Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за пътуващите в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Информация за пътуващите в чужбина

    Много полезна информация получих в темата,аз всяка година пътувам по няколко пъти от и до Италия и винаги съм редовен и без излишен багаж.Тази година обаче,искам да си закарам с пътническият бус мотора в България,който е с българска регистрация.Но нещо май ми се струва,че през Сърбия и Хърватска няма да е толкова лесно,затова ако някой може да ми каже дали ще имам проблеми и какво трябва да правя по границите,за да съм редовен,нека сподели.
    Beta 450 RR-Factory
    0039 3206052599

    Коментар


    • #77
      От: Информация за пътуващите в чужбина

      Четох че вече в Сърбия не се изисква зелена карта към гражданската.
      Някой може ли да потвърди как е със сигурност?

      Става въпрос за това че Сърбия от 01,01,2012 е влязла в GreenCard system и като
      кандидат член за EU вече може да се пътува без зелена карта.
      Преди минута
      говорих и с посолството им и ми беше официално потвърдено това.

      Some good
      news for those driving to Serbia: since January 1, 2012, as per the Multilateral
      Agreement signed with EEA member states, Serbia is a member of the International
      Motor Insurance Green Card System. This means that anyone having an insurance
      policy from any EU state (+ Andorra, Croatia, Iceland, Norway, Switzerand) can
      travel to Serbia without needing the Green card itself. The national vehicle
      registration plate substitutes the green card. The same applies to Serbian
      drivers going to EU + above states. Under the Multilateral agreement, insurers
      from the above countries MUST provide insurance to Serbia.
      Това че като правих застраховката сложиха чавка че няма да се ползва извън БГ проблем ли е?
      Ники

      Коментар


      • #78
        От: Информация за пътуващите в чужбина

        Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
        Четох че вече в Сърбия не се изисква зелена карта към гражданската.
        Някой може ли да потвърди как е със сигурност?



        Това че като правих застраховката сложиха чавка че няма да се ползва извън БГ проблем ли е?
        Това нещо не може да е истина колега , към момента се иска зелена карта и в страните членки на евросъюза пък за кандидат член да не искат, по добре не рискувай защото после разправиите са големи
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #79
          От: Информация за пътуващите в чужбина

          Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
          Това че като правих застраховката сложиха чавка че няма да се ползва извън БГ проблем ли е?
          Естествено, че е проблем. Това означава, че нямаш покритие на гражданската отговорност извън България, за което си се подписал и си платил по-ниска премия. Няма значение, дали става дума за страни от EU или извън него. Разликата е, че влизайки в страни като Сърбия и Турция най-вероятно ще ти поискат да я покажеш, а влизайки в Гърция няма. Но ако направиш ПТП в Гърция, ще се наложи да платиш всички щети направени от теб плюс една доста солена глоба за управление на МПС без Гражданска отговорност, в случая - Зелена карта.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #80
            От: Информация за пътуващите в чужбина

            Ситуацията е следната: сръбските застрахователи са улеснили нещата и за автомобилите със сръбски номера вече не се вади зелена карта(с изключение на няколко държави), а щетите се покриват от обикновената полица. Доколкото има подобно положение при някоя българска застрахователна компания, никой няма да ви иска специално зелена карта.
            Но в случай, че полицата не покрива щети извън България, ТРЯБВА да имате зелена карта. Предполагам, че по тази причина и от Посолството са отговорили, че не се иска зелена карта, а валидна за чужбина(Сърбия) гражданска отговорност. Иначе рискувате сериозни проблеми, ако стане нещо.
            В допълнение на темата за седалките: Обърнах се с въпрос към АМСС(сръбския съюз на автомобилистите) и ми беше отговорено, че стикерът, който съм публикувал тук(пост 75), е нещото, което искат да видят полицаите при проверка. Има различни модификации във външния вид, но се отличава с цвета и информацията върху него. На практика в България има само много малко количество крайно ефтини седалки, които евентуално го нямат.
            Последно редактирано от Еmil; 19-05-12, 14:20.

            Коментар


            • #81
              От: Информация за пътуващите в чужбина

              http://patepis.com/?page_id=565&mobile_switch=mobile . Пише че данните се обновяват редовно , но все пак за ориентир е добре .

              Коментар


              • #82
                От: Информация за пътуващите в чужбина

                Много полезна информация.Извинявам се,че се повтарям,но не съм си изяснил още ситуацията с прекарването на моят мотор(регистриран на мое име),през Хърватска и Сърбия с пътническият бус.Още се чудя дали да поемам риска или да си го кача на един автовоз в Италия и да не го мисля много.Очаквам полезна информация от колегите,които другата седмица заминават за Ерцберг и ще си карат моторите върху джип,но ако има някой пресна информация нека да я сподели,че август наближава.
                Beta 450 RR-Factory
                0039 3206052599

