Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    При цана на газ-та около 1.15, а я има и по 1.11, скоро като нищо и под лев... много ще е зор да излиза по-икономично с дизел. Особено ако е по-новичък, щото то 91-ва екземплярите са всеядни, но новичките ич не им понася нащо подобие на нафта... Та после икономията ти излиза през носЪ от ремонти. Инак поне малко по темата, тя тая магистрала има ли 500 км, че да не може да се мине с 1 зареждане от коя да е лека кола, карана икономично? Щото споменатото кайен доста различно лапа при 130 и при 230 км/ч, примерно... Аз не знам за много автомобили, които при шофиране с позволената скорост да не издрапат 500 км, а дори диското преди да му сложа 32-ки минаваше 800-1000 км с едно зареждане до горе. Та 200 за да не минеш или очакваш на фотосинтеза да се движи машината или просто нямаш пари за толкоз километри...

    Коментар


    • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      но новичките ич не им понася нащо подобие на нафта... ..


      Това за нашата нафта от где го разбра?Щото моите наблюдения от над 22г.и почти милион километри, са съвсем други!
      Последно редактирано от Goblin; 24-06-13, 20:18.

      Коментар


      • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Аз не знам за много автомобили, които при шофиране с позволената скорост да не издрапат 500 км
        Преди пасатора 4 години търкалях един сивик (2008-та) автоматик, неква крива сглобка - резервоара беше 45 (или 50) литра, на смесен (50/50) цикъл ламбата светкаше некъде около 500 км. Дотолкова ми се е промил мозъка, че и досега на моменти внезапно ме избива студена пот и нервно поглеждам нивомера.

        А иначе аз лично съм свидетел как един "гениален" флийт мениджър (от зор да се натегне на началниците) оборудва търговците на голяма дистрибуторска фирма с Фиести 1.1 с АГУ с 25 литрова бутилка - колегите изключваха радиото и климатика преди изпреварване, и си планираха маршрута с точност до 200 метра. А ти се е допикало в неподходящ момент - стоиш и чакаш колегата с тубата.
        Последно редактирано от windwarrior; 24-06-13, 20:25.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

          Тва за нафтата го разбрах за по-малко от милион километри... май 5000 ми стигнаха.

          Ами ето и сивика минава 500 км , пък и на магистралата като не е смесено, ще мине и повече значи. Но реално така ги смятат сякаш 500-1000 км с пълен резервоар да минат, то инак вейрона с 400 км/ч няма шанс да се класира

          Коментар


          • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
            А бензин за 1.80 на кола с мотор 2.5 как ти звучи?Това с парите за бензин до 2 лева го виждам най малко по 2 пъти всеки божи ден!Идва ми на ум една фраза от Йовков май беше,ама ккакто и да е!
            Аз съм зареждал за 5 лв 2.7 мотор...колкото да стигна до предпочитаната от мен бензиностанция...Познай как ме гледаха
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Тва за нафтата го разбрах за по-малко от милион километри... май 5000 ми стигнаха.
              Явно нещо си недоразбрал.
              Да не е била от тази дето сега я дават за по лев?

              Коментар


              • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                Сигурно ще ме обориш с Факти, а . Ти си първия дето твърди, че нафтата ни я бива за нещо и новите дизели им понася... Може пък дефиницията ти за нов да е по-различна... А може би просто се заяждаш с мен... както си му е традицията вече 1/2 година

                Коментар


                • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Сигурно ще ме обориш с Факти, а . Ти си първия дето твърди, че нафтата ни я бива за нещо и новите дизели им понася... Може пък дефиницията ти за нов да е по-различна... А може би просто се заяждаш с мен... както си му е традицията вече 1/2 година
                  Ми да, твърдя че нафтата ни е хубава. Кой твърди друго, на база опит, а не на ЕЖК??
                  А опита ми е с поне 65 000 литра нафта нашенска. И доста чужбинска, и там нейде 25 000л.

                  Коментар


                  • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                    Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                    Това, което се виждаше в двата и края е завършено, т.е. асвалтирано. Събота монтираха табели и косяха трева.
                    Не помня само дали имаше маркировка!

                    Още не, има още за асфалтиране ,
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                      Е кое и е хубавото? Не знам коя жена ти говори, но само за пример, модуса харчеше с над литър по-малко там спрямо тук. А и вече звучи като дизел, пък у Франция не се и чуваше... Още с първото зареждане тук си зазвуча дизелски...

                      Коментар


                      • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Темата е интересен показател за хипнозата "магистрала" ... Качваме се на магистралата, и вече сме в друг свят...

                        Щеше да е трагично ако 170 км нямаше изход от магистралата, а не това че 170км няма бензиностанция...
                        Е на това изречение просто няма какво да се добави!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Ми да, твърдя че нафтата ни е хубава. Кой твърди друго, на база опит, а не на ЕЖК??
                          А опита ми е с поне 65 000 литра нафта нашенска. И доста чужбинска, и там нейде 25 000л.

                          За пасат 3 и киа 98 година е хубава ,но за пасат 6 помпа-дюза или за комън рейл 2 и 3 поколение не става. Като си смениш колата ще разбереш как с нашенска нафта минаваш х километри , а с чужбинска х километри + 10-20 %

                          Коментар


                          • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            ... Аз не знам за много автомобили, които при шофиране с позволената скорост да не издрапат 500 км, .
                            Така си е,а дори и не става въпрос за толкоз а за доста по малко без бензиностанции!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                              Българската нафта е като почти всичко българско. Няма постоянство. Има някакво средно качество, има и фрапантни отклонения. По чисто технологични причини, отклоненията при метана са най-малки, при пропан-бутана ги има, но се търпят, при бензина понякога е неприятно, а при нафтата понякога имаме престой и молитви към богинята-Майка. И да, по-старите машини са по-толерантни към някои недостатъци на горивата, но по някаква причина масово дизеловите автомобили с пача или с вода не вървят.

                              И да, въпрос на начин на живот и занимания е години наред и много хиляди километри да не настъпиш мотиката. Това не значи, че я няма и че други не я настъпват даже твърде често.

                              Коментар


                              • От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                                За пасат 3 и киа 98 година е хубава ,но за пасат 6 помпа-дюза или за комън рейл 2 и 3 поколение не става. Като си смениш колата ще разбереш как с нашенска нафта минаваш х километри , а с чужбинска х километри + 10-20 %
                                Споко, колега. Имам и последните модели под ръка.Наблюдения също бол. Показанията на борда въобще не ги зачитам. Само теста пълно/празно прилагам.
                                За сега нечитава нафта купена в Булгаристан не е засечена. Това от обобщени наблюдения на над 10бр. активно действащи автомобила на приятели. Дето въртят по цял ден, че и повече.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X