Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Проблемът на ЗДвП е че е така написан щото да те санкционира след като си извършил нарушение, а не да има превенция.
    Превенцията идва по две линиЙ:
    - антропология вкл. религия, морал, възпитание, ценностиЙ и т.н.;
    - страх от наказание (естественНо, следващо извършването на нарушение).
    Дай пример със закон, дето превенира преди да се извърши нарушението (щото, прилича ми на БГ-милиционерското "профилактиране на контингента" или на онзи филм - "Minority report" )
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Веднага примери (като признавам дали са точно закон или наредба)
      Австрия - задръст и се спира плътно ляво и плътно дясно, за да има авариен коридор
      Германия - ремонт на пътя - табели, ОТРОМНИ СВЕТЕЩИ ТАБЕЛИ има едно 20 км преди ремонта. Пак там се насочва потока като прави "двупосочно" движение на магистрала за да няма задръст да казвам ли?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Веднага примери .....
        А как превентират законодателно следните потенциални нарушения:

        - превишена скорост ("щото бързам, пък и на никой не преча")
        - преминаване на тъмно-червено ("оптимизирам движението")
        - спиране на аварийки и блокиране на цяла лента ("абе аз само за малко")
        - паркиране на инвалидно парко-място ("абе аз само за малко, и щото бързам")
        - ляв/десен завой от грешното платно през три ленти ("хем бързам, хем оптимизирам движението")

        Туй за начало, като ми дадеш примери за превентиране на горните, одма ш'ти отперя още толкоз примера за по-нататъшна дискусия.

        Гьостерица требе... ама дебела и чвореста... ИМХО.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от turtey
          Така пише у местното здвп бе
          Аз в Йемен не съм бил, та ще го приема на доверие. Въпреки това, мизеръбли фейлвам да схвана логическата връзка с превенцията на законодателно равнище.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Аз в Йемен не съм бил, та ще го приема на доверие. Въпреки това, мизеръбли фейлвам да схвана логическата връзка с превенцията на законодателно равнище.
            Ето обяснявам.
            Имаш магистрала, на нея по неясни причини ограничение 90.
            Ако патрулката е след знака тя те чака да сгафиш и да платиш глоба (даже не говорим за рушвет)
            Ако патрулката е преди знака и е пуснала буркани то се сещаш че има нещо и намаляваш. И воаля превенсион
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ето обяснявам.
              Имаш магистрала, на нея по неясни причини ограничение 90.
              Ако патрулката е след знака тя те чака да сгафиш и да платиш глоба (даже не говорим за рушвет)
              Ако патрулката е преди знака и е пуснала буркани то се сещаш че има нещо и намаляваш. И воаля превенсион
              Т.е. наличието на знак (за ограничение на скоростта, в конкретния случай) сам по себе си, е просто декоративен елемент от пейзажа? Задължително под/зад/преди/на кестерме от знака требе да има патрулка с включени буркани, за да му обърнем внимание?

              До всеки знак - патрулка? Цв. Цв. - спри да пишеш от профила на търтея, разкрит си ма'афакър
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Т.е. наличието на знак (за ограничение на скоростта, в конкретния случай) сам по себе си, е просто декоративен елемент от пейзажа? Задължително под/зад/преди/на кестерме от знака требе да има патрулка с включени буркани, за да му обърнем внимание?

                До всеки знак - патрулка? Цв. Цв. - спри да пишеш от профила на търтея, разкрит си ма'афакър

                Ти в Германия карал ли си кола?
                Колко спазват ограниченията на скоростта?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ти в Германия карал ли си кола?
                  Колко спазват ограниченията на скоростта?
                  Аз съм карал и не съм забелязал да не спазват. Аутабан без ограничение, ограничение 120 и всички карат със 120. Лява, дясна....всички. Свършва ограничение - газ.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ти в Германия карал ли си кола?
                    Не, в Германия не съм карал, возил съм се. Тия при които съм се возил - спазват.

                    От въпроса ти разбирам, че ти си карал - как беше? На всеки знак 90 км/ч имаше ли по 2 БТР-а с тежко въоръжена жандармерия ?
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Минимум два бтр и поне един Леопард.
                      Ама пък аз ли явно все попадам на неспазващи, километражите на колите дето карам там ли да развалени, балиго кво е.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ама пък аз ли явно все попадам на неспазващи, километражите на колите дето карам там ли да развалени, балиго кво е.
                        Варианти вс'екви има. Както и примери. Суха статистика.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Минимум два бтр и поне един Леопард.
                          Ама пък аз ли явно все попадам на неспазващи, километражите на колите дето карам там ли да развалени, балиго кво е.
                          И аз имам такива някакви впечатления. Ограниченията ги спазват само тировете и то не съвсем. Иначе при ограничение 90 обикновено средната скорост на колоната е около 120.
                          П.П. Не гледайте тая статистика. Може и цифрите да са относително верни, но основната причина за висока смъртност при ПТП е скоростта. В комбинация с лоша инфраструктура и нетолерантни, да не кажа нагли и некадърни шофьори, статистиката придобива друго измерение. У нас най-често загиват хора не на магистрала, а на някой междуселски път и обикновено катастрофират без участието на друг автомобил.
                          Последно редактирано от kuzdov; 04-04-15, 00:24.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Ако на междуселски път някой изтърве завой и се претрепе в дърво, поради несъобразена скорост и несъобразяване с конкретните пътни условия, собствените възможности и тези на автомобила който управлява, то не виждам кой би му попречил и как.А всъщност никъде не съм виждал повече катастрофи от единични участници в движението,които просто се удрят в загражденията покрай магистралата, отколкото в Белгия и Англия. Видял съм доста наистина, като поне 5 или 6 са станали буквално пред мен и то на магистрали. И за да не съм съвсем извън темата у нас наистина си трябва голяма тояга и силно мотивирани хора да я използват на всички нива. Как обаче да ги мотивираме, дали с морков или и тях с тояга идея си нямам.
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                              ....всъщност никъде не съм виждал повече катастрофи от единични участници в движението,които просто се удрят в загражденията покрай магистралата...
                              Също съм виждал такива следи през 50-60 метра на гръцките магистрали от явно заспали шофьори...
                              Ама там не съм сигурен дали става въпрос за катастрофи или просто 'превенция' на катастрофи от добрата инфраструктура - следи от гуми , които се качват по оформените заоблени бетонни ограждения и вместо да нагънат 100-150 метра желязна мантинела и да преминат в отсрещното платно на магистралата, просто се връщат обратно в своето си платно...
                              Пък в гърция също много голяма част спазват ограниченията - можеш с километри да се движиш успоредно с колега, който също кара със 120 или 130 +/- 1км/ч...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                [QUOTE=slowtraveler;2738403
                                Пък в гърция също много голяма част спазват ограниченията - можеш с километри да се движиш успоредно с колега, който също кара със 120 или 130 +/- 1км/ч...[/QUOTE]
                                Това предполага едно невероятно спокойно шофиране.Не сьм го виждал никьде другаде, освен при тирове в Европа сьс странно работещи само там тахошайби и ограничители.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X