Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За правилата..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За правилата..

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Да се засрамят?!?! Това пък кога съм го казвал. Казах да се направи така, че да им пука за това дали ще ги уволнят, а не да им е все тая. Страх, не срам.
    Страх ли? Че то точно на страха на полицаите се дължи всичко това! Щото на практика един полицай и да работи и да не работи еднаква заплата взима! Само че колкото повече работи, в толкова повече ситуации попада, а в колкото повече ситуации попада, толкова е по-голям шанса поредната ситуация да е фатална за кариерата му щото случайно е накривил капата на некой си! В най-добрия случай работливоста води до често разкарване по съдилища, за което полицая трябва да отделя от личното си свободно време и средства, което също много не стимулира работливоста му! Изобщо работата е изпипана перфектно ... за някой хора! Истината е че освен тояга трябва да има и морковче, иначе опитите само с тояга да се постигне нещо продължават и резултата е виден!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      До: За правилата..

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Страх ли? Че то точно на страха на полицаите се дължи всичко това! Щото на практика един полицай и да работи и да не работи еднаква заплата взима! Само че колкото повече работи, в толкова повече ситуации попада, а в колкото повече ситуации попада, толкова е по-голям шанса поредната ситуация да е фатална за кариерата му щото случайно е накривил капата на некой си! В най-добрия случай работливоста води до често разкарване по съдилища, за което полицая трябва да отделя от личното си свободно време и средства, което също много не стимулира работливоста му! Изобщо работата е изпипана перфектно ... за някой хора! Истината е че освен тояга трябва да има и морковче, иначе опитите само с тояга да се постигне нещо продължават и резултата е виден!
      Ох... Що ми четете постовете като дявол евангелие?! Казах изрично "да им пука за това дали ще ги уволнят, а не да им е все тая". От тук следва, че трябва да бъде стимулиран да върши задълженията си. Варианта да му се плаща на акт, обаче не е разумен. Удачно би било да се затегне контрола на всички нива, т.е. уволнения за повечко провинения, а на полицате да почне да се плаща повече, отколкото биха взимали в някоя охранителна фирма след като ги уволнят. В момента, ако един полицай не взима подкупи за него е много по-добре да напусне и да си намери по-добра работа. Идеалистите са единици. При тази ситуация естествено, че ще взима подкупи. И да го хванат по-зле няма да стане. Само това естествено не е достатъчно. Трябва и да се затегне контрола... където вече е огромния проблем, понеже точно тези, които трябва да го затегнат ще пострадат също от това...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        До: За правилата..

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Ох... Що ми четете постовете като дявол евангелие?!
        Ама напротив, много хубаво ти го чета и разбирам поста! Обаче реалността е следната: На полицаите (поне на 90%) ИМ ПУКА дали ще ги уволнят или не, защото все още заплатите са сравнително добри (за провинцията), 99% имат заеми да изплащат към някоя банка, така че едва ли има някой комуто да е все едно дали ще го уволнят! Обаче шанса да уволнят един полицай, който си гледа работата е многократно по-голям от шанса да уволнят един полицай дето не си гледа работата - невероятно но факт! Ако имаш познат полицай поразпитай го и ще разбереш че всъщност най-много жалби се пускат именно срещу най-безкомпромисните и гледащи си работата полицаи, защото точно тези полицаи най-често влизат в конфликти с "почтенните граждани" с каквито преобладаващо е населена нашата държава! А и другия факт - през последните години полицаите ги уволняват за щяло и нещяло, аз например единствено не съм подписал още декларация че съм съгласен да ме уволнят, ако пръдна на обществено място (ама всъщност не съм много сигурен дали така няма да уроня престижа на МВР та да влезе в сила една друга декларация), та някои хора като им виси постоянно над главата Дамоклев меч, постепенно свикват с него и спира да им прави впечатление - това са онези 10% на които не им пука вече дали ще ги уволнят, всъщност и на тях им пука ама като се замислят, пък те вече не се замислят!

        П.П. А защо всъщност полицаите да не получават премии за добре свършена работа както всички други нормални хора!?
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #19
          До: За правилата..

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Ама напротив, много хубаво ти го чета и разбирам поста!
          ....
          П.П. А защо всъщност полицаите да не получават премии за добре свършена работа както всички други нормални хора!?
          В опит да защитя правдата ще изпреваря колегата Zaarin и ще обясня, че го "четох като дявола евангелието" от друга тема (около 7-8-ма страница май ). Не че ме е убедил откъде да се почне, ама само си пишем, пък войната си върви.

          Коментар


          • #20
            До: За правилата..

            Признавам, че не се замислих за провинцията, но поне в София, а вероятно и в други по-големи градове, наистина, ако не взимат подкупи не им е изгодно да стоят полицаи. Както казах дохода сам по себе си няма да оправи нищо. Трябва и контрол. И точно той е проблема от къде да дойде.

            За премиите, да, за добре свършена работа би трябвало да се полагат. Обаче броят написани актове такава ли е? На всички ни е ясно, че всеки полицай може да напише купища съмнително верни актове и, ако гони бройката, за да вземе пари...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: За правилата..

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              За премиите, да, за добре свършена работа би трябвало да се полагат. Обаче броят написани актове такава ли е? На всички ни е ясно, че всеки полицай може да напише купища съмнително верни актове и, ако гони бройката, за да вземе пари...
              Самото написване на акта е само началото на работата, после се пише наказателно постановление, и когато издържи и евентуално обжалване в съда, тогава може да се брои за добре свършена работа! Никой разумен полицай няма да си вкара такъв автогол и да "напише купища съмнително верни актове" защото после следва дълго разкарване по съдилища и истината бързо ще излезе на яве! А пък неразумните полицаи ще станат разумни само след една-две загуби в съда! А ми е известен и случай когато съда е наложил актуващите да платят глоба вместо актувания, при неправилно съставен акт!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X