Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    При липса на маркирова е една.
    Това все още ли си е така- няма маркировка и знаци= една лента?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Т.е. ако аз дойда в Шумен и продължа от лявата лента направо - ти ще ми теглиш една майна като на виден "терикат" щото аз трябва да съм ясновидец, и да знам че преди няколко месеца е имало маркировка?
      в случая става дума точно за тарикати нареждащи се в лява лента за да са първа, а не 5-6-та кола и тръгващи с мръсна газ на жълто за да изпреварят колоната. Също така има тарикати които като светне зелено вместо да изчакат тръгващите една по една коли ги изпреварват отляво и се започват едни клаксони на мястото на свиването.
      На скоро на това място ме засече кола с плевенска регистрация и след като първоначално го напсувах наум, като му видях регистрацията пак на ум му се извиних.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Това все още ли си е така- няма маркировка и знаци= една лента?
        Ами това няма как да се промени. Не можеш да дефинираш 2 ленти без да ги нарисуваш.

        П.П. Аз на това кръстовище, ако го познавам, ще се наредя в лявата лента, защото съм с предимство.

        в случая става дума точно за тарикати нареждащи
        Хубаво де, Ванка! Защо да са тарикати? Прави са си хората... обясни?
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Подкрепям напълно Иван.
          И аз редовно карам през това кръстовище, и за съжаление почти всеки ден съм свидетел на такъв тарикатлък.
          На тези от други градове не им се нервя, но на местните тарикати които си знаят, че лявата лента е само за наляво ми идва да им зашлевя по някой зад врата. Това на картинката е когато се движим в една посока по булеварда. Нищо, че се казва улица, то си е разделено с тревна площ по средата, и в насрещното платно пак е същото. Просто се вижда как сме се наредили 5-6 коли в дясното платно и чинно си чакаме да се изнижат другите пред нас, а тарикатите през лявото платно с много газ изпреварват "балъците", и са първи. До следващото кръстовище, на което почти винаги се налага да спреш и да изчакаш.

          Това настана когато там сложиха светофар. Напълно безсмислен, с изключение на 10 минути сутрин, и още толкова към 5 след обяд. Ама нали трябваше да се усвояват пари...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Аз бих спрял по средата - няма маркировка!

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Ами това няма как да се промени. Не можеш да дефинираш 2 ленти без да ги нарисуваш.

              П.П. Аз на това кръстовище, ако го познавам, ще се наредя в лявата лента, защото съм с предимство.


              Хубаво де, Ванка! Защо да са тарикати? Прави са си хората... обясни?
              Защото си има маркировка - дясната лента за направо, лявата за наляво. Това, че понякога се поизтърква или липсва е отделен въпрос, но през повечето време я има. Глупост е да засечеш колона коли за да спестиш няколко секунди.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                Аз бих спрял по средата - няма маркировка!
                Щом толкова ти е акъла...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Щом толкова ти е акъла...
                  Е какво да правиш, толкова е... поне не се нервирам.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Защото си има маркировка - дясната лента за направо, лявата за наляво. Това, че понякога се поизтърква или липсва е отделен въпрос, ...
                    Това сериозно ли го говориш? Маркировка или има или няма. Такъв филм "по принцип има, ама сега се е изтъркала и я няма" не се прожектира. Кой какво си знаел е абсолютно без значение. На прима виста се сещам за поне 2 кръстовища в София, на които разрешената за движение посока от дадена лента се промени повече от веднъж, като хоризонталната маркировка не беше оправена като хората. Поради което някой КАТ-аджия може да си знае, че от еди-коя си лента е разрешен само ляв завой, ама ако напише акт на някой, който кара направо, актът ще падне в съда, защото на платното още се вижда и старата маркировка от времето, когато лентата беше само за движение направо ...
                    Та така и във вашия случай. Няма маркировка - няма нарушители!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Защото си има маркировка - дясната лента за направо, лявата за наляво. Това, че понякога се поизтърква или липсва е отделен въпрос, но през повечето време я има. Глупост е да засечеш колона коли за да спестиш няколко секунди.
                      Не ми се сърди, но ето ти пример - идвам у ваше село. Няма как да знам че там миналия месец е имало маркировка. Не може някой, който ме "изпреварва" от дясно в кръстовище да иска аз да съм виновен.
                      Съвсем сериозно ви казвам: Депозирайте една жалба до кмета.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        ...Това, че понякога се поизтърква или липсва е отделен въпрос...
                        Защо в селцето където ходех да плажувам никой никога не даваше мигач ? Защото всички се познаваха и всеки знаеше кой накъде е тръгнал и къде ще завие...

                        Изцяло работещ вариант, но има нюанси
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Защо в селцето където ходех да плажувам никой никога не даваше мигач ? Защото всички се познаваха и всеки знаеше кой накъде е тръгнал и къде ще завие...

                          Изцяло работещ вариант, но има нюанси
                          В тоя същия варият е уредено и предимството на улиците, без да има знаци и без правилото на дясностоящия. С предимство е улицата, на която живееш.



                          Иначе през такова кръстовище и аз минавам всяка сутрин. И винаги има тарикати, които карат направо от лентата за завиване наляво. Но доста повече са тарикатите, които завиват наляво или надясно от средната лента, която е за направо. Това се е превърнало в някакъв национален спорт. Даже неписано правило. Да се делим на балъци и тарикати. Аз живея в Пловдив, район Северен. Тук преди 2 години, на всеки светофар сложиха камери. Първоначално тарикатите изчезнаха. Всеки си караше в лентата, в която трябва. Но от КАТ няколко пъти обявиха по медиите, че тези камери щяли да се ползват, само ако стане катастрофа, а не за установяване на нарушения. И тарикатите пак плъзнаха. Та си имаме работещи камери, които никой не ги гледа. Щото е много по-доходоносно, да се скриеш в храстите за двайсетачка, от колкото да седиш монитора и да установяваш нарушения.

                          И така-а-а тарикатите процъфтяват, младите тарикатчета се избиват по пътищата като пилци и взимат куп невинни жертви ...
                          Последно редактирано от bullet_pk; 14-05-15, 08:00.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            ....Тук преди 2 години, на всеки светофар сложиха камери. Първоначално тарикатите изчезнаха. Всеки си караше в лентата, в която трябва. Но от КАТ няколко пъти обявиха по медиите, че тези камери щяли да се ползват, само ако стане катастрофа, а не за установяване на нарушения. И тарикатите пак плъзнаха. Та си имаме работещи камери, които никой не ги гледа. .....
                            И така-а-а тарикатите процъфтяват, младите тарикатчета се избиват по пътищата като пилци и взимат куп невинни жертви ...
                            Във Варна имаше спор за камерите - общината не платила на фирмата цялата сума, и съответно камерите били още частна собственост...
                            Та затова онези големи камери с подсветки и т.н. на тръбни конструкции над кръстовищата май не работят...
                            Но има няколко допълнителни (панорамни) камери на възлови кръстовища, и по тях пишат глоби на нарушители - лично съм наблюдавал процеса (за колан и за говорене по телефон на познат) ...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Светофара позволява всички посоки, няма маркировка - Къде е задължителното ляво?
                              при ПТП тип засичане при фиата,гори десния, с изключение ако води с една дължина ( удар отзад)

                              пп
                              масово светофари са в противоречие на маркировка
                              има ли промени в приоритета Регулировчик -> преносими знаци ремонт -> светофар -> знаци -> маркировка ?
                              Последно редактирано от DBRS; 14-05-15, 11:14.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Постигнах целта си с въпроса. Маркировка има и в момента, въпреки, че е разкопано. Днес минах и проверих.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X