал сгрешения (или фалшифициран талон) . Защото не собственика, а те издават съответния официален документ.

            Към човека: отидете и си направете една консултация с адвокат. Там вече според неговите указания.
            При посещение в полицията под ръка с такова лице, господата стават учудващо любезни. А ако е и по-ербап, може и той пък да сезира Великата прокуратура за творенията на служителите в съответния КАТ издали документ с невярно съдържание .

            Коментар


            • #7
              От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

              Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
              Интересно в съда каква ли присъда ще постановят като единствената вина на собственика по талон, е (дали умишлено или не - няма значение) че е бил блейка и не разгледал какво са му написали в КАТ (!!!) в талона. И съответно, не е уведомил своевременно "Компетентните органи".

              За служебна проверка и прокурор са единствено тетките на гишетата и "големомъдите" на канала в съответния КАТ издал сгрешения (или фалшифициран талон) . Защото не собственика, а те издават съответния официален документ.

              Към човека: отидете и си направете една консултация с адвокат. Там вече според неговите указания.
              При посещение в полицията под ръка с такова лице, господата стават учудващо любезни. А ако е и по-ербап, може и той пък да сезира Великата прокуратура за творенията на служителите в съответния КАТ издали документ с невярно съдържание .
              Не виждам вина в новия собственик , нито и при продавача .......да не са писали те талоните .... ако не са сговорчиви изпрати едно писъмце до директора на РДВР като опишеш случая . Навремето една мома ми регистрира ГАЗ-63 като ГАЗ-66 ........неможла да намери модела .....след направена забележка и консултации с колежките си написа нов талон........

              Коментар


              • #8
                От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                Алоооо.. Колега! Нито купувача ,нито продавача е виновен,че някой някъде не си е свършил работата. Или е бил мотивиран да не я свърши. Като не им харесва талона в новия кат да си започнат служебна проверка в предишния кат и да си накажат виновните служители.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                  Не трябва ли в тази ситуация мотора да е с малкия регистрационен номер ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                    Интересно в съда каква ли присъда ще постановят като единствената вина на собственика по талон, е (дали умишлено или не - няма значение) ........
                    При посещение в полицията под ръка с такова лице, господата стават учудващо любезни. А ако е и по-ербап, може и той пък да сезира Великата прокуратура за творенията на служителите в съответния КАТ издали документ с невярно съдържание .
                    Бях сигурен, че ще се стигне точно до такива мъдри умозаключения, затова обикновено избягвам да давам мнение по такива теми. Аз се опитвам да му помогна да не изгори с парите, някои видни специалисти по регистрации ръсят мъдрости..... Ми кво толку, те хорицата дали едни неверни декларации, дали и некой леф на некой катаджия, той пък се направил на луд, че не знае колко са 50 и 650 кубика и чиста работа, ще спестят некой леф от данъци да има за джибровица. Що пък да ги дават на изедниците.... Въобще, никой няма вина, всичко е мир и либоф. Карайте и се оправяйте както знаете и после ревете по форумите колко ни е скапана държавата и как всички са тъпаци, само вие сте тарикати.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                      Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                      ....Интересно в съда каква ли присъда ще постановят като единствената вина на собственика по талон, е (дали умишлено или не - няма значение) че е бил блейка и не разгледал какво са му написали в КАТ (!!!) в талона. ... .
                      Ами пробвай - и ще видиш Иначе така тук умувате на чужд гръб .

                      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                      ....Алоооо.. Колега! ....
                      Айде малко по-културно де ! Така се обръщаш към "колегата" , сякаш той е виновен , че въпросния юнак пуснал темата си е вкарал таралеж в гащите . Народът има една поговорка "Кьорав карти не играе" . Да е гледал като купува ! Сложи ли веднъж подпис под Договора , това означава че е съгласен със всичко , написано вътре . После носи отговорност .

                      Това , че при предния собственик "номера е минал" и онзи се е бил в гърдите , че е тарикат и е "прее@ал системата" очевидно не е минало и втория път .
                      Така че каквото и да пишете тук , момчето за момента притежава един паметник в къщи . Според мен е по-добре да послуша Куздов .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                        Куздов е дал единственното в случая правилно решение. Не се сещам другите какъв акъл дават.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                          Какви неверни декларации, какви пет лева?? Къде в КАТ, собственика попълва каквото и да е? Информацията се попълва от служителите на гишетата, после ППСто отива на каналите и там друг служител на КАТ сверява дали данните на хартишката отговарят на това, което се представя за регистрация. Кой извършва по-голямо нарушение -собственика, който не си е разгледал всяка буква в талона или служителя който е издал сгрешения документ, а?
                          Аз за това и го пращам при адвокат, защото най-добре ще го упъти какво да прави!

                          Вие др. Куздов какво го съветвате да направи -да отидел да върне мотора на предишния собственик и всеки да си затрае? Значи от морална гледна точка го съветвате да укрие престъпление извършено от ваши колеги ..."хвала" на такива полицаи!

                          От практическа: не всеки нотариус се съгласява да направи нов договор за продажба след като МПСто не е било прехвърлено в КАТ на новия собственик (т.е. да се отиде при него за прехвърляне, със стария договор за продажба като документ за собственост). А без документ, на стария собственик трябва да му е изпила чавка акъла, та да си вземе мотора -нали в други ден може да се окаже и че го е откраднал (айде най-малкото "обсебил").

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                            Товариш Ленин, аз поне давам някакъв съвет с някаква възможност за положително развитие. Вие какъв съвет давате? Щото до тук виждам само дървени философии. При регистрацията се представят едни декларации и копия (преди време, сега оригинал по обясними причини) на договори и свидетелства за регистрация на МПС. Да се обзаложим ли въпросното МПС дали е пристигнало с истински данни и които впоследствие мистично са се попроменили? Освен това собствеността на мотоциклет до 50 кубика не се прехвърля при нотариус и подозирам, че и конкретния случай е точно такъв. Т.е. "щастливия" собственик е бил напълно наясно какво купува, ама като е ударил греда с КАТ-Пловдив и е ревнал на умряло. Та вина никой няма, само корумпираните катаджии. Ама Вие, понеже видно от писанията ви, познавате законите на РБ в дълбочина, очевидно сте наясно с тия дреболии....
                            П.П. И да благодари на "заядливите" катаджии, че не са му прибрали мотора и да го пратят да си ходи пеш, щото в София вероятно точно това щеше да се случи.
                            Последно редактирано от kuzdov; 13-05-14, 21:28.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем в КАТ с талон за регистрация

                              Добре де. Ако е с регистрация за мотопед, би следвало да е с малките регистрационни табели. Така ли е? Ако е така става дума за умишлена "грешка". Ако е с големите табели е недоглеждане.
                              Откровено сива кола, беше регистрирана като кафява и след доста пререкания "стана" отново сива в рамките на няколко часа.
                              Това, че агнешките майчици по гишетата в КАТ пишзт едно към некъде данните, по никой начин не означава, че не трябва внимателно да се гледат творенията им при получаване на документите.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X