Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Националност и нейното значение за катастрофите по пътищата...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Националност и нейното значение за катастрофите по пътищата...

    Хубава работа, ама руска... Явно руснакът в джип си мисли, че пътят е негов. Много от нашите - също.

    Вчера вечером на Дмитровском шоссе в Подмосковье произошло ДТП: внедорожник марки "Форд-Экспедишн" выехал на встречную полосу и врезался в "Газель" спасательной службы, рассказывает NEWSru.co.il. За рулем джипа находилась жена лидера известной группы "Любэ" Николая Расторгуева, сам певец также находился в машине.
    В результате столкновения в машине певца сработали подушки безопасности, благодаря чему Николай Расторгуев и его жена не получили серьезных повреждений. Четверо спасателей, находившихся в "Газели", пострадали серьезнее: врач бригады Дмитрий Жидков с черепно-мозговой травмой был госпитализирован в одну из московских больниц, остальные пострадавшие были госпитализированы с более легкими травмами.
    Жена Николая Расторгуева уехала с места происшествия, не дожидаясь прибытия сотрудников ГИБДД. Об этом сообщили спасатели, находившиеся в "Газели". Певец от госпитализации отказался. Сотрудники милиции затрудняются назвать причину аварии, отметив, что обстоятельства происшествия в данный момент выясняет следствие. "Не исключено, что водитель "Форда" не справился с управлением на скользкой от дождя дороге, в результате чего автомашину вынесло на встречную полосу", – рассказал представитель ГИБДД.
    Интерфакс сообщает, что состояние одного из четырех спасателей, пострадавших в результате столкновения их автомобиля с джипом Николая Расторгуева, остается тяжелым.

  • #2
    До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
    Хубава работа, ама руска... Явно руснакът в джип си мисли, че пътят е негов. Много от нашите - също.
    Ще ми направиш страшна ЛИЧНА услуга ако постнеш няколко подобни случки с арменци, турци, хамериканци, и една подробна статистика от катастрофи в Бг с джипове с разбивка по этноси на водачите.....Като отделно можеш да направиш специално с Хаммер.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

      Не мисля, че има значение българин ли си или руснак. Щом си диване, че и пиеш преди да караш, трябва да погниеш в затвора 10 годинки, че да ти дойде акъла. Националността е без значение.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

        Пожалуйста - http://www.unece.org/trans/main/wp6/...s/RAS_2007.pdf

        Ако обърнеш внимание на стр. 18/19 ще видиш, че руснаците и американците имат еднакъв относителен брой катастрофи за 2005 г., обаче при руснаците убитите са почти двойно. Изобщо, в Централна и Източна Европа, катастрофите с на средни нива, обаче фаталните случаи са доста над тях.

        Интересна статистика има и кой как пие преди да гази. В това отношение ние сме все трезвеници... Или статистиката е много далече от реалността.

        За нас няма данни за челните сблъсъци, обаче при руснаците са към 30% от общия брой. Естествено, при американците е най-страшно по абсолютни данни, обаче като са най-моторизираната нация, оставаше и да не е така.

        Естествено, "джиповете", СУВовете и т.н. са в категорията на леките коли, та не може да се направи диференциация. Тук мнението ми е силно субективно и базирано изцяло на лични наблюдения по междуградските пътища. Пък и споменатите два модела нямат много общо с офроудърите, ами са точно машините, които визирам, че карат все едно пътят е техен. Тукашният контингент нито може така, нито би го правил.

        А, да - на пешеходна пътека нагло ме е бутала MLка, а в последвалата разправия, двете мутри врякаха на силно развален български с изразен руски акцент. Така че - още веднъж извинете за субективизма. Когато ме забутат харлемски негри в София и когато с Хамъра се развихри не Максим Стависки, ами Kareem Jones, тогава "хубавата работа" ще е американска.

        Злати, националността, че и етническата принадлежност е от голямо значение, поне що се отнася до манталитет и култура. Само като погледнеш колко паметници и некролози има по балканските пътища и на какви безумни места, ще си направиш някои изводи. И то не защото западняците нямат практиката да слагат такива "отметки". Например - преди няколко години ми попадна статистика за фаталните случай с огнестрелно оръжие в САЩ. 95% от убитите бяха негри, та май все пак има значение...

        Коментар


        • #5
          До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          ...ще видиш, че руснаците и американците имат еднакъв относителен брой катастрофи за 2005 г., обаче при руснаците убитите са почти двойно. Изобщо, в Централна и Източна Европа, катастрофите с на средни нива, обаче фаталните случаи са доста над тях.
          Подсещаш ме за един въпрос, който няколко пъти съм обсъждал с приятели, но те обикновено не зацепват. А може би и аз съм нанякъде някак кривнал.

          Подобни статистики - загинали в ПТП на 1000 или 1 милион души от населението, има доста. Даже, на тяхна основа, съм чел МВР-ейски мнения, че у нас жертвите не били чак толкова много, а били средноевропейски, да речем. Или по-малко, отколкото в САЩ.

          Според мен те са фалшиви още на входа. Би трябвало да се изчисляват фаталните катастрофи не на един милион души от населението, а на нещо като човеко-милион-километра. Тоест, да отчитат и това, че средният американец кара Х пъти повече от средния българин. Чисто вероятностно това му повишава Х пъти шанса да стане голямата беля.


