Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детска седалка за кола под наем ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детска седалка за кола под наем ?

    Другия месец си идва сестра ми от чужбина, заедно с 4 годишната ми племенница, и както всяка година аз ще съм главен развозвач. Досега успявах да се снабдя със седалка за малката от познати (аз самият нямам деца все още), но тази година идването на систъра съвпада с великденските празници, респ. всеки е планирал пътуване и май ще ударя греда със жокера "обади се на приятел".

    Та въпросът ми е - има ли откъде да се вземе детска седалка за кола под наем, желателно в София ? Нещо от типа на ония пичове дето дават багажници под наем. Търсих в нета, ама нещо не намирам...
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Детска седалка за кола под наем ?

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Другия месец си идва сестра ми от чужбина, заедно с 4 годишната ми племенница, и както всяка година аз ще съм главен развозвач. Досега успявах да се снабдя със седалка за малката от познати (аз самият нямам деца все още), но тази година идването на систъра съвпада с великденските празници, респ. всеки е планирал пътуване и май ще ударя греда със жокера "обади се на приятел".

    Та въпросът ми е - има ли откъде да се вземе детска седалка за кола под наем, желателно в София ? Нещо от типа на ония пичове дето дават багажници под наем. Търсих в нета, ама нещо не намирам...
    Хм

    Мисля, че стойността на една детска седалка е пракално малка за да се предлага под наем (но не съм сигурен)...
    Така, че май по-добрия вариант ще е да потърсиш нещо втора ръка... Нова върви около 100-тина лв, така, че използване може да се намери и за 40-50...

    Коментар


    • #3
      От: Детска седалка за кола под наем ?

      Войн, досега съм подарил две седалки. Останала ми е още една, ма все-още ми трябва. За няколко дни, спокойно можеш да считаш, че разполагаш с нея.
      Докато се заимаш със собствени (деца) - съвсем може и да не ми трябва.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Детска седалка за кола под наем ?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Войн, досега съм подарил две седалки. Останала ми е още една, ма все-още ми трябва. За няколко дни, спокойно можеш да считаш, че разполагаш с нея.
        Докато се заимаш със собствени (деца) - съвсем може и да не ми трябва.
        Благодаря за предложението !

        Лошото (всъщност, хубавото де) е че този път ще си дойдат за малко по-дълго (около месец), респ. столчето ще ми трябва за същия период. Май ще се огледам за нещо секънд хенд, ако наистина вървят по 50-60 кинта.

        П.С. офтопик. davc - три дечурлига... щастлив човек си ти
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #5
          От: Детска седалка за кола под наем ?

          Чай ся - да не стават грешки. Две деца имам (и съм си щастлив), ма жената обича да купува - да има.
          Месец вярно е множко, че и ние се возим.
          Бъдете здрави - всичките!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Детска седалка за кола под наем ?

            Питай сестра ти колко е пораснала малката. Ако имаш късмет .. може да има нужда да вземеш само "седалка" booster seat. В пъти е по-ефтина.

            Коментар


            • #7
              От: Детска седалка за кола под наем ?

              Седалката не се плаща като я качваш в самолета,имат едни големи чива ли в които ги слагаш,чекист я и си я получаваш на летище София.Не се счита и за част от багажа та ако има прави на 2 куфара да речем седалката не се брои за единия.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Детска седалка за кола под наем ?

                Имам седалка, която дъщеря ми вече не ползва. С удоволствие ще ти я дам. Ако искаш - пиши на лични.

                Ето я - седалка е, не е столче, да не стане грешка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5473523
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Vili4ka; 20-04-13, 18:33.
                Кръвна група 0+

                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                Коментар


                • #9
                  От: Детска седалка за кола под наем ?

                  Опс,добре тогава - столчето и то не се плаща,размер голям,на моята задна седалка монтирам 2 и остават 2 педи между тях или педя и половина от размера на нещастната ми жена.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Детска седалка за кола под наем ?

                    @BENZBOSS - мерси за инфото, ама зетя е виден нефелник, симпатичен и кротък младеж, ама като глава на семейство - пълна нула, гОркия. Та в Швеция си нямат кола, респ. и столче.

                    Вие ся ма хвърлихте в потрес - за 4 годишно момиченце, какво точно трябва - седалка или столче. Питам не от гл.т. дали ще ми се заяждат катаджиите (през крачола ми е), а от гл.т. максимална безопасност за малката маймуна ?

                    Ако се окаже столче - ще се възползвам от щедроста на Vili4ka...
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Детска седалка за кола под наем ?

                      BENZBOSS, за това уточних - това беше столче, но като порасне детето се разглобява и остава тази част (седалката), която повдига детето достатъчно, за да го хване добре колана, а самия колан се "законтря" на тия стърчащите странични неща.

                      windwarrior - зависи колко е едро детето. Моето е от по-едричките и на 4 вече беше с това, показано на снимката. Питай майка й - тя знае какво трябва. А дори и да не знае - може да вземете тази мойта седалка и да пробвате как е.

                      П.С. Моето е седалка, столче е това : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3097895418077963041248202840RXaXNXjXpRCn0mrql76M.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5473524
                      Кръвна група 0+

                      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                      Коментар


                      • #12
                        От: Детска седалка за кола под наем ?

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        ...какво точно трябва - седалка или столче. Питам не от гл.т. дали ще ми се заяждат катаджиите (през крачола ми е), а от гл.т. максимална безопасност за малката маймуна ?...
                        ДГД катджиите, безопасността също е много относително понятие. Удобно е! Столчето (по инерция и аз говорих за "седалка", но точно столче имах предвид). Независимо от нормативите - те са според ръста.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Детска седалка за кола под наем ?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Независимо от нормативите - те са според ръста.
                          А столчетата - според килограмите и ръста. За това казах, че зависи от детето, а не от годините Защото децата след определен "размер" просто не се побират в столчетата
                          Кръвна група 0+

                          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                          Коментар


                          • #14
                            От: Детска седалка за кола под наем ?

                            Виличка права си,питането беше за столче,а аз писах за седалка та се уточних.Аз имам 4 броя Рекаро от нам си какви кила до около 45 та и малкия ми син на годинка и половина се вози в такава в позиция 1 ,а и големия на 4.5 годинки в разпъната позиция 3.Адак мадак,нам си кои,странична защита,звездички разни.......и е колкото моя стол за компа,че и толкова струва гадината.Пьтува си с децата,свалям я на летището и айде в самолета,в БГто се монтира на колата и на задната седалка са само двата фьстька,че няма място за друго.

                            А зетя ако живее наблизо ми пусни една снимка и адрес да му на пляскаме чемберите,келеш.......
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Детска седалка за кола под наем ?

                              Мда, явно ще трабва да се консултирам със сестра ми. Щото малката маймуна си расте едричка (БГ жилката си казва думата, не като оня недомасленяк - зет ми), и е съвсем вероятно просто да не се побере в столче...

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              А зетя ако живее наблизо ми пусни една снимка и адрес да му на пляскаме чемберите,келеш.......
                              Далечко ша ви доде... Стокхолм. Иначе и аз всеки път се заричам да му натегна гайките, дип че ми е на половина на килограмите, ама.... все пак роднина. Мъж на сестра ми, баща на племенницата ми, не върви да го направиш на картина на Пикасо (от синия му период) некак си...
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X