Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

    Пътните нарушения, заснети с мобилните камери на КАТ, няма да бъдат санкционирани. Магистратите във Върховния административен съд (ВАС) са решили единодушно, че снимането на автомобилите с мобилни камери противоречи на Закона за движението по пътищата. Тълкувателните решения имат сила на закон и ще влязат в сила, когато бъдат обнародвани в "Държавен вестник". Всеки, който не си е платил глобата още, ще може да обжалва и да се позовава на решението на ВАС, пише "Сега".

    Тълкувателното дело бе образувано по питане на министъра на правосъдието, което гласеше: когато се издава електронен фиш за глоба за нарушение, заснето с техническо средство, камерата трябва да е стационарна или може и да е подвижна.

    Основният мотив на магистратите е, че законът допуска заснемането, но то трябва да се осъществява без човешка намеса. В случая обаче мобилните камери са монтирани в автомобилите на КАТ, в които се намират и полицаите.

    Сред аргументите на върховните съдии да отхвърлят възможността за мобилното снимане е и възможността на МВР да злоупотребява и гражданите не могат да бъдат защитени ефективно. Когато камерата е монтирана на автомобил, е много трудно да се установи местоположението й. Например няма как да е сигурно, че ако някой е заснет да превишава определена със знак скорост, това е станало след знака, а не преди него. Освен това хората трябва да бъдат ясно информирани, че има камера. А мобилните устройства за снимане са монтирани на коли, които не са обозначени достатъчно ясно.

    КАТ разполагат със 134 мобилни камери, монтирани в полицейски коли. През 2012 г. пътната полиция отчете, че е заснела 280 000 нарушения с 51 камери.
    Интересно - какво ще стане с вече глобените ? Напр. ще възстановяват ли точки ?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

    Аз имам два фиша от такива камери, все още неплатени. Значи да не бързам? Може и да мина метър?
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

      Щяло да важи за напред, глобените до момента си дължат глобите.
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

        А отнетите точки ще се считат за авансово отнети, и ще имат да ти дават, така ли?

        Коментар


        • #5
          От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

          Стига с тия точки де, нали по електронен фиш има само парична санкция.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

            И аз гледах по телевизията публикуваното в пост №1, ама мисля като "Тома Неверни" .Пък и като неотдавнашен служител бих казал"Бай, бабо от мечки".

            Коментар


            • #7
              От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

              На Крит отдавна ги спряха,тези които отцеляха
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #8
                От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

                Всъщност не знам дали горната новина е повод за радост, изключая атавистичното противопоставяне водачи vs. катаджии. ИМХО, мобилните камери си бяха (и все още си остават) доста смислена и ефективна мярка за усмиряване на бързи и яростни рацери. Та ми възникват поне 2 въпроса:

                1. Как е решен законодателно въпроса с мобилните камери в немаркирани полицейски автомобили в други държави ?
                2. Дали фиаското на този проект у нас е въпрос на обикновена мърлящина или идеята е внимателно и умишлено бламирана още в зародиш, с дългосрочна перспектива ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #9
                  От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

                  навремето лично министър спрял видеозаснемането от скоростните камери, щото се оказало че 90% от баш джигите се наши ора....
                  съдът е независим
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВАС обяви глобите от мобилните камери на КАТ за незаконни

                    Тея дни четох това http://bezpartien.com/%D0%B4%D0%BE%D...2%D1%87%D0%B8/
                    Та не е лошо и стационарните да ги забранят

                    За момента може и да мине номера, ама за в бъдеще - на дали. Просто ще вземат да си обозначават колите и толкова. Тия камери няма да идат на вятъра (пък и ние сме ги плащали). Пък рацерите така или иначе имат излишни пари, щом като карат бързо .

                    п.п. то и аз така имам една снимка при ограничение 50 ме щтракнали с 63км/ч май покрай някаква бензиностанция .
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X