Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Цецо , пак погледни снимката която съм приложил на предишната страница. Та той е * Професионалист * .....
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      И още нещо, професионалистите дори нарушавайки по целесъобразност
      Няма такъв филм - нарушение по целесъобразност. Независимо дали го прави професионалист, "професионалист" или патка взела книжка преди 2 седмици. Калпавата инфраструктура е еднаква за всички - и за професионалистите и за ламерите с "В" категория. Закона също е еднакъв за всички.

      Та на който му е сложно да бъде професионален шофьор, без да нарушава по целесъобразност - по-добре да си потърси друга, по-спокойна професия - продавач в плод зеленчук например... или общак на строеж - спокойна и ненапрягаща работа, и най-важното, не се налага да се нарушава закона. Щото утре като се шмулна под някой автобус/камион - баш ще ми е през уя дали е нарушавал целесъобразно или не.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Е ми той е * Професионалист *
        Нарушил е правилата компетентно, като така е направил ситуацията по-безопасна за всички наоколо
        Ние не разбираме, нали сме любители... Сигурно и знакът "задължително надясно" го е сложил някой любител, а светофарът - и той е от някой любител... Добре че * професионалистите * знаят как трябва и затова не е нужно да се съобразяват с някакви досадни пътни правила...
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Не само си представям, че не си изкарваш хляба с шофиране, ами и съм доста убеден, че нямаш реален опит за да го правиш, независимо каква азбука имаш в книжката си...
          Бедна ти е фантазията... (представлявателностстимостта)
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Да се "шмулне" човек под камион или автобус, който прави нарушение, е много по-малко вероятно, отколкото да го направи в резултат на вършено от самият него нарушение(необмислено).
            Първото се случва предимно при груби и необмислени нарушения от страна на професионалните водачи, т.е. при не достатъчно читавите такива, които нормално ги има и в този бранш.
            И да, фантазията ми е бедна, и не мога да си представя, че човек който реално има представа от шофирането на всичките коментирани видове превозни средства, може да изказва твърдения противоречащи на действителността. Не мога да приема, приравняването на възможностите и начина на управление на единия и другия вид превозни средства, тъй като те доста се различават. Това обуславя и нуждата от по-толерантно отношение към някои участници в движението, която тук доста упорито се отрича. Ми ако си карал, ще знаеш от опит че има такава нужда. А ако не си карал, но поне мислиш непредубедено и логично, пак сам можеш да стигнеш до същия извод. Едно на ръка големите превозни средства не разполагат със същите динамични възможности, видимостта, начина на управление и габаритите също поставят съвсем обективни ограничения пред тях. Отделно, почти всички големи превозни средства се ползват за комерсиални цели - т.е. те вършат работа именно на нас като общество - дали доставят стоки и услуги, или превозват голям брой хора, все тая - в крайна сметка нетолерирайки ги, ние пречим сами те да ни свършат работата която се иска от тях.

            ПП: Тази дума не ми е ясна - " (представлявателностстимостта) "
            Ясно ми е, че не се познаваме и затова аз съм споделил едно друго какъв опит имам и от каква позиция пиша. Предполагам е справедливо, вместо да се оценява богатството на фантазията ми, просто да се изредят с няколко думи фактите които ми убягват около позицията от която пишат така строго оценяващите ме.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Ми сам си казал, че не можеш да си представиш еди какво си, съответно правя извод, че малко можеш да си представяш (нищо, че не се познаваме, нямам причина да не ти вярвам).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Я малко да изясним думичките.

                Толерантност е едно понятие, което се намесва там където правилата не достигат. Т.е. за нея можем да си мислим едва когато сме спазили всичките правила и останат тънките пролуки между тях.

                Толерантността към НАРУШЕНИЯТА на правилата е необходима в един по-общ смисъл за оцеляването, доколкото стават грешки и аварии и трябва някак си да реагираме на тях. Но само толкова. Ако някой не може да си свърши работата без това непременно да изисква толерантност от останалите трябва или да зареже тая работа, или да поработи върху промяна на правилата. Демокрация сме все пак.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Ми сам си казал, че не можеш да си представиш еди какво си, съответно правя извод, че малко можеш да си представяш (нищо, че не се познаваме, нямам причина да не ти вярвам).
                  Шеговито подигравателния тон, може би има за цел да ме обиди. Но докато не извадиш факти(или поне твои твърдения), с които да докажеш меродавността на твоята позиция по темата от позицията на човек с достатъчен опит(за който за сега само може да гадаем) с различни превозни средства, обиждаш предимно себе си и евентуално четящата аудитория, с безсмислена риторика и хапливост.
                  С прости думи, понеже съм прост шофьор, вместо да ми обясняваш колко ми е бедна фантазията и какво мога или не мога да си представя, обясни от позицията на какъв собствен опит в тази област се изказваш. Едва ли е държавна тайна да споделиш опита си, вместо да ни караш да си го представяме(аз и четящите темата) продължавайки да ни укоряваш, че не се справяме добре, щото не ни стига акъла(то не акъл, а ясновидски способности май са нужни).
                  Ако имаш желание, можеш и на практика да го докажеш - съвсем случайно след няколко дни се провежда квалификация(кръг в София) за едно малко международно състезание(организирано от производителя на една известна марка товарни автомобили) за безопасно, икономично и правилно шофиране на камион с полуремарке(стандартна композиция за международни превози). Т.е. търси се най-добрият професионалист. Може да участва всеки с шофьорска книжка за съответната категория МПС. Идваш, качваш се, караш - оценяват те. Ако наистина си добър професионалист, вече доказано, дори и да не си изкарваш хляба с това, и все още си на същото мнение за равнопоставеността между различните превозни средства на пътя, ще приема, че наистина малко мога да си представям. До тогава, всичко писано от теб остава просто като коментари на лаик.

                  ПП: Аз лично участвам редовно(за развлечение) в такива състезания от около две-три години насам и неизменно са класирам между първите 7-8 места за цялата страна(от общо няколкостотин участници), макар че дори не си изкарвам хляба с каране на камиони от около 5 години(карам автобус). Във връзка и с това съм имал възможността да контактувам с доста и различни хора от бранша, затова ми е странно непонятна една толкова категорична позиция против толерирането на определени ППС на пътя, изказана от човек, който твърди(по-скоро намеква) че има завиден опит(който и не може да си представим) в тази област.

                  ПП2: Ясене, не става въпрос за това дали може една работа да се свърши и без толерантност, а да се свърши по-лесно благодарение на на нея.
                  Бърз пример към теб - там където ти си паркираше джипа преди време на канала в близост до Графа, ако искаш да излезеш в час пик но никой не прояви толерантност да те пусне, просто трябва да чакаш отминаването на пиковия час за да свършиш тази работа без нарушаване на правилата.
                  Промяната на правилата едно че е трудна, второ не винаги е целесъобразна. Достатъчна е само малко по-добра култура на пътя(и извън него), колкото да се разбират и уважават нуждите на другите участници в движението.
                  Последно редактирано от cecoa1; 07-06-15, 13:16. Причина: цитат
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Шеговито подигравателен тон само на теб ти звучи.
                    Инак какви факти, вече казах, че не съм професионален шофьор. Което не изключва практика по принцип, по никакъв начин. „Стажът" ми е над милион, на всякакви МПС (автобус съм карал май само на кормуванията де), по всякакви пътища, във всякакви условия. Нямам ПТП повече от 15-ина години (нито по моя, нито по чужда вина), дори не съм спиран от години - това го казвам като илюстрация на „стила" си (не предизвиквам никого да ми обърне внимание). Това изобщо не значи, че съм „ангелче", но както казах, когато съм в нарушение не наглея и съм съвсем наясно, че при повод няма начин да не си понеса отговорността и последствията, вместо да призовавам да ми се прави евала докато нарушавам каквото и да било. Във времето имам и доста катастрофи, вкл. два тотално унищожени автомобила (реално, не там по застрахователни, или др. под. стандарти), но никога дори и най-дребна травма по човек (като предвид количеството - няма начин да става въпрос само за късмет, а и за контрол над ситуацията). Това най-общо за опита. В състезания не съм участвал и нямам намерение, те впрочем са критерий за доста и разни неща, но не и дотам за професионализъм, защото ситуацията при тях - с неголямо приближение - може да се каже е „лабораторна".
                    Така дъвканата толерантност е нещо добро, че и много добро, но съвсем обективно - пожелателно. Движението по пътищата се основава на съвсем рационални (освен задължителни) норми, тяхното спазване (та дори и не докрай стриктно - толкова голям е „запасът им от стойност") е напълно достатъчно. Досега в такъв смисъл нищо не съм казал, но напълно се присъединявам към неколкократно изказаното становище, че императивната необходимост от съобразяване от страна на околните, говори за наличието на някаква реална недостатъчност. Това последното - да не вземеш да го приемеш ептен лично, говорим си по принцип.
                    Последно редактирано от davc; 07-06-15, 17:09.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Отговорът показва, че мненията ни не се разминават толкова много в крайна сметка.
                      За "наглеенето" никога не съм го възхвалявал, просто казвам, че понякога хората виждат наглост, там където се търси просто разбиране, породено от обективни нужди.
                      Необходимостта от съобразяване на околните, наистина е в резултат на реална недостатъчност. Но тази недостатъчност, е преди всички от разликите в техническите възможности на толкова различни превозни средства. Както необходимостта, така и недостатъчността, не са постоянни и във всички ситуации и по всяко време. Никой не иска да му се прави път само на него, когато съвсем обективно маневрите и ситуациите не са прекалено сложни и не го налагат. Но когато логиката и рационалността го изискват, макар и неописано в закона, най-нормалното нещо е да се съобразява човек(доколкото може) без излишни емоции - т.е. това да се приема за нормално.
                      За състезанията просто споменах, съгласен съм, че при тях човек кара по по-внимателен начин, макар да си се провеждат в съвсем реални пътни условия. А и при тях безопасността и спазването на правилата са само един аспект - основното е, всичко да се направи по оптимален и безопасен начин, спазвайки правилата което се измерва с общата ефективност на превоза(най-малко време с най-ниски разходи - най-добър резултат, при спазени всички други условия).
                      За рационалността в закона и особено в организацията на инфраструктурата(на много места и по разни причини), смятам че има още какво да се желае.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        ПП2: Ясене, не става въпрос за това дали може една работа да се свърши и без толерантност, а да се свърши по-лесно благодарение на на нея.
                        Бърз пример към теб - там където ти си паркираше джипа преди време на канала в близост до Графа, ако искаш да излезеш в час пик но никой не прояви толерантност да те пусне, просто трябва да чакаш отминаването на пиковия час за да свършиш тази работа без нарушаване на правилата.
                        Чакал съм по десетина минути. Спирайки там съм приел че в редкия случай когато ми щукне да го взема в 18:00 ще чакам.

                        А като казахме за целесъобразност е редно да се има предвид че различните люде имат различни цели и съответно целесъобразността е относителна.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Днешните 'попадения' - в участък от около 500м...
                          Първия е ясен - идиот на пътя (номер ТХ0289ХА - да не мислите, че приказките за шофьорите с автомобили с такава регистрация са случайни)
                          Ей то тука:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:car.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5665733
                          Втория юнак с мигача явно автоматично го включи преди кръстовището, ама след това размисли... И то няколко пъти
                          Но поне си разбра грешката, а не размахваше пръсти
                          Последно редактирано от slowtraveler; 09-06-15, 15:44.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Е у чуждо село как да кара? Питаш ли нерваците софиянци... .
                            п.п. и аборигенът (В1209КТ) на 23 сек. как се совна пред теб... .
                            Последно редактирано от veskov; 09-06-15, 21:12.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Далеч съм от идеята да поставям всички колеги от Добрич (или кой-да е град) под общ знаменател...
                              Но е факт, че дадени регистрации с времето се набиват на очи...

                              П.С. (то втория автомобил е със софийска регистрация, пък не бе много нервен )
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Във вашта околия- от вашто село, в нашта- пак така.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X