Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимално разрешена скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимално разрешена скорост

    Колеги, колко са максимално разрешените скорости по пътищата в Република България!?
    Преди малко чух по една от теле-визиите, че максималната скорост за автобусите била 90км/ч, независимо дали по магистрала или по извънградски път! Колкото да чета чл.21 от ЗДП, таквоз нещо не виждам! Нямаше да повдигам въпроса, но скоро ми показаха снимка на един от ГКП-тата ни, на който имаше означена максимална скорост по магистрала (за автомобили) от 130км/ч. Отгоре на това един от гостите в сутрешен блок, края на по-миналата година, заяви същото ограничение - 130км/ч.
    Да не би да съм пропуснал нещо?
    За достоверност, ето линк към ЗДП на сайта на МВР.

  • #2
    От: Максимално разрешена скорост

    Чл 21 - предполагам можеш и сам да го прочетеш.Другото си е новинарска грешка.
    Последно редактирано от ivo-police; 01-03-14, 19:01.

    Коментар


    • #3
      От: Максимално разрешена скорост

      Телевизиите не важат. Валидни са пътните знаци. Като превишиш скоростта те глобяват по закона а не по новините от телевизията. И оправдания "ама това го казаха по телевизията" не играят.

      Коментар


      • #4
        От: Максимално разрешена скорост

        Така е. Само че за D категория пише 100км/ч по магистрала, а не 90, както твърдят. Ако в закона пишеше по-малко, нямаше да питам. Стана ми интересно дали не пропускам нещо, още повече, че подобно твърдение имаше и от колега на пъвия отговорил (ако са колеги де). Ето още една информационна табела:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prez-kapitan-andreevo-i-lesovo-sa-preminali-nad-2000-kamiona-194753.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5567965
        Не знам колко е стара, но не е вярна.

        Коментар


        • #5
          От: Максимално разрешена скорост

          Имате закон, каквото пише там това.

          на пътя имате знак - там вече е една отделна тема какво виждате на знака
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: Максимално разрешена скорост

            Кат. С и D трябва да имат изправни скоростоограничители по закон, така че няма как да превишат 90 км/ч, освен при дълго спускане.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Максимално разрешена скорост

              Точно за това питам - защо 90км/ч, след като в чл.21 пише 100 магистрала и 80 извън града? Имам само B, с мераци за A. В междуградски автобус отдавна не съм пътувал, но като съм ги задминавал, не карат с повече от 100.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X