Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дрегер под наем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дрегер под наем ?

    Обмислям малък социологически експеримент и ако се получи ще ми е необходим дрегер с точност близка до или равна на полицейските.

    Дрегера ще ми е необходим еднократно, за 2-3 дена, което обезсмисля покупката му, затова търся вариант да наема такъв, заедно с 10-15 мундщука за еднократно използване. Питах за полицейски, но няма вариант защото им се водят на отчет и т.н. От друга страна съм чувал, че има частни фирми, които ползват дрегери за собствени цели.

    Та ако някой може да съдейства - бирата по подразбиране.

    П.С. Да, знам че Дрегер е търговска марка, а не точно наименование на уреда, но мисля че става ясно за какво питам
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Дрегер под наем ?

    Не трябва да казваш точно целта , но тука по магазините има тестери и определят дали си под , или над допустима граница.Стотинки са . За Белгия става дума. Ако не те бъркат няколко дена , заради пощите-имаш ги 15тина броя.Дарение за проучването.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Дрегер под наем ?

      Хм, всъщност ми трябват за средата на декември, така че няколко дена никак не ме бъркат Ако можеш да пратиш 10-15 бройки ще бъда наистина благодарен.

      А каква е допустимата граница в Белгия - 0.5% като при нас ли ?
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Дрегер под наем ?

        Сигурно . Не се толерира. И дрегерите не контактуват вече с тествания. Духа се от разстояние. И други тестове правят ( за кви ли не упойващи препарати).
        А за ония тестерчета - съвсем сериозно. Ако ти свършат работа за проучването ги имаш.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Дрегер под наем ?

          Имам такова китайско тестерче за стотинки (духа се в него, но има само 5 мундщука)...
          http://dx.com/p/alcohol-tester-breat...-bac-max-16270
          Никога не съм го сравнявал с полицейски. И според мен ще даде големи разлики с професионален уред.
          Съдя за това, че при проба през няколко минути често дава огромни разлики (понякога над 0.5 о/оо).
          Та там нещата не могат да се кажат, че са дори наблизо до истински дрегер. Показаните цифричките и сигнализациите са нещо много относително - дали си пил много или малко, но не и някаква по-точна стойност (въпреки, че китаеца 'има' точност 0.01 о/оо).

          Относно дистанционното отчитане - досега не съм виждал сериозен дрегер, който да отчита дистанционно.
          Не поставям под съмнение мнението на колегата, които е виждал такива в Белгия. Но предполагам, че става въпрос просто за уред, който да покаже някаква употреба на алкохол (вместо да го душиш съмнителния шофьор), а не за уред, който да определи КОЛКО е алкохолното съдържание в издишания въздух.

          Преди около година бяхме купили за един параход малко по-професионален ALCOSCAN AL7000 (т.е. - би трябвало като точност да е поне колкото полицейските)..
          Цената му бе около 190лв. Сензорите задължително се сменят през около 500 проби (има сигнализация и май че стария сензор умишлено 'изгаряше'). А комплект мундщуци бе около 50лв (май 1000бр). Толкова струваше и резервен калибриран сензор.
          Това - тук, а гледам из нета цените са и под 100$ за такъв...
          За съжаление този екземпляр в момента е на другия край на света.
          Последно редактирано от slowtraveler; 14-11-13, 07:00.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X