Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забраната за говорене по телефона била безсмислена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

    От както бащата отлепи едина глоба, защото говорел без хендс фрее /и двете му ръце са били на волана/ аз твърдо си държа телефона с дясната ръка до ухото.
    Имам имдруг коментар ама няма да се размина с по-малко от месечен бан та ...... И да са ....и да го .....
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

      Много по опасно от говоренето по телефона докато шофираш е пушенето . На времето с над 120 ми падна огънчето от цигарата на краката бях по къси панталони как спрях и аз не знам . С камиона пак с доста висока скорост в ръкава на ризата ми влезе оса и ме ужили по рамото пак за малко да се пребия .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        С камиона пак с доста висока скорост в ръкава на ризата ми влезе оса и ме ужили по рамото пак за малко да се пребия .
        Сега много внимавай да не излезе, че подемаш законодателна инициатива за забрана на осите. Еколозите ще те разкатаят. Уфф. Не не удържах - трийте ме ако нещо.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #49
          От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Много по опасно от говоренето по телефона докато шофираш е пушенето . На времето с над 120 ми падна огънчето от цигарата на краката бях по къси панталони как спрях и аз не знам . С камиона пак с доста висока скорост в ръкава на ризата ми влезе оса и ме ужили по рамото пак за малко да се пребия .
          Трънки! И на мен ми е падало огънче, в пазвата. Не можех да спра, затова го загасих през фланелката. След 2-3 дни не си личеше червеното дори.

          За да не влиазт оси, дай да забраниме и карането с отворени прозорци?

          Истината е че има един куп неща, дето могат да те разсеят и да са опасни. Само дето нито е редно, нито можем да ги забраним всичките, даже и да искаме. Накой пушейки и говорейки по телефона може да е по-безопасен за движението от друг дето не прави нито едното, нито другото. Просто някои хора толкова си могат.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

            Забраната е за всички, нищо, че само на някои им пречи говоренето по телефона. Не разбирам обаче защо не глобяват Хосе, че се е навен и си бърше скута, защото се е накапал с горчица, докато мляска нещо. Аз като говоря поне гледам напред. Хосе си гледа мъд.те. Не съм против забраната, има логика, просто като ще се правим на ангелчета, хайде за всички да е еднакво!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #51
              От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ... Накой пушейки и говорейки по телефона може да е по-безопасен за движението от друг дето не прави нито едното, нито другото. Просто някои хора толкова си могат.
              Да, но скоростта на конвоя обикновено се определя от скоростта на най-бавния кораб. Та така е и с правилата за движение. По пътищата има куп завои, които без никакви ядове и рискове се взимат с поне 70 км/ч, но пред тях стои ограничение 40 или 50, защото за масата от шофьорите това е безопасната скорост. Пък за някои дори и това е много ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                Забраняват телефотните щот си водят най - масовия проблем. А го забраняват за всички, щот няма как да знаят кой колко е отговорен, мислещ и може да кара! Няма как да напишат в закона "Забраняваме това и това само за русите, бразилците, латиносите и неделните шофьори". А иначе тука сме все пак шофьорски форум, всеки има разни случки. Не сме представителна извадка. Но каквото и да забраняваш на малоумника е все едно. Забраните ги усещат само мислещите, на другите не им пречат.
                Преди 2 или 3 години шофьор с камион получава повреда - спира в отбивка! Шофьора слиза и се навежда над акумулаторите. /Непосредствено зад кабината, от ляво, зад шофьорското място/. Обаче идва по пътя една кака, на която и звъннал телефона, тръгнала да го търси в дамската чанта, която била на задната седалка... Уцели точно шофьора - незнам дали човека оцеля тогава. Мисълта ми беше, че трябва да научат шофьорите какво оръжие е колата. Щото на такива като тая и пеша да и забранят да ходи е все едно. Пак ше кара как си иска. И пак ще гавари по телефона, ще се гримира и кой знае какво още...

                Коментар


                • #53
                  От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                  Всяка забрана си е една хранилка, все пак...
                  Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                  -----------------------------------------------
                  Питието определя съзнанието....
                  -----------------------------------------------
                  0887770735

                  Коментар


                  • #54
                    От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Сега много внимавай да не излезе, че подемаш законодателна инициатива за забрана на осите. Еколозите ще те разкатаят. Уфф. Не не удържах - трийте ме ако нещо.
                    Извън темата не се сещам осата да е полезна с нещо .
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Трънки! И на мен ми е падало огънче, в пазвата. Не можех да спра, затова го загасих през фланелката. След 2-3 дни не си личеше червеното дори.

                    За да не влиазт оси, дай да забраниме и карането с отворени прозорци?

                    Истината е че има един куп неща, дето могат да те разсеят и да са опасни. Само дето нито е редно, нито можем да ги забраним всичките, даже и да искаме. Накой пушейки и говорейки по телефона може да е по-безопасен за движението от друг дето не прави нито едното, нито другото. Просто някои хора толкова си могат.
                    Това ми е мисълта и на мен. От изпуснат телефон няма как да пострадаш много пъти съм си го изпускал в колата докато карам . Факторите които могат да те разсеят са сигурно стотици и едва ли може всичките да бъдат степенувани по опасност и забранени . Мене лично много повече му разсейват девойките с къси поли по тротоара
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Извън темата не се сещам осата да е полезна с нещо .
                      Яде бълхите по прасковите.


                      Последният ми акт преди десетина години беше точно заради тъпия телефон, който упорито звънеше в задръстването и когато пътя се отппуши и аз посегнах да видя кой ме търси, предният просто спря, пък аз закъснях. Това с максимум 20км/ч.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                        По статистика - 80 000 катастрофи на година от разлято кафе,в закона пише,че е забранено да си отвличаш вниманието,но не пише специфично за пиене и ядене примерно,за гримиране и четене на вестник,но пьк пише за телефона.

                        Ако звьнне,натисна го и си го сложа на рамото си отнасям глоба ако рьцете да са ми на волана.Ако си говоря с хендс фрито и пия кафе като си дьржа чашата в рька минавам метьр.Е те това не ми се врьзва и на мен и като гледам на брата.Ако пьк нищо не се вижда в колата може да си правиш каквото си искаш,шанса да ти го набият е минимален и глобата поправима,тая за телефона не е.

                        В България телефона е проблем,пиенето не е,дистанциите са никакви и не се виси по 4 часа в колата.Тук си е проблем обаче.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Извън темата не се сещам осата да е полезна с нещо . Това ми е мисълта и на мен. От изпуснат телефон няма как да пострадаш много пъти съм си го изпускал в колата докато карам . Факторите които могат да те разсеят са сигурно стотици и едва ли може всичките да бъдат степенувани по опасност и забранени . Мене лично много повече му разсейват девойките с къси поли по тротоара
                          Особенно като пресичат на червено !
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #58
                            От: Забраната за говорене по телефона била безсмислена

                            Имам един далечен братовчед - Докато кара изпива един Аспирин че го боляла главата,задавил се нещо и почнал да кашля и се блъска челно в насрешното дърво - целия се помля...
                            Да се забрананят всякакви болки по време на шофиране!Всичко е пълна кретения!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X