Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за шофьорските книжки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за шофьорските книжки?

    Мисля, че темата не е за тук, съжелявам ако съм сгрешил модераториде да я преместват.

    Значи кака ми сега е на 17г. на февруари става 17 и 9 месеца и иска да си вземе шофьорска книжка. Казала на един инструктор но са и отговорили че имало нов закон и вече не може да се започне на курсовете до като нямаш пълни 18г. Това дали е вярно?
    HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

  • #2
    От: Въпрос за шофьорските книжки?

    Да, преди беше 3 месеца преди навършване на 18. Сега реално може да кара курсове, но няма право да се яви на изпит пред ДАИ, което и обезсмисля каране на курса преди това.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за шофьорските книжки?

      мхммм

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за шофьорските книжки?

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        Да, преди беше 3 месеца преди навършване на 18. Сега реално може да кара курсове, но няма право да се яви на изпит пред ДАИ, което и обезсмисля каране на курса преди това.
        Не се обезсмисля. Аз започнах курсовете 3 месеца преди да съм направил годините и два дни след като направих 18 ми бяха листовките. Ако бях изчакал да навърша 18 и тогава да започна изпита щях да чакам още 2 месеца за взимане на книжка.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          Значи февруари ако почне като стане 18 трябва да излезе на изпит без никакви други часове.
          Така ли да разбера?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-01-13, 18:29.
          HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за шофьорските книжки?

            Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
            Значи ако почне във февруари като стане на 18г. излиза на изпит без никакви други часове така ли да разбера?
            Малко поработи върху правописа и пунктуацията, че трудно разбирам какво искаш да попиташ. Ако е направила часовете като стане на 18 може да се яви на изпит.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              Извинявам се! Благодаря Ви много за помощта!

              КЛЮЧ!
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-01-13, 18:30.
              HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за шофьорските книжки?

                Първоначално публикуван от НАРЕДБА № 38 ОТ 16 АПРИЛ 2004 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРОВЕЖДАНЕТО НА ИЗПИТИТЕ НА КАНДИДАТИ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА МОТОРНО ПРЕВОЗНО СРЕДСТВО И РЕДА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ПРОВЕРОЧНИТЕ ИЗПИТИ
                Чл. 17. (1) (Предишна текст на чл. 17 - ДВ, бр. 4 от 2008 г., в сила от 15.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 19.01.2013 г., изм. - ДВ, бр. 95 от 2012 г.) До изпит за придобиване на правоспособност за управление на МПС от различните категории се допускат само кандидати, навършили минималната възраст за управление на моторно превозно средство от съответната категория, съгласно изискванията на чл. 151 ЗДвП.
                (2) (Нова - ДВ, бр. 4 от 2008 г., в сила от 15.01.2008 г.) Допуска се на теоретичен изпит кандидатите да се явяват до един месец преди навършване на възрастта по ал. 1.
                ..
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за шофьорските книжки?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ..
                  А на кормуване, което за мен е по-важно не може. Зависи къде ще кара курсовете, но като почне по-рано, влиза в общия график и инструктора оставя 1-2 часа за преди практическия изпит, и ако мине много време се губи тренинга така да се изразя, особенно за начинаещ, аз мога и 2 месеца да не карам, ама не ми пречи. Този проблем съм го срещал и при много по-опитни хора - изпит за D, аз си карах часовете в рамките на седмица и веднага изпит, а един колега карал 2 часа преди месец, един миналата седмица и ела виж на изпита, взе го, ама се катереше по бордюри, спираше след знак Стоп и т.тн. И при мен беше трудно - след 10 г. шофьрски стаж се явявам на изпит за друга категория, да ама както всеки кара всеки ден няма начин да вземеш изпит, трябва пренастройка за недомислените знаци и кръстовища, които иначе ежедневно си минаваме по навик.
                  Та съветът ми е сестрата на колегата да се запише макс месец преди 18 на курса, тъкмо да мине теорията и спокойно да си кара практическия.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за шофьорските книжки?

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    ......., трябва пренастройка за недомислените знаци и кръстовища, които иначе ежедневно си минаваме по навик.
                    ........
                    Първо. Недомислени знаци няма. Второ. Никъде недей да минаваш по навик. Към питащия. Чак такъв голям зор да се вземе книжка не ми се вярва да има. Каквото ще да прави по-рано от навършени 18 (в случая) години, книжка няма да има. Та нека си почине малко каката. Курсовете и без друго сега са съкратени. Има няма месец от записването.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за шофьорските книжки?

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Каквото ще да прави по-рано от навършени 18 (в случая) години, книжка няма да има. Та нека си почине малко каката. Курсовете и без друго сега са съкратени. Има няма месец от записването.
                      Може да има книжка В1. Не става за нищо ... налично в БГ, защото и "Смартовете" са над теглото и мощността, а смахнатите автомобилчета, за които става по нашия закон, на Запад си ги карат без книжка, затова практически не се внасят у нас (има някакво предлагане на нови, ама цените са... ) Но има някакъв смисъл доколкото докато все още са ученици децата имат повече време за курсове, теория и т.н. Изкарват В1 и после само се явяват на кормуване за В "нормална". Иначе ги завърта шайбата - абитуриентски циркове, кандидат-студентски драми и т.н. и т.н. и в крайна сметка може и да не остане време за шофьорски курсове.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за шофьорските книжки?

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        ..... Та нека си почине малко каката. Курсовете и без друго сега са съкратени. Има няма месец от записването.
                        Хехе Нали и аз тъй викам, просто родителите и работят в Германия и щеше да ходи при тях. Благодаря на всички за помощта ви.
                        HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за шофьорските книжки?

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Първо. Недомислени знаци няма. Второ. Никъде недей да минаваш по навик. Към питащия. Чак такъв голям зор да се вземе книжка не ми се вярва да има. Каквото ще да прави по-рано от навършени 18 (в случая) години, книжка няма да има. Та нека си почине малко каката. Курсовете и без друго сега са съкратени. Има няма месец от записването.
                          Под недомислени знаци имам предвид мястото им, защото на един STOP сложен на 10 м от кръстовището спирам веднъж, после тръгвам и спирам за да видя реално мога ли да премина кръстовището, щото на някой там му харесал стълба на уличното осветление да закачи знака, а не да прави нова стойка където му е мястото. А тия гимнастики с 18 м композиция е страшно мотане. А и маркировка обикновенно е правена да минеш с кола, а с нещо по-едро посмъртно няма как да я спазиш, то физически е невъзможно. Колкото до карането по навик и аз гледам да го избягвам, ама като минаваш често през едно кръстовище и си го научаваш кое как е, особено специфичен начин на спиране за да имаш видимост и т.н. Няколко пъти сменяха в Габрово организацията на кръстовища и става лошо първия месец, че всеки кара по старо му
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X