Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Странно, днес попаднах на ... автомобил със специален режим на движение, който беше с включена светлинна сигнализация. Засякохме се в една тясна уличка в ж.к. "Лозенец", където колкото и рядко да ходя, винаги се мразя. Човекът видя, че се изтеглям, за да дам заден и да му направя път, но предпочете той в този режим, да ми даде път на мен. Изненада ме приятно.

    http://vbox7.com/play:36e7d9e35d

    А тук на следващото видео влизането в собствения двор стана изненадващо за мен, а секунди след това чичото с Реното бутна от бързане стълба със знака до него. Изтегляйки се, вижда падащия сняг от голямата табела над него.

    http://vbox7.com/play:91169e5927


    П.С.Датата и часът не са верни, случаите са от днес, след 17.10 часа.
    Последно редактирано от razs; 20-01-16, 19:51.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      http://vbox7.com/play:2b23653fe2

      То бива нагли пешеходци, но тази съвсем прекали, толкова да се влачи с това куче...

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        М'дам - и нагло пречи на човека да направи десен завой от лявата лента, на червено...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Не знам как си я представяте тая с жълтата лампа и специалния режим.Няма такова животно,не дава НИКАКВИ права,служи само и единствено за повишаване на вниманието на останалите участници в движението към съответното мпс.Дали ще е снегорин,влекач дето тегли извън габаритен товар,камионче пътна помощ или просто спряла аварирала кола или мотор ако щете(щото има и жълти лампи закъсали за мотористи,на батерии) няма никакво значение,мпс-то не се ползва със "специален"режим на движение.Жълта лампа може да си купите и ползвате на воля няма никой да ви каже копче....

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
            Заяждате се в момента. Не постоянно, а по усмотрение. Т.е. не системно, а по изключение. Проблем ли е за вас прецизирането на тази фпапираща неяснота?
            За мен е проблем, честно казано. По чие усмотрение се пуска сирената, и как точно усмотряващия преценява дали да я пусне или не? И как точно другите участници в движението се предполага да четат мислите на усмотряващия?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Ако бях водач на такъв автомобил, щях да сведа до вашето знание отговорът на всички тия въпроси, които терзаят любопитството ви. Но уви, не съм. Следващия път, като ви освири някой от автомобилите на НСО например, може да го засечете и със същия този патос, да му ги зададете лично на него тия ваши въпроси. Дано е сговорчив и средно интелигентен, за да ви се получи диалога.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                00
                Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                ......Жълта лампа може да си купите и ползвате на воля няма никой да ви каже копче....
                Със същия успех можеш и от другите цветове да си купиш. Ама не за това е въпроса!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
                  Ако бях водач на такъв автомобил, щях да сведа до вашето знание отговорът на всички тия въпроси, които терзаят любопитството ви. Но уви, не съм. Следващия път, като ви освири някой от автомобилите на НСО например, може да го засечете и със същия този патос, да му ги зададете лично на него тия ваши въпроси. Дано е сговорчив и средно интелигентен, за да ви се получи диалога.
                  А, извинявам се. Подведох се по патоса с който защитавахте тезата за случайно счупилата се сирена. Приех го за засегната професионална чест, пък то било просто гражданската ви позиция.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Моля, моля, все пак е хубаво човек да има поне някаква позиция, не да се заяжда из форумите. Откакто интернет стана общодостъпен, стана ясно, че българинът е с реални шансове в първенство и световен шампион по хейтърство и клавиатурен акъл на едро, в едноименната дисциплина.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Силно забивам офтопик, и може да ми дърпат ушите, но не мога да не си задам въпросите - вие включвате ли себе си в обобщителното "българинът" от горният си пост, с всичките му така живописно описани негативни характеристики? Или сте изключение, по някаква причина?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Ето и две скорошни ситуации. По форумните мерки, това са тривиални "битовизми", но практически са уникални вуйчовщини - безсмислени и натоварващи движението действия.