          Знам, че това е много трудно изчислимо. Но ако имаше един начин да се смята така, повече би се насочило вниманието към "засенчени" в момента фактори - както състоянието на пътищата.

          Любопитно ми е какво би казал по тази страна на въпроса.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #6
            До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

            Статистиката винаги надценява някои фактори и подценява други.

            Навремето, доста четох статистики за мотоциклетните произшествия и има един много интересен факт по въпроса "за едно кръгче". Огромен дял от катастрофите с мотори стават през първите 5 мин от потеглянето. Има един куп психологически, физически и др. обяснения. Подобно нещо има и при колите, обаче тези катастрофи често не са тежки, докато при моторите работата е зле, а статистиката всяко година се потвърждава на практика тук.

            Обаче това с човеко-милион-километра можеш да си го сметнеш и сам на база среден пробег на кола за година и среден брой пътници. Все ще е толкова неточно, но пак е нещо. За тук като нищо средният пробег е 40 000 км и 2ма души, докато за САЩ ще е драстичен и в двете отношения.

            Естествено, има значние и колко от тях са градски/извънграски и къде какво се разбира под този термин.

            Коментар


            • #7
              До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

              Обере, ще ми извиниш, че се обръщам така към тебе, ама цялото нито мога да го произнеса нито да го напиша, сорри Значи това на което реагирах беше че слагаш знак на равенство между безочливостта на определени хора и националноста им....Ако беше казал че поредната самозабравила се богата кучка направила това - щях да те подкрепя с двете ръце. А за процента на челните удари - та нали Маресьев живее в всеки който оцелява в момента там. А хората там вече не правят планове с години напред, дългосрочни планове там са едноседмични. Това няма как да не се отрази и върху обстановка на пътища....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                Ами и ти ще ме извиниш, но такива изводи са неизбежни, а и очевидни за мен.

                Аз ли да ти обяснявам как се държат на пътя гърците, италианците, черногорците, ние, руснаците, турците и т.н.? А същевремнно как карат холандците, ирландците, шведите и норвежците? При това там климатичните фактори са по-неблагоприятни от нашите.

                Засягам само Европа и САЩ, защото в Азия и в Латинска Америка е леш.

                Айде, сега ми кажи, че българинът не е изпростял тотално на пътя и ръстът на тежките произшествия не е несъръзмерен спрямо ръста на автомобилите по пътищата. Ми, за едно прибиране от морето се наглеждам вече на един куп катастрофи и избягвам още няколко. И мотор вече не карам по асфалта, въпреки, че преди карах стриктно като автомобил, т.е. не съм бил състезател и не съм си търсил белята сам.

                Така че знак на равенство не слагам, но на тъждественост се изкушавам.

                Коментар


                • #9
                  До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Ами и ти ще ме извиниш, но такива изводи са неизбежни, а и очевидни за мен.

                  Аз ли да ти обяснявам как се държат на пътя гърците, италианците, черногорците, ние, руснаците, турците и т.н.? А същевремнно как карат холандците, ирландците, шведите и норвежците? При това там климатичните фактори са по-неблагоприятни от нашите.

                  Засягам само Европа и САЩ, защото в Азия и в Латинска Америка е леш.

                  Айде, сега ми кажи, че българинът не е изпростял тотално на пътя и ръстът на тежките произшествия не е несъръзмерен спрямо ръста на автомобилите по пътищата. Ми, за едно прибиране от морето се наглеждам вече на един куп катастрофи и избягвам още няколко. И мотор вече не карам по асфалта, въпреки, че преди карах стриктно като автомобил, т.е. не съм бил състезател и не съм си търсил белята сам.

                  Така че знак на равенство не слагам, но на тъждественост се изкушавам.
                  Нещо си противоречиш... Казваш че български шофьори изперкаха тотално що се отнася поведението им на пътя, обаче наричаш това "руска" работа. Защо?
                  А най-гадното и необяснимо, че така карат доста хора които уж имат някакви перспективи и дългосрочни планове, менеджери, банковски чиновници и т.н. Да не говорим за отпускарския сезон, имам усещане че са тръгнали не да прекарат времето приятно с жена си и децата, а да се отърват от тоя живот барабар с техните, за да не се мъчат повече....
                  И не е много удачно да правиш аналогии между живота тук и в Русия, ще ми заболят пръсти да ти опиша разликите тук с цветове.....По добре някой път при лична среща.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виновен ли е Максим Ставитски за ПТП

                    "Руска" работа, защото има аналогия - голям СУВ, известни личности (руснаци), безотговорно поведение - челен удар. Това не е нито руски, нито български патент, но се превръща в характерна особеност. Един вид - сляпо да прогледне. Айде, сега ми кажи, че болшинството от Gтата, Лексусите, MLите, GLите, X5ците и т.н. тук и там не карат със самосъзнанието, че пътят е тяхен. Такива коли има и на Запад, ами си карат като всички останали.

                    Хубаво. Не ми се спори вече на тая тема. Всеки да си прави изводите и наблюденията сам.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X