Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

    Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
    Иначе, ето едно безумно кръгово във Враца...
    Аааа, това е уникално. Първият път като се сблъсках с него преди 2 години идвах отсреща на изгледа който си дал. Изобщо не разбрах, че е кръгово и си прецапах отляво на стълбчето. Хората явно са свикнали, защото никой не се разсърди.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

      Ами да, може би често се случва на "чужденци" да си го минават направо. То малко трудно се разбира че е кръгово. Врачани си го знаем, защото си е от Тошово време, даже тогава си беше читаво, в средата с голяма зелена площ. Когато направиха тролеите го сведоха до един стълб в средата и стана малоумно...
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #18
        От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Mиналата събота и неделя си бяха там, освен ако не са ги махнали за последното ти ходене във Филибе.
        Другата седмица съм там, ще пусна кадри от камерата.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #19
          От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          И Варна не е по-назад в класацията. Сещам се за поне два примера:
          "Кръговото на Гуцанов" безумно с избора си на локация - пътя за Зл. Пясъци......
          Варненските кръгови са си нормални - влизаш без предимство и излизаш с предимство. Но е тясно, трябва да внимаваш за габарита си.

          Коментар


          • #20
            От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

            Ама с тази тема ме подсетихте за онзи виц с шопа и табелите -тоест, чета "жени" а то... "тоалетна".
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #21
              От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

              Аз си мислех, че безумното поставяне на спирки е Белградски патент - Славия, едно от най-натоварените кръгови кръстовища, които почти всички "другоселци" предпочитат да заобикалят, има спирка точно вътре. В самото кръгово са 3 до четири реда(ленти). И тролейбусите потеглят, пресичайки директно две, все едно, че имат предимство(по местните закони при повече от една лента, градският транспорт не се ползва с право на включване в по-левите от крайната дясна). Интересно става и, когато някой тарикат се засили да изпреварва в кръстовището, а в този момент движещият се пред него започне да се придвижва наляво по лентите. Често завършва с удари, при които тарикатът се изкарва жертва, защото "лявостоящият има предимство в кръгово кръстовище"(по логиката, че е навлязъл пръв). Друг специалитет е спирка на 3 метра след кръстовището. Да гледаш задръстване и да се радваш. Или спирка на 5 метра преди светофара. Първо чакаш автобуса, а после ти светва и червено. Мислех си, че спирките са направени, за да създават задръствания.
              Между другото, ако минавате оттук, заобикаляне/изпреварване на автобус на спирката, ако е разположена върху лента за движение, при едно- или двулентов път, е забранено. Та като гледам това кръстовище от темата, то си е направо европейска работа.

              Коментар


              • #22
                От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

                Май ще се окаже, че във всеки по-голям град в България има подобно кръстовище със спирка. Сега се сетих, че като минавах през Монтана и там имаше едно такова. В Бургас ако не се лъжа отново имаше едно такова, но може и да бъркам.

                Коментар


                • #23
                  От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

                  Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                  Между другото, ако минавате оттук, заобикаляне/изпреварване на автобус на спирката, ако е разположена върху лента за движение, при едно- или двулентов път, е забранено.
                  Това май и във Виена го има. След 2-3 разминавания на косъм с десния ми калник го заподозрях. Тръгват като в пустиня, баси автобусите...
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автобусна спирка в кръстовище с кръгово движение

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Това май и във Виена го има. След 2-3 разминавания на косъм с десния ми калник го заподозрях. Тръгват като в пустиня, баси автобусите...
                    Считай, че вероятността да е така е над 99%. Имам чувството, че сръбският нов закон е нещо от рода на copy/paste в google преводача, на австрийския закон. Дори номерата са 1:1, ако изключим герба. Също така, серията "TX" на регистрационните табели за таксиметровите автомобили е както в Австрия(вероятно сте забелязали, че всички таксита във Виена имат номера, завършващи на "TX").

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X