Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бакшишите и телевизията...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бакшишите и телевизията...

    Не знам само на мен ли ми прави впечатление и само мен ли ме дразни, но голям процент от такситата в Русе /за другите градове предполагам е същото/ карат и гледат телевизия. Всички знаят, много от нас са го изпитали на гърба си какво се случва, когато те спрат и говориш по мобилен телефон.
    Та питам аз сега:
    - Има ли упоменато в ЗДП за каране и гледане на телевизия?
    – Ако няма-по-безопасно ли е да се гледа телевизия в движение, отколкото да се говори по телефон?
    -Или може би шофьорите на таксита са с някакви свръхумения и могат едновременно да карат, гледат тв, пълнят чушки, затварят компоти или други там дейности?
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

  • #2
    От: Бакшишите и телевизията...

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
    -Или може би шофьорите на таксита са с някакви свръхумения и могат едновременно да карат, гледат тв, пълнят чушки, затварят компоти или други там дейности?
    Имаме участник познал верния отговор)))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Бакшишите и телевизията...

      Не е само това ,Боре! Катаджия ми е обяснявал при спиране за телефон, че по-добре да съм си кърпил чорапите, защото в закона пише изрично "мобилен телефон". Тука има компетентни хора, ще кажат, но така е безсмислено. Има по-пречещи от телефона неща...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Бакшишите и телевизията...

        Какво се получава: Тази вечер. Спира ме ''органа''- говоря по телефона. Не споря- в нарушение съм. Говорим си и в следващия момент покрай нас минава такси, цялото купе вътре е осветено от работещ телевизор. Питам ''органа''- това нормално ли е, като ти блести телевизора в очите, дали аджеба ще видиш баба ти, пресичаща с тъмни дрехи в тъмната част на денонощието?
        -Ми... то, знаеш как е- няма забрана... и тъй нататък...
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Бакшишите и телевизията...

          Ми, то и за свирка нема забрана.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: Бакшишите и телевизията...

            Няма ли нарушение за "невнимание", "разсейване", "отвличащи вниманието дейности" ?

            Те ако напишат изрично "мобилен телефон", какво ми пречи да си залепя таблет на ухото и да говоря през скайп примерно ?
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Бакшишите и телевизията...

              Чл. 104а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 27.05.2002 г.) На водача на моторно превозно средство е забранено да използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му.

              Та не пречи с таблет по скайп, може и настолен компир да си инсталираш, с едната ръка да ядеш баничка а с другата да пиеш боза.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Бакшишите и телевизията...

                Е добре де как си чуват хендс фрито от тоя телевизор,не им ли пречи или намалят звука,че звъни телефона?Дистанционно ли ползват?Смея се като луд,това само си го представям и почвам да се хиля.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Бакшишите и телевизията...

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Имаме участник познал верния отговор)))
                  Ама верно ли? И то от първия път?
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бакшишите и телевизията...

                    По-идиотското в случая е, че закона е същия в цяла Европа. Това ме навежда на мисълта, че идиота който се гаври с шоферите е един. Само не знам кой е, до го гръмна при възможност.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бакшишите и телевизията...

                      И тук е така- аз не мога да говоря ама русата кака си се гримира в четвъртото платно, карайки със 120. За гримиране нищо не дават. За телефон- към $150 за първо нарушение. Да го д...т!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бакшишите и телевизията...

                        Ма като и пернеш спирачките и става като клоун,а как хвърчи кафе на предния джам няма да ви казвам,няма такъв кеф.

                        Тия се познават от 300 метра поне,то ни пътя държи,ни му прави впечатления къде кара и кой е до него.
                        Айде да речем телето е теле,не си вади хляба с това и не вози пътници,но бакшиш гледа новините и ме вози ммммм слизам най-малкото.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бакшишите и телевизията...

                          Ми в Илинойс пък може да говориш по телефона (освен в участъци с повишена опасност) но е забранено във полезрението на водача да се намира екран (телевизор, таблет и т.н.)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бакшишите и телевизията...

                            Случвало ми се е да ползвам такси и идиота да си гледа телевизия и да кара.Когато казах да спре телевизора или да отбие да сляза той просто отби колата.....няма оправия с тези.Не само ,че не подлежат на контрол а и са нагли и безотговорни.Мисля ,че трябва да има по строги правила и респективно проверки.Масово кошниците им са разбити, дрънчат и по0ради тази причина ги управляват като състезателни автомобили.Не коментирам факта ,че като се качиш повечето решават ,че си им личният социален работник/или психолог/ и започват да си обсъждат проблемите.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бакшишите и телевизията...

                              Както често излиза - проблема не е в шофьорите на такси, а в нормативният акт. Преди време приятел моторист ми обясняваше, че относно каските в ЗДП пишело (не съм проверявал), че "мотористът трябва да има каска", а не "мотористът трябва да носи на главата си каска" и той си я носеше завързана за задната седалка. Формално не нарушаваше закона. Ама така е, когато законите се пишат от юристи, а не от експерти, които сетне да ги дадат на юрист за дооформяне. Преди години участвах в обсъждането на Закона за горите. След няколкоседмичен труд на комисията в Парламента беше даден един труд, подписан от немалко професори и доценти от Лесотехническият университет, БАН и ресорни експерти от Министерството и беше доста сериозно четиво, и опазващо и регламентиращо ползването на българската гора. Мисля, че имаше над 120 члена само в експертната част. Ха сега познайте каква част от текстовете влезна в Закона? Познахте - нула. Закона го писаха и приеха юристи, нямащи хабер от гора. Ама - тука е така...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X