                Коментар


                • #83
                  От: Информация за пътуващите в чужбина

                  При последното ми пътуване, с мен се качи един от спедиторите, който се връщаше от придружаване. Ето какво ми обясни, засяга случая с прекарването на мотора:
                  За да си гарантира, че стоката (или превозваното МПС - важи за транзитно прекарвани на единична платформа МПС), Сърбия е въвела два начина: 1. Даване на гаранционна сума, която се връща след удостоверяване, че стоката е напуснала страната или 2. Спедиция.
                  Дадената парична гаранция може да се върне единствено там, където е и внесена. Т.е не може да платиш в Суботица, а да я получиш на Калотина.
                  При спедицията се оформят документи за транзитен превоз и се качва представител на лицензирана фирма, който придружава стоката до напускане на страната. Цената е 100 евро за придружаване, плюс допълнителна сума, зависеща от стойността на товара. В общи линии - скъпо удоволствие за нищо.
                  При автовоза подобни проблеми няма.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Информация за пътуващите в чужбина

                    Този тип изнудване, автоматично ме кара да чакам моста на Видин с още по-голямо нетърпение. Като го открият, нека пак да искат гаранции, па да ги връщат където си искат, а Сърбия ще я заобикалям с огромно удоволствие!
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #85
                      От: Информация за пътуващите в чужбина

                      Моля за информация как реагират гръцките катаджии на булбар. Изчетох темата за тъмните стъкла и тегличите и разбрах, че по-добре без тях. Тегличът не ми е проблем да го махна, но с булбара ще видя зор...и честно казано по-скоро бих избрал друга дестинация. Познати, живеещи в Гърция ме увериха, че не правят проблем за булбар и теглич, ако не нарушаваш правилата за движение и ограниченията...ама кой знае...Миналата година с нормална кола не ме спряха никъде, минах през 4-5 поста с разрешена скорост и предпазен колан и никой не скочи да ме спира само заради БГ номера.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #86
                        От: Информация за пътуващите в чужбина

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Моля за информация как реагират гръцките катаджии на булбар. Изчетох темата за тъмните стъкла и тегличите и разбрах, че по-добре без тях. Тегличът не ми е проблем да го махна, но с булбара ще видя зор...и честно казано по-скоро бих избрал друга дестинация. Познати, живеещи в Гърция ме увериха, че не правят проблем за булбар и теглич, ако не нарушаваш правилата за движение и ограниченията...ама кой знае...Миналата година с нормална кола не ме спряха никъде, минах през 4-5 поста с разрешена скорост и предпазен колан и никой не скочи да ме спира само заради БГ номера.
                        Няма да имаш проблеми. Ако не правиш нарушения и караш с разрешената скорост няма да те спрат. Ходил десетки пъти и никога не са ме спирали досега. Опитвам се да спазвам ограниченията навсякъде, въпреки че знам къде стоят и мерят скорост. Там не се заяждат за това, че си с БГ номер, а само ако не спазваш правилата. Факт е, че ме изпреварват най-много автомобили с българска регистрация и понякога с доста голяма разлика в скоростта. Затова се носят и тези легенди за високи глоби на българи.

                        ПП: Не носи радар-детектор, защото глобите за него също са солени!
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • #87
                          От: Информация за пътуващите в чужбина

                          Благодаря за бързият отговор. Общо взето и аз съм с такова впечатление, нашенци карат там както тука и после реват колко зли са гръцките ченгета. Не, че не ми свиреха и гърци отзад като карах в рамките на ограничението. Радар детектор нямам, обаче има страни със забрана за ползването на предупреждението от джипиеса за превишаване на ограничението. Гърция от тях ли е ? Не виждам как ще проверят, но аз съм законоуважаващ страхливец.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #88
                            От: Информация за пътуващите в чужбина

                            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                            Благодаря за бързият отговор. Общо взето и аз съм с такова впечатление, нашенци карат там както тука и после реват колко зли са гръцките ченгета. Не, че не ми свиреха и гърци отзад като карах в рамките на ограничението. Радар детектор нямам, обаче има страни със забрана за ползването на предупреждението от джипиеса за превишаване на ограничението. Гърция от тях ли е ? Не виждам как ще проверят, но аз съм законоуважаващ страхливец.
                            Забраната не е за предупреждение за превишаване на скоростта, а за предупреждение за камери, но Гърция мисля, че няма такава забрана. Има такъв закон във Франция - как ще те хванат не знам, но сигурно има начин.
                            И аз като теб, предпочитам да спазвам законите и правилата в чужбина(и в България също, но това е друга тема), за да се наслаждавам на пътуването.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #89
                              От: До: Информация за пътуващите в чужбина

                              Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                              Задължително оборудване на автомобила: резервна гума, пожарогасител, авариен триъгълник, автоаптечка, чукче за счупване на прозореца при пожар, резервни крушки, светлоотразителна жилетка, въже за теглене.
                              Този уикенд трябва да ходя до Белград, и имам питане - горното оборудване все още ли е задължително - интересуват ме най-вече крушките и въжето за дърпане. Също - имам специален фенер в колата, с нож за рязане на колани и накрайник за чупене на стъкла - минава ли за чукче или си искат отделно чукче ?
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Информация за пътуващите в чужбина

                                Наскоро ходих два пъти до Белград , искат зелена карта, и ако колата не е на твое име искат да имаш пълномощно, крушки въжета и подобни дума не е ставало, ако не нарушаваш никой няма да те закачи, добре е да си имаш основните неща то си е за теб
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X