Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странна случка със спиид камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странна случка със спиид камера

    Накратко ..светна ме вчера.
    Враца - изхода за София.
    Ограничение 60. Аз карах с 59 , стандартни гуми според книжката , демек спазвам ограничението.
    Какво се случи ?
    След мен приближаваше некаква джипка с видимо доста по висока скорост от ограничението.
    Явно знаеше местоположението на камерата защото намалявайки , се нареди зад мен . А и гявол , през цялото време вървеше върху осевата линия, леко вляво , така че да закривам номера му.
    Когато ни светна камерата , той тъкмо беше заковал за мен , в другото платно нямаше кола (видях) .Бяхме на около 30 метра от камерата.Не знам дали е хванала и неговия номер , но факт е , че аз с тъпата си физиономия съм отпред !
    И сега въпроса...
    Аз ли съм пре....ния , тия камери имат ли някаква селективност , какво ще се случи?
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

  • #2
    От: Странна случка със спиид камера

    Стационарните камери различават лека кола от камион и при ограничение 60 за лека кола и 50 за камион ще снима камиона ако мине с над 60 а леката кола при същата скорост ще я пропусне !Камерата на Старо Оряхово между Бургас и Варна снима с 2-3 км. над ограничението !

    Ако камерата е видяла два обекта ,ти и джипката,ясно различава кой обект е превишил скороста,независимо че е зад теб,не е като радара !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Странна случка със спиид камера

      Ако е същата камера (на Ромпетрол) е адски тъпо поставена. Ако идваш от околовръстното на Враца, нямаш знак за ограничение и се включваш точно преди нея. Няколко пъти съм минавал покрай нея с 80 и досега снимка нямам.
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • #4
        От: Странна случка със спиид камера

        А сигурен ли си че камерата е 'светнала'? Защото когато си на около 10-15 метра преди нея за момент се отразяват лампите от бензиностанцията в двата 'прозореца' и изглежда че 'светка'. Всъщност отражението което аз виждам от нея е тъмно-червено на цвят, би трябвало 'светкавицата' и да е инфрачервена.

        А знака '60' го няма от преди около 2 месеца, седи му само тръбата.
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
        Suzuki Grand Vitara 1.6
        LZ1ZPM

        Коментар


        • #5
          От: Странна случка със спиид камера

          Имаш , имаш .... (за включването от околовръстното)
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #6
            От: Странна случка със спиид камера

            Ограничението в посока Враца към Мездра е 90, така че спокойно.

            Коментар


            • #7
              От: Странна случка със спиид камера

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              ....Камерата на Старо Оряхово между Бургас и Варна снима с 2-3 км. над ограничението !...
              Сигурен ли си, че има изобщо спийд камера там?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Странна случка със спиид камера

                За 2-3 км/ч над ограничението и да имаш "честитка" няма да е голяма. Толкова ли нямаш проблеми в оцеляването на семейството в шибаната ни "демокрация" та си започнал да се притесняваш за пълни глупости? Не че съм се уровил в мазни кинти, но от мен имаш 10лв. за "честитката" (ако въобще ти дойде). Сипи си едно и мисли за нещо по-земно, на комшийката дъщерята примрено....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Странна случка със спиид камера

                  Е явно не разбирате, че заради онзи е светнала камерата /примерно 85км/ч/, а камерата е снимала само Макавеев?!
                  Проблем и интересно какво ще излезе.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странна случка със спиид камера

                    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                    Е явно не разбирате, че заради онзи е светнала камерата /примерно 85км/ч/, а камерата е снимала само Макавеев?!
                    Проблем и интересно какво ще излезе.
                    Изведнъж набра същината на въпроса.:-))))))
                    Те това питам..
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странна случка със спиид камера

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Сигурен ли си, че има изобщо спийд камера там?
                      Не само има, ами и работи. През лятото беше спряна, но сега е в действие. Само камерите на Приселци са камуфлажни, засега.
                      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                      Стефан Арзатов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странна случка със спиид камера

                        Камерите засичат само в посоката за която са настроени....Светкавицата,в случая,не ви бърка...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странна случка със спиид камера

                          Нали камерата прави поредица от снимки... Там ще си проличи кой се е движил по-бързо...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странна случка със спиид камера

                            Спиид камерите правят две снимки с цел ако са заснети два обекта да е ясно какво се случва ,така че ако не си превишил нямаш грижи...
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странна случка със спиид камера

                              Имах подобна ситуация в Търговище, но нямам честитка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X