Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хванаха им цаката на пияните шофьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хванаха им цаката на пияните шофьори

    Само не знам дали не е за хумористичния раздел...

    Хванаха им цаката на пияните шофьори

    03 август 2007 / News.dir.bg
    Компанията Нисан представи нова система за безопасност, която не позволява на шофьор, употребил алкохол, да използва автомобила си.
    Датчиците за алкохолните пари са монтирани в облегалките на седалките на шофьора и на пътника до него, както и в лоста за скоростите. Първите улавят частиците от алкохола в дъха на шофьора и вежлив женски глас препоръчва на шофьора да се въздържи от пътуването. Ако безотговорният водач все пак се хване за волана, датчикът на лоста за скоростите определя наличието на алкохол в потта, която се отделя на дланта. След като алкохолът е открит, компютърът не просто предупреждава, но и блокира скоростната кутия. Датчици за наличие на алкохол в дъха на шофьора вече се използват от японските автомобилни производители, но двойниян контрол се прилага за първи път. Специалистите, разработващи системата обаче изпитват известни затруднения, тъй като и много парфюмерийни продукти съдържат алкохол. Компанията обеща, че ще бъдат проведени изпитания във връзка с това.
    ===================================
    Коментари (11) ТНТМ (03.08.2007 г. | 11:34ч.) Да се направи датчик, който спира колата ако се слуша чалга, някой вони на чесън или говори меко. Как ще идват в София цървулчетата тогава? А, с влака. Нема отърване от тая пасмина. ОТ ИМЕТО НА ВСИЧКИ СТОЛИЧАНИНИ (03.08.2007 г. | 11:29ч.) миризмите в столицата на България ( пояснявам - това е СОФИЯ ) идват единствено и само от огромния брой сяляци дошли от всякъде в столицата и живеещи или по коптори без бани или дошли от такива, където къпането е за Великден и коледа, така че ако е възможно, такива като racionalizator да си стоят при кравите и говедата, та да им мирише на хубаво ganjaver (03.08.2007 г. | 11:24ч.) do racionalizator mi to sofeto se napulni samo s selenia iazuk 4e sum ot tam ganjaver (03.08.2007 г. | 11:22ч.) ebati glupacite zna4i nikoga nema si kupa nisan .ok globi za shoferite razbiram ama takava glupost ami ako ti se naloji da se premestish s 2 metra i nema nikoi kvo stava glupaci Koko (03.08.2007 г. | 11:22ч.) Не се излагайте - ще карат със ръкавици и ще запушат отвора на датчиците.. УХа (03.08.2007 г. | 11:21ч.) Japan Forever! racionalizator (03.08.2007 г. | 11:20ч.) i da dolavia mirizma na nekapani selianduri s pretencii za golemi grajdani, kato tezi v sofeto naprimer. новатор (03.08.2007 г. | 11:19ч.) Ами, ако се връщам от селски събор и сме трима кьор-кютук дъхащи в купето, жената как ще ни докара в къщи. За шибидаците и кабриолетите какво ли ще да е решението? Хора, алкохола навсякъде по земята се употребява, но май само ние в БГ си замезваме и раздумкваме на масата... Доволен (03.08.2007 г. | 11:18ч.) Айде готово! Олекна ми! bobi (03.08.2007 г. | 11:13ч.) ние пак ще измизлиме пролука какаво да се прави такъв народс ме))))))))))))))))) brigante (03.08.2007 г. | 11:11ч.) българина никви датчици не го спират
    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

  • #2
    До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

    Една лепенка на датчика и край с анализа на пот...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Една лепенка на датчика и край с анализа на пот...
      Етоооо, а утре всеки гараж за монтаж на аудио системи и аларми за коли ще предлага и чип тунинг, лекуващ защитите.

      Значи системата пак ще работи, но не и в България. То кой ли ще се учуди на това де.

      Коментар


      • #4
        До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

        Само не знам дали не е за хумористичния раздел...
        Не, не е за хумористичния раздел а скоро ще трябва да направим нов такъв - трагичен...
        Етоооо, а утре всеки гараж за монтаж на аудио системи и аларми за коли ще предлага и чип тунинг, лекуващ защитите.
        Да, ама не! Според взето вече решение на Еврокомисията от 2010... мисля... всяка промяна в автомобила целяща изключването или промяна на действието на подобни системи се КРИМИНАЛИЗИРА...!!!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          ...
          Да, ама не! Според взето вече решение на Еврокомисията от 2010... мисля... всяка промяна в автомобила целяща изключването или промяна на действието на подобни системи се КРИМИНАЛИЗИРА...!!!
          Супер, само че като се знаем колко дисциплинирани сме, не знам дали ще се разпростира и върху нас.

          Няма да цитирам мненията от една друга тема, които бяха в духа на: "абе за какво ще го узаконяваш, никой няма да се сети да погледне там...".

          Коментар


          • #6
            До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Да, ама не! Според взето вече решение на Еврокомисията от 2010... мисля... всяка промяна в автомобила целяща изключването или промяна на действието на подобни системи се КРИМИНАЛИЗИРА...!!!
            Ми, ако не може с лепенка и карането с ръкавици ли ще забранят?
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

              Ще му намерят "цаката"... Ние също...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

                Малко отклонение от темата, ама какво открих за коланите на задните седалки вчера... Задължителни са. Пак никой не си ги слага... обикновено... Ама вчера качих трима човека в джипа... двамата на задните седалки веднага си сложиха коланите. Щото им пука от закона ли? Едва ли... Просто са препатили . Опита показва, че при това твърдо окачване много боли главата, ако не ползваш каска или колан на задните седалки .
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

                  За коланите има нарочна тема и моето мнение е категорично за! Но що се отнася до разни неща от рода на електронна система за следене и корекция на устойчивостта... тестер за алкохол и разни подобни докато мога ще ги избягвам по всякакъв начин и форма... Не искам моята кола да има собствено мнение по който и да е въпрос... Предпочитам си моето... И му вярвам повече...

                  А и понеже съм тръгнал в жизненото си поприще като програмист пък съм съвсем наясно как всички опити за създаване на система която работи във всички възможни случаи завършват с плесване по челото и" "ей точно за това не бях се сетил"...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

                    Всичко хубаво, а ако се качи пиян пътник колата как ще разбере, че водача не е употребил алкохол малко не ми се вярва тая работа с тези датчици в салон за 4 човека.
                    Има ги на разни трактори и други такива машини от много време, но там в кабината има само 1 седалка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хванаха им цаката на пияните шофьори

                      Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                      Всичко хубаво, а ако се качи пиян пътник колата как ще разбере, че водача не е употребил алкохол малко не ми се вярва тая работа с тези датчици в салон за 4 човека.
                      Има ги на разни трактори и други такива машини от много време, но там в кабината има само 1 седалка
                      Единия датчик е в скоростния лост. Нали не даваш на пътниците да ти превключват скоростите?

                      Въпреки че, не знам какво пречи на автоматика да помолиш детето: "я тати бутни това лостче напред, а такаааа".

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X