Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за пътуващите в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: До: Информация за пътуващите в чужбина

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Този уикенд трябва да ходя до Белград, и имам питане - горното оборудване все още ли е задължително - интересуват ме най-вече крушките и въжето за дърпане. Също - имам специален фенер в колата, с нож за рязане на колани и накрайник за чупене на стъкла - минава ли за чукче или си искат отделно чукче ?
    Преди два дена се върнах през Сърбия и не са ме спирали никъде.На магистралата забелязах две цивилни коли с полицаи вътре,които се движеха малко по бавно от трафика. На границата ми направи впечатление , че полицая те пита дали имаш нещо за деклариране , не митничаря /както беше преди/ Занимават се повече с гастербайтерите по границите.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #92
      От: Информация за пътуващите в чужбина

      Благодаря, колеги.

      Още един въпрос - пълномощното го имам на Български и Английски (каляската е служебна) - това стига ли или като турците искат заверен превод (в случая - на сръбски) ?

      Иначе основните неща си ги имам (без въжето, ама смятам да се обзаведа), та даже и някои допълнителни. Но крушките са ми напълно излишни - като се знам колко съм сръчен, предпочитам да спра на първия сервиз.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #93
        От: Информация за пътуващите в чужбина

        Не са ми искали да е преведено, носи си и това на английски дето е преведено за всеки случай
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #94
          От: Информация за пътуващите в чужбина

          Принципно пълномощните трябва да са по специално утвърден образец, както международните книжки, съгласно чл.35 на Конвенцията за пътно движение от 1968г. Става дума за ТОВА. Това е регламентираният начин.
          Не го приемай за 100%, но другият вариант е съгласно Споразумението за правна помощ, според което документи, издадени от България, се признават само ако са снабдени със заверка от заклет преводач, т.е. минали са през "Консулски отношения" на МВнР. Признаването на пълномощно на български е по-скоро затваряне на очите, за да не се дразнят чужденците, отколкото законово положение. Могат да ги затворят, но могат и да не.
          Да уточня за ножа: Нож с острие по-дълго от 6 см се третира като хладно оръжие и при евентуална проверка, проблемите могат да са изключително сериозни - носенето е углавно престъпление. Познат отнесе 1 месец заради забравен в жабката нож. Никакви обяснения не му бяха приели. Същият проблем е и със сълзотворните спрейове. Абсолютно са забранени и се третират като оръжие. Таксиджия ми се оплака как го отнесъл, заради спрей забравен от клиент в задната врата. В протокола написали - "намерен в обхвата на водача" и до там.
          Последно редактирано от Еmil; 29-08-12, 23:02.

          Коментар


          • #95
            От: Информация за пътуващите в чужбина

            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
            ...
            Да уточня за ножа: Нож с острие по-дълго от 6 см се третира като хладно оръжие и при евентуална проверка, проблемите могат да са изключително сериозни - носенето е углавно престъпление.
            ...
            С нож с дължина 6см мога да убия чрез пробождане в сърцето, да отрежа глава(да не говорим че сголи ръце мога да счупя врат), да прережа вени, да извадя око и още куп други смъртоносни неща, но за сметка на това със същия нож нито мога да си отрежа филия хляб нито мога да отрежа диня примерно. Въобще едно време се смеехме на идиотските забрани в САЩ, пък дойде време да ги прилагат и на наш гръб. Малоумник решил да убива, ще го прави и с фунийки с игла натопена в силна отрова - демек никакви забрани няма да помогнат. За справка: масовите убийци в САЩ примерно. Виж нормалните хора да ги глобяваш и тормозиш - за това грешка няма!
            Дори съм нямал на идея моя 14см нож в жабката до какви проблеми е можел да ми донесе, като съм обикалял из Европата.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #96
              От: Информация за пътуващите в чужбина

              Преди десет дни бях в сърбия със служебна кола.
              Нито на границата , нито във вътрешността при спиране
              от Полиция неса ми търсили , зелена карта,пълномощно или каквото и да е оборудване,
              а ме спираха доста често.

              Коментар


              • #97
                От: Информация за пътуващите в чужбина

                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                Принципно пълномощните трябва да са по специално утвърден образец, както международните книжки, съгласно чл.35 на Конвенцията за пътно движение от 1968г. Става дума за ТОВА. Това е регламентираният начин.
                Сега, ако разясниш и кой в България издава такива пълномощни, цена няма да имаш - аз лично за пръв път виждам такава бланка. Предполагам, като гледам формата, че би трябвало тая работа да я вършат в СБА, но никога не са ме осведомявали по въпроса, макар че съм ги питал.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #98
                  От: Информация за пътуващите в чужбина

                  Разрових се и се оказа, че в България този документ май сме го пропуснали... Вместо това, упорито се вписва в пълномощните на български език "да управлява в страната и чужбина". В което няма нищо лошо на пръв поглед. Обаче, ако решат всички да държат на легализиран превод(което е другият вариант), за едно пътуване до Германия ще трябва да платиш n х 50 лв.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Информация за пътуващите в чужбина

                    Пътувал съм известен брой пъти из Европа с пълномощно за 6 лв- в разделената на две страница са двата текста на пълномощното-на български и английски. Поне 4-5 нотариуси са заверявали различни варианти (за различни автомобили), а то никога не ми е било искано след Калотина. Тези дни може да кача модела тук.

                    Коментар


                    • От: Информация за пътуващите в чужбина

                      Рядко изискват пълномощно от Калотина натам но ми се е случвало на Сегед да ме заяждат за пълномощно Унгарците , та е добре да има такова за всеки случай
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • От: Информация за пътуващите в чужбина

                        Внимавайте в Румъния вече има и НЕОБОЗНАЧЕНИ коли на полицията оборудвани с радари с камери карат си ЗАД ТЕБЕ и те снимат и ти мерят скоростта.
                        понякога за груби нарушение вземат книжката за от 15 дни да 3 месеца и процедурата по връщането е гадна.Полицаят ти прибира кетапа и ти дава временно удостоверение да караш 15 дни из румъния-това е срокът на евентуалното обжалване.наказанието важи само за територията на Румъния.Отиваш при нотариус и подписваш декларация ,че през времето на наказанието няма да управляваш в Румъния,после документите се носят на началника той да ти разпише и си вземаш книжката.нотариуса е 10 евро и заклетия преводач още 10.Глобата ако я платиш до 2 дни ти е наполовина.За съжаление се случи в събота, та си почаках до вторник.

                        Коментар


                        • От: Информация за пътуващите в чужбина

                          Хихи братя по съдба

                          за пресичане на непрекъснати същото го правят.

                          пп
                          за в сърбия даже документ за колата не поискаха, (явно на фейсконтрол го карат)
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Информация за пътуващите в чужбина

                            Последно ми разказаха ,че имали и оборудвани бусове с камери и спирали на 10 на километра от мястото на нарушението.
                            Между другото това е един от начините да се обуздаят джигитиге.Ама нашите ченгета нещо не им е по вкуса този начин,щото те първи ще паднат в капана.

                            Коментар


                            • От: Информация за пътуващите в чужбина

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              ..
                              Между другото това е един от начините да се обуздаят джигитиге.Ама нашите ченгета нещо не им е по вкуса този начин,щото те първи ще паднат в капана.
                              Тъй де, ама нали било БигБрадър, тоталитаризъм, полицейщина и т.н.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Информация за пътуващите в чужбина

                                Да когато няма независим орган да се защитиш-тогава е полицейщина и произвол.Когато нещата са ясни и и точно определени и най важното независими то няма мое няма твое-щом си нарушл ще си плащаш.

                                А на мене чисто и просто ми направиха капан,аз лично не знаех ,че снимат и засичат скорост от движещ се автомобил.Дали е било защото колата е с Бг регистрация или просто си им е било прийом от борбата срещу нарушителите-не знам.
                                Бяха две коли дачии едната по стара и едната от по новите-караха бавно, изпреварих едната на разрешеното и се залепих зад другата, тя леке полека си увеличи скоростта до 90 и в момента когато стана разрешено за изпреварване ми даде десен мигач,аз ляв и в този момент онзи отзад пусна мигалки.Дойде почна да плямпа на румънски ,аз опитах на английски ,той само попита откъде съм и сякаш потри ръце от удоволствие.Почна да изрежда какви документи иска ,дадох му ги и той отиде в колата,въобще не разговаря,на два три пъти се опитах до говоря с него -той само посочваше колата и казваше ин де кар.
                                после дойде по младия ,що годе ми обясни ,че съм бил унлъки днес шефа бил лош ,показа ми филмчето и снимката в момента в който съм изпреварил,112 км.Обясни ми ,че с бележката която ми дава вместо книжката мога да карам 15 дни,после разбрах ,че това бил срока на обжалването.Глобата 900 лей за двете нарушения/настъпана линия и превишена скорост/ ,ако я платя до 2 дни е наполовина.Наказанието 90 дни без права в Румъния.Ако няма да обжалвам мога да си получа правата в комисарията в Т.северин ,но в понеделник.
                                Дали е преднамерено не знам ,цонка/ГПС а/ ми дава средна скорост в последния етап преди спирането 60 км.
                                Както и да е.А в сърбия също сда меспирали за 10 км превишение 30 евро ,но в местна валута,дават си документ и пак ми показваха как на 3-4 км от мястото имало ограничение 50 ,и шефа бил лош и трябвало да си платя на царината.Не са се заяждали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X