Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Божидар Алексов Преглед на мнение
    Ти представяш ли си как спираш по средата на платното с десен мигач, и идващите от Пейо К. Яворов как ще те благославят че си спрял така. За да изчакаш да те пуснат евентуално, защото според мене човека с Аудито можеше да го пропусне, все още не бяха толкова близко до кръстовището.
    Представям си го, защото това кръстовище ми е в махалата и минавам често през него. Като има повече трафик е гъстичко. Спускащите се от Цариградско обикновено искат да отидат в средната лента, а доста от спускащите се откъм ТВ кула се престрояват в дясната лента. Двата потока трябва все някак да се пресекат в рамките на 10-15 м и да, спирам в средната лента и евентуално пропускам някой от онези без предимство, та да ми се отвори място вдясно. Ако не спреш или не намалиш, докато успееш да се престроиш, в следващия момент вече си в зоната на кръстовището ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от nadiator Преглед на мнение
      Wind warrior, каква е камерата, която ползваш в колата? Супер картина дава.
      Blackvue dr550gw

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      ...., но сивото ауди не го пусна.
      Пуснатия мигач не е знак за предимство при престрояване. Или поне не беше аз като взимах книжка

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Обаче упражнението може да отнеме няколко секунди, поради което онези, чието време е най-ценно, гледат да изпреварят колкото се може повече коли в средната лента и след това да се шмугнат за десен завой в самото кръстовище ...
      И упражнението се повтаря на следващото кръстовище - тези в най-лява лента (която е само за ляв завой по Черковна) започват да се шпорят и да се пробват да се шмугнат в средна лента (за направо) - унтерменши №2 и №3. Шото очевидно тяхното време е по-ценно от времето на баламите дето сме си във вярната лента.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Не е правилно от лента за направо да влизаш в лента за наляво. Решението е елементарно - въпрос на организация на движението. На кръстовището има 3 ленти с възможност за направо. На следващото кръстовище също. Еми да се подведат с маркировката трите ленти в следващите три за направо, пък тази за наляво да се устрои като допълнителна и готово.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          А уеуе какви унтерменши !!! Ау-у-у-у-у-у-у-у-у....:





          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            И упражнението се повтаря на следващото кръстовище - тези в най-лява лента (която е само за ляв завой по Черковна) започват да се шпорят и да се пробват да се шмугнат в средна лента (за направо) - унтерменши №2 и №3. Шото очевидно тяхното време е по-ценно от времето на баламите дето сме си във вярната лента.
            Хм!!! Интересно. Ако не беше унтерменш 3, щеше снимащият да мине на също толкова "съмнително жълто". Иначе за какво беше целия този зор?! Мигача на автобуса около 0:14 секунда на втория клип някой видя ли го?! В случая автобуса не беше влязъл в "джоба" на спирката, защото там имаше спрени автомобили, но дори и да беше картинката е същата. Даваш им мигача, "натискаш" ги леко, но никой не те пуска, дори и тези които така или иначе няма да хванат светофара и впоследствие спират до автобуса. После светофара пуска следващата вълна и така в час пик може да си седиш цяла вечер, щото всичко живо дава газ без да мисли(дори и за да спре на светофара и да си чопли носа). А всъщност на повечето минаващи от там им е ясно, че автобуса трябва да се престрои през двете ленти за направо(като тръгва от спирката най-вдясно) за да влезе в лентата за ляв завой и да се случи всичко според правилата. И да, пуснатия мигач е знак за предимство, когато е подаван от превозно средство на масовия градски транспорт, потеглящо от спирка. Пише го и в актуалния и в по-старите правилници. А в достатъчно старите, пише дори, че градския транспорт е винаги с предимство - това, по време когато такова правило не е било чак толкова нужно, щото не е имало такъв трафик.
            Унтерменш номер 2... к'во му е на престрояването..."през две платна"... Никъде не пише това да е забранено, а и практически се престроява първо в едното, после в другото. А за отнемане на предимство на снимащия не може да става въпрос, тъй като той е твърде далече.
            При първия клип - има знак че идващите от Цариградско са без предимство. Това обозначава именно предимство и липса на такова при престрояване. И всичко си беше ОК, водачът на сивото Ауди А3, се замота и остави доста разстояние между себе си и тръгващия автобус. Близко до акъла е, че той не бърза и ще те пусне, което после не се случи. Ако превозните средства бяха тръгнали сравнително еднакво бързо, водачът с Реното(най-вероятно) не би се натискал надясно точно там, а вероятно с по-плавна маневра пред червения автомобил който също завива наляво, или пред зеления автобус, който пък потегля малко по-бавно и би му се отворило свободно място.
            Нищо кой знае какво не видях аз, освен малко наглото поведение на водача на сивото Ауди А3 и безсмисленото даване на газ от водача на колата от която се снима. В един по-спокоен свят(примерно Западна Eвропа), на клип едно, аудито пропуска реното без нерви. На клип две, водача с камерата вижда че се позамотаха пред него, хващането на светофара е под въпрос, пропуска автобуса, през това време и нарушител номер три има време да се престрои и всичко е ок. Освен липсата на нерви, разликата е, че автобуса би могъл да хване светофара за ляв завой, докато в случая спря до снимащия, в края на клипа.
            И всичко показано е в съвсем нормално движение на посоченото място, в час пик картинката е много по-сложна, а нервите...нямам думи.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Господине,с Вас сме дискутирали и аз продължавам да твърдя,че вие,водачите от градски транспорт сте най-наглите на пътя,въпреки цялото ми уважение към професията.
              И непрекъснато оправдавата "дребни" нарушения,които водят забавяне на цялата колона от "балами".
              Продължавайте с това мислене ...

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Аз също живея в "махалата" и всеки ден (и нощ) минавам оттам, та съм се нагледал на изпълнения. Клипчетата по-горе показват прекалено орязано, розово и идеализирано случващото се там - това са аматьорски изцепки. Професионалните джигити правят друго - карайки бул. Михай Еминеску, на кръстовището на Румънското посолство, се ръгат в лявата лента на светофара, след което отпарят цялата колона през... трамвайните линии, които са позиционирани върху остров, ограден с бордюр, след което завиват наляво по Черковна, успоредно с чинно извършващите левия завой от нарочната лента. По-наглите даже засичат по-брутално последните и се включват към бул. Ситняково...
                Днес един такъв екземпляр със сини номера, явно нахъсан от предишни наблюдения и бързайки за някаква физиологична дейност, която не позволява отлагане, не си беше преценил възможностите на БМВ-то и се беше забучил в трамвая, като преди това си беше разпрал джантите в бордюра.

                Друг пиниз е да навлