Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Да, ама е професионалист. Той МОЖЕ, правилата са за другите, непрофесионалистите.
    М'да...Надясно сигурно е имало повече дупки, а за да спре на червено е щял да износи спирачките.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      М'да...Надясно сигурно е имало повече дупки, а за да спре на червено е щял да износи спирачките.
      "...Край шосето, обхванат от пламъци, се търкаля противников самолет. На хоризонта се вижда кавалерия и горящо село. По-нататък на малко възвишение следват окопите на батальона, откъдето картечници стрелят по посока на противника. Още по-нататък покрай шосето се виждат противникови окопи.

      И именно нататък към противниковите окопи насочва колата шофьорът.

      През слушалката Биглер изревава на шофьора:

      Не виждаш ли къде ме караш? Та там е противникът!


      Но шофьорът спокойно му отговаря:


      Господин генерал, това е единственият свестен път. Шосето е в добро състояние. Гумите не биха издържали, ако тръгнем по страничните черни пътища.


      Колкото повече наближават позициите на противника, толкова по-силен става огънят. Избухващите снаряди вдигат във въздуха сливовите алеи от двете страни на шосето.


      Но шофьорът спокойно отвръща в слушалката:


      Отлично шосе, господин генерал, истинско удоволствие е да пътуваш по него. Отбием ли се в нивите, ще изгърми някоя гума. Погледнете, господин генерал — вика шофьорът в слушалката, — колко добре е направено шосето, дори и трийсет и половин сантиметровите оръдия нищо не могат ни стори. Равно като харман, а по ония каменисти черни пътища в полето положително ще изгърми някоя гума. И без това не можем да мислим за връщане, господин генерал!


      Бззз-дзум! — чува Биглер и автомобилът прави голям скок.


      Не ви ли казах, господин генерал — реве шофьорът в слушалката, — дяволски добре е направено това шосе! Тъкмо в този момент непосредствено пред нас избухна един трийсет и осем сантиметров. Но вижте — няма дупка, няма нищо, шосето си остава гладко като харман. Речем ли да се отклоним в полето, веднага е свършено с гумите. Сега ни обстрелват от разстояние четири километра.


      Но къде сме се засилили така?


      Ще видим — отговаря шофьорът, — но докато шосето е в такова състояние, гарантирам за всичко..."
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Водач „професионалист" и водач „любител" са някакви понятия от докъм '60-те, т. е. отпреди съзнателния живот на три четвърти от пишещите тук. В момента те нямат никаква стойност и ако се употребяват в преносен смисъл, професионалист е именно човек, който си изкарва хляба на волана, а рамките на този смисъл далеч надхвърлят и таксиметровите шофьори впрочем. И много наблягаме на толерантност, но това май масово се тълкува катоп елементарното - по-големият има право (то и това по слухове е бивало залегнало законово, ма още по-ототдавна...).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Водач „професионалист" и водач „любител" са някакви понятия от докъм '60-те, т. е. отпреди съзнателния живот на три четвърти от пишещите тук. В момента те нямат никаква стойност и ако се употребяват в преносен смисъл, професионалист е именно човек, който си изкарва хляба на волана, а рамките на този смисъл далеч надхвърлят и таксиметровите шофьори впрочем. И много наблягаме на толерантност, но това май масово се тълкува катоп елементарното - по-големият има право (то и това по слухове е бивало залегнало законово, ма още по-ототдавна...).
          Какво му е преносното на смисъла да имаш право, лиценз или разрешение (както и да го наречеш) да извършваш транспортни услуги срещу заплащане с тежка автомобилна техника, за което си има определени правила и наложени ограничения и до ден днешен, че не стоплям? И когато някой си е избирал тази професия кой му е общавал "толерантност" от останалите участници или просто правилата са еднакви за всички по закон?

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Изхода на автогара Благоевград със знак " задължително на дясно " и веднага има кръстовище . Автобуса зави на ляво , пререди всички и на червено зави на дясно. [ATTACH=CONFIG]805625[/ATTACH]
            ми че такава ви е оправата бре първо си окастрете дърветата да се вижда семафра и най вече знака за зебрата а десния завой да си сложат семафрор ама и нема и как да стане щото няма лента и оТИ няма ими защото от дясно парцела е продаден и заграден
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Какво му е преносното...
              Доколкото официално такова понятие не съществува, единственият му състоятелен смисъл е преносният.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Да, ама е професионалист. Той МОЖЕ, правилата са за другите, непрофесионалистите.
                Да и той може и това не е виц или лаф и ще ти разкажа истински случай от непрофесионалиС тА преди казармата бай Иван изкарал книжка за кола минали доста години а бай Иван сибе един просто трудолюбив човек в Мината бе просто пазач в останалото време си одглеждаше и един болюк овце .Беше и голям ЛОВЕЦ истеглил си билт от държавната лотария за 50 ст. и късмета му бил лека кола Москвич досеща се и че има книжка взима колата .В краткия и период на съществуване каде калник каде врата одарена ама последния път без таван ...............Месния майстор се видя в чудо и гО пита Бр Иване вярно аз ти взимам пари за ремонта ама вече ме срам чисто нова кола мамата и еВра как якараш таз кола.Бай Иван одговорил ми как да я карам карам я като за 50 стотинки маистора го пита е добре каде е тавана ?бай Иван му одговаря ми както си карах ама бях на ЛОВ и пред мен едно дърво просто се наведох от ниските клони и таВаня липса.
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                  ... ще ти разкажа истински случай от непрофесионалиС ....Бай Иван одговорил ми как да я карам карам я като за 50 стотинки маистора го пита е добре каде е тавана ?бай Иван му одговаря ми както си карах ама бях на ЛОВ и пред мен едно дърво просто се наведох от ниските клони и таВаня липса.
                  Покъртителна история. А да се досещаш, че професионаистът и 50 ст. не е платил за служебното МПС, което тъй "майсторски" управлява ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Покъртителна история. А да се досещаш, че професионаистът и 50 ст. не е платил за служебното МПС, което тъй "майсторски" управлява ?
                    амда и досещам и се и то защото просто само и толква му плщат като заплата ти досещаш ли се?
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      И много наблягаме на толерантност, но това май масово се тълкува катоп елементарното - по-големият има право (то и това по слухове е бивало залегнало законово, ма още по-ототдавна...).
                      Законите на физиката за разликата от законите по пътищата се заобикалят доста по-трудно. Ако имаш опит с управлението на различните превозни средства, ще знаеш кога в коя посока толерантността е целесъобразна и кога не. По-големия има права дадени му от законите на физиката(и не винаги от тези за движение по пътищата), но водачът му има задължението да не се възползва от тях повече отколкото му разрешава законът(ЗДвП) и останалите участници в движението с толерантно отношение към него.
                      Не знам кой казва, че определени понятия са "докъм '60-те". А смисълът, който аз влагам, и смятам че е правилен в случая е - професионалист шофьор е този, който умее да шофира добре - познава движението, машината която управлява, и се съобразява с пътните условия и нуждите на останалите участници в движението. Хич не ме брига, дали си изкарва хляба с това или си кара за удоволствие - държи ли се като професионалист, за мен е такъв, независимо какво пише или не пише в книжката му.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        ...Ако имаш опит с управлението на различните превозни средства, ще знаеш кога в коя посока толерантността е целесъобразна и кога не...
                        Ми прЕдстави си, че в „книжката" ми се мъдри „цялата азбука" без „А", но не претендирам да съм професионалист, защото не си изкарвам хляба шофирайки.
                        Толерантността е въпрос на избор, възпитание, манталитет и прочее в този ред, но управлението на МПС си е строго обвързано със задължителни норми и целесъобразността им не е предмет на разсъждения. Нарушаването на тези норми, ако е несъзнателно - говори за неграмотност и некадърност (което е в контрапункт на професионализъм, в който и да е смисъл, и контекст), когато е съзнателно - предполага поне сапикасване и ако не нарушителя да е „по-нисък от тревата", то поне да не парадира с действията си, че и претенции да предявява.
                        Последно редактирано от davc; 06-06-15, 12:07.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Ми не баш. Кога метнеш автобус от моста и имаш всички ,,задължителни норми"? И пак да питам- защо толерантността на един и същ водач с един и същ автомобил е различна у нас и няколкостотин км. западно?
                          п.п. понаучихме ги и там да вземат, и те ще хванат правилния азимут
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Не съм сигурен дали наистина има разлика в толерантността тук, там, на запад, или на североюг. Същественото е, че нормите на места се налагат/спазват, в степен достатъчна ефективно да се игнорира каквато и да е нетолерантност.
                            А спазването на нормите поне като минимум гарантира да не метнеш автобуса.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Същественото е, че нормите на места се налагат/спазват, в степен достатъчна ефективно да се игнорира каквато и да е нетолерантност.
                              Добре, чакаме.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ми прЕдстави си, че в „книжката" ми се мъдри „цялата азбука" без „А", но не претендирам да съм професионалист, защото не си изкарвам хляба шофирайки.
                                Толерантността е въпрос на избор, възпитание, манталитет и прочее в този ред, но управлението на МПС си е строго обвързано със задължителни норми и целесъобразността им не е предмет на разсъждения. Нарушаването на тези норми, ако е несъзнателно - говори за неграмотност и некадърност (което е в контрапункт на професионализъм, в който и да е смисъл, и контекст), когато е съзнателно - предполага поне сапикасване и ако не нарушителя да е „по-нисък от тревата", то поне да не парадира с действията си, че и претенции да предявява.
                                Не само си представям, че не си изкарваш хляба с шофиране, ами и съм доста убеден, че нямаш реален опит за да го правиш, независимо каква азбука имаш в книжката си.
                                И напротив, целесъобразността и разсъждаването върху нея, са в основата на толерантността и безопасното шофиране. Това е огромната разлика между професионалиста и "любителя"- единият знае правата и задълженията си, но знае както собствените си нужди, така и нуждите на другите. И се стреми с действията си да намери най-целесъобразния начин, за удоволетворяване на всички нужди и изисквания(включително и законовите доколкото не противоречат хептен на здравия разум) във всяка пътна ситуация и във всеки един момент. "Любителят" е просто кон с капаци - така пише в закона, така кара, па ако ще и да се размаже някъде заради сляпата му вяра в този закон.
                                И това за "по-нисък от тревата" е доооста тънък момент. Има нарушения и пътни ситуации, когато наистина съвсем обективно и професионалистите допускат грешки, тогава те са "по-ниски от тревата", та дори и се извиняват както намерят за добре. Много от нарушенията правени съзнателно и по целесъобразност, също носят чувство на вина или поне дълг за благодарност и извинения, към хората които затрудняват, и професионалистите пак се извиняват. НО! Една също голяма част от нарушенията, и особено в държава като нашата, със сравнително калпава пътна инфраструктура, не карат шофьорите да се чувстват виновни просто щото са по вина на инфраструктурата. Няма как в дясната лента да има огромни дупки, и аз да се чувствам виновен, че карам в лявата - само като един пример.
                                И още нещо, професионалистите дори нарушавайки по целесъобразност, знаят как да го правят безопасно. Докато "любителите" го правят по-често поради незнание, невнимание, или просто наглост в комплект с незнание - не са наясно с възможностите за движение(и спиране) на товарните автомобили и автобуси, с което застрашават и собственият си живот, извършвайки твърде рискови и неразчетени маневри и нарушения. Казано накратко, ако професионалистите не правят всичко възможно да запазят разните нарушители-самоубийци по пътищата(макар и самите професионалисти да нямат вина, и това да им коства доста бели коси), броят на жертвите и катастрофите щеше да е неколкократно по-голям. Едно е, да видиш камион на аварийни извършващ сложна маневра, за която няма предимство според закона, но пък е взел всички мерки за безопасност и да се удариш в него нарочно, и съвсем друго е, някой да направи такава маневра, че да е невъзможно да избегнеш ПТП заради техническите характеристики на превозното средство което караш.
                                Закона си е закон, но той живия живот и нуждите в него, не може да обхване на 100%. Затова както се казваше "Мислене му е майката!", преди всичко останало.

                                ПП: И още нещо.
                                Дори за едната екология, много модерна напоследък, е нецелесъобразно толкова различни по характеристики ППС(като леките и товарните автомобили и автобуси), да се подчиняват на много от сегашните написани правила. Вярвам, че и правилата ще се променят, както и транспорта като цяло.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X