Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Видя ми се патрулка без включени никакви светлинни или звукови предупредителни сигнали.
    Това ако го направи български цивилен шофьор, ще му скъсат г@за от дела, нищо чудно да отнесе и затвор (условно) и клонящи към 100 000 лв. обезщетения.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Ми те и в Русия вероятно ще ги поскъсат. Патрулиращите. Стоте бона не знам на каква база са, у мое село със сигурност могат да ги изискат на хартия (дори ако мацката е съвсем невредима), в Европа здравните щети май ги завеждат по-различно но там и здравните разходи на потърпевшия са по-различни.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Ми те и в Русия вероятно ще ги поскъсат. Патрулиращите.
        А дано, щото в БГ - надали. Тук по-скоро ще образуват дело на пешеходката за повреждане на полицейско возило Примери доста...да-а-а-а...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Въпрос. На следното кръстовище:
          https://www.google.bg/maps/@43.26377...6Dug!2e0?hl=bg
          Платното е еднопосочно с 2 ленти. Ясно се вижда, че продължаващия направо от дясна лента се налага да се свие вляво за да не се качи на стълба, тротоара или паркираните коли. Редовно има тарикати които се нареждат в лявата лента на светофара и засичат цялата колона и най-вече първия.
          При тази ситуация при евентуално ПТП кой е виновен? Този който от правилната дясна лента се свива вляво или тариката който от лява лента продължава направо и засича всички?

          Питам тъй като редовно като съм първа кола съм засечен и се налага да намалявам рязко за да не ударя тариката от лявата лента. Или като съм втора-трета кола се налага да намалявам рязко за да не ударя засечения пред мен.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Въпрос. На следното кръстовище:
            https://www.google.bg/maps/@43.26377...6Dug!2e0?hl=bg
            Платното е еднопосочно с 2 ленти. Ясно се вижда, че продължаващия направо от дясна лента се налага да се свие вляво за да не се качи на стълба, тротоара или паркираните коли. Редовно има тарикати които се нареждат в лявата лента на светофара и засичат цялата колона и най-вече първия.
            При тази ситуация при евентуално ПТП кой е виновен? Този който от правилната дясна лента се свива вляво или тариката който от лява лента продължава направо и засича всички?

            Питам тъй като редовно като съм първа кола съм засечен и се налага да намалявам рязко за да не ударя тариката от лявата лента. Или като съм втора-трета кола се налага да намалявам рязко за да не ударя засечения пред мен.
            Разбира се, че няма как от дясна лента да е правилно да се извърши ляв завой. Освен, ако не е указано.

            Но ако под
            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            ...се свива вляво...
            имаш предвид, че продължава направо, то при липса на маркировка и знак и от двете ленти е разрешено да се продължи направо.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Разбира се, че няма как от дясна лента да е правилно да се извърши ляв завой. Освен, ако не е указано.
              Я гледай пак. Не става дума за ляв завой. Става дума за това, че продължавайки от дясна лента направо трябва леко да свиеш вляво защото право напред са стълб, тротоар и паркирани коли. От тази гледна точка на "Street view" трябва да минеш отляво на паркирания бял Фиат 500.
              Въпроса е заобикаляйки фиата ако се чукнеш с тариката тръгнал от лява лента на светофара кой ще е виновен?
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Я гледай пак. Не става дума за ляв завой. Става дума за това, че продължавайки от дясна лента направо трябва леко да свиеш вляво защото право напред са стълб, тротоар и паркирани коли. От тази гледна точка на "Street view" трябва да минеш отляво на паркирания бял Фиат 500.
                Въпроса е заобикаляйки фиата ако се чукнеш с тариката тръгнал от лява лента на светофара кой ще е виновен?
                Погледнах. Виж предния ми пост.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Я гледай пак. Не става дума за ляв завой. Става дума за това, че продължавайки от дясна лента направо трябва леко да свиеш вляво защото право напред са стълб, тротоар и паркирани коли. От тази гледна точка на "Street view" трябва да минеш отляво на паркирания бял Фиат 500.
                  Въпроса е заобикаляйки фиата ако се чукнеш с тариката тръгнал от лява лента на светофара кой ще е виновен?
                  Защо този от лявата лента да няма право да продължи направо, успоредно с колата от дясната лента? Не виждам знаци или маркировка, който да казват че колата в лявата лента задължително трябва да прави ляв или обратен завой. Аз ли пропускам нещо? Така както ги виждам нещата - човека си кара в своята (лявата) лента и реално ти го засичаш, опитвайки се да заобиколиш паркирания фиат (в случая)
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Аз върнах бая назад и освен едно такси с малоумно нарушение никъде не видях знак, че не може от лявата лента да се продължи направо...

                    Искаш да кажеш, че според тебе тези в лявата лента трябва задължително да завият наляво?
                    124 -> 164
                    T4

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Защо този от лявата лента да няма право да продължи направо, успоредно с колата от дясната лента? Не виждам знаци или маркировка, който да казват че колата в лявата лента задължително трябва да прави ляв или обратен завой. Аз ли пропускам нещо? Така както ги виждам нещата - човека си кара в своята (лявата) лента и реално ти го засичаш, опитвайки се да заобиколиш паркирания фиат (в случая)
                      Обратната гледна точно отгоре:
                      https://www.google.bg/maps/@43.26370...nhDg!2e0?hl=bg
                      Не се нуждае от коментар, но вече маркировка няма. Конкретно в момента кръстовището е разкопано за смяна на мръсен канал.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Обратната гледна точно отгоре:
                        https://www.google.bg/maps/@43.26370...nhDg!2e0?hl=bg
                        Не се нуждае от коментар, но вече маркировка няма. Конкретно в момента кръстовището е разкопано за смяна на мръсен канал.
                        При липса на маркировка няма основание да се смятат за нарушители продължаващите направо.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Или иска да каже, че лявата лента е за насрещно двупосочно движение, което никак не изглежда да е така ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Когато има маркировка като от втория линк положението се изменя коренно и тия от лявата лента трябва да завиват задължително на ляво.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              ..... но вече маркировка няма.
                              Т.е. ако аз дойда в Шумен и продължа от лявата лента направо - ти ще ми теглиш една майна като на виден "терикат" щото аз трябва да съм ясновидец, и да знам че преди няколко месеца е имало маркировка?
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Я гледай пак. Не става дума за ляв завой. Става дума за това, че продължавайки от дясна лента направо трябва леко да свиеш вляво защото право напред са стълб, тротоар и паркирани коли. От тази гледна точка на "Street view" трябва да минеш отляво на паркирания бял Фиат 500.
                                Въпроса е заобикаляйки фиата ако се чукнеш с тариката тръгнал от лява лента на светофара кой ще е виновен?
                                Малко ви липсва хоризонталната маркировка, не че изобилства и от вертикална де!
                                Не ми се спори дали е една или са две ленти. При липса на маркирова е една. Но нека приемем, че са две. Отново поради липса на маркировка и знаци трябва да приемем, че и двете ленти позволяват да продължиш направо. След кръстовището, за да заобиколи паркиралите коли, автомобилът в дясната лента трябва да се престрои в лявата лента с мигач, като пропусне движещите се автомобили в лявата лента, защото те са с предимство (не се престрояват).
                                Така че не е редно да наричаш колите в лявата лента "тарикати". Просто по-добре са се ориентирали в законите на джунглата за това кръстовище.

                                П.П. Пуснете жалба до кмета. Да вземат да нарисуват малко маркировка, защото така кръстовището е опасно.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X