                        Около 19:00, троУей номер 2 извършва ляв завой от Свети Георги Софийски по Гешов. Така интелигентно и елегантно го извърши, тъй щото го поизчакахме 3-4-5 светофара да се размърда и отпуши пътя за останалите участници, поради това, че се наблъска безподобно в кръстовището. Нямаше абсолютно никакво основание да навлезе, първо защото доста преди това му светна червено и второ, защото последната кола по бул. Гешов стъпваше със задницата върху пешеходната пътека. Т'ва е нивото:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160109_190300.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5702452


                        Около 22:08, Люлин (избягвам да ходя там, ама понякога се налага). Водачът на автобус 2035 (линия 310) решава да заеме повече от една лента на кръстовището на бул. д-р Петър Дертлиев и бул. Царица Йоанна, макар да нямаше абсолютно никакви автомобили пред/до/под него. Доста е вуйчовско да задръстиш дясната лента, чийто светофар светва по-рано от този за направо. Т'ва е нивото:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160109_220819.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5702459

                        Изобщо не слагам под общ знаменател всички водачи в СКГТ. Снимките са направени в един и същи ден. Съжалявам за качеството, ама след многократни изпускания, самсунга си снима както си иска.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Тоя на 310 не е съвсем виновен - спирката преди кръстовището е близко, и е в дясната лента. На снимката се вижда края на оградата на тротоара, точно там е спирката, затова е прекъсната оградата. Ако спреш както трябва до бордюра, после трябва да се изнесеш чак в лентата за ляв завой, и тогава да се прибереш в средната, за да може евентуално ремаркето да се прибере и то в средната. Ако има и коли в средната пред автобуса, хептен е под въпрос дали ще стигне мястото. Да не говорим, че си е трудоемка маневра, трябва и мерак, трябва и желание...освен да знаеш как да я направиш. Понякога стреса и умората на тези шофьори им поизпаряват мерака и въобще мисленето за най-толерантни действия. И въпреки това, при сравнително обективна необходимост, повечето правят каквото могат(това, че има хора които си "не могат", си е друга тема). В случая, светофара за направо пуска сравнително кратко време след светофара за надясно, и продължават да светят заедно. Така че не на всеки му се разправя да върти до насрещното за да прибере ремаркето(ако има въобще възможност), особено пък ако няма след него коли за надясно. После и да дойдат, нищо не може да направи, а и на практика разликата в светофарите е 10-15 секунди, та толкова и ще им пречи.Много от шофьорите на точно тези нови автобуси, преди да се качат на тях, караха Икаруси. Там ремакето се държи по-съвсем друг начин и следи много повече влекача - т.е за това разстояние там, Икаруса си се изправяше сам в лентата, заради следящото ремарке, дори да го караш без изнасяне, като соло автобус.
                          Друга голяма част от шофЕрите на новите автобуси са разни новобранци - връзкари, и там подобни, които толкова си могат. Малка част(от шофьорите на новите автобуси) са тези, които реално имат и опита и желанието...и като цяло карат добре. Но това в момента не е съществен критерии пред ръководството, те дори не могат да го оценят. То и затова за една година, се случиха в пъти повече смешни ПТП-та с нови автобуси, отколкото с всички останали.


                          Казвал съм го - има шофьори в градсккя, на които и велосипед не бих им поверил. И именно защото добре знам колко са некадърни(съвсем обективно погледнато и без изгледи да се научат с времето).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Съгласен съм, че доста спирки са поставени на безумни места, но в този случай нямаше нито една кола пред него, която да го възпрепятства да маневрира. Между другото аз също съм забелязал, че Икарусите повече се "чупеха" и водачите им извършваха завои по такива улички, дето половината шофьори на леки автомобили закачат бордюра със задно колело. Благодаря за пояснението!

                            Тролеят обаче си направи мазало. Нито имаше "стрелка" на жиците, та да приемем хипотетично, че се е налагало да настъпи реостата, та да закачи правилното трасе, нито нищо.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              По мои наблюдения, конвергенцията на България с Индия напредва неумолимо. От 0,4" - ГоУф си прави обратен завой пред "Пирогов" (нещо често наблюдавано там), от 0,30" - такси по същата схема пресича пътя на пернишко Фиатче, на 2,30 някакъв софийски Форд решава да продължи в обратна на движението посока по еднопосочния "Патр. Евтимий", после размисля, всеки спрял като "на мегдана пред хоремаго",пешеходци си пресичат където им скимне...

                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Как щях да се тресна в тия Последните метри се наложи да дърпам ръчната, щото АБеЕсо си тракаше и спиране - йок. Дори да приемем, че аварийките им са пострадали при ПТП-то (в което силно се съмнявам), поне един триъгълник да бяха сложили - щяха да го осветят фаровете доста по-рано и навреме:

                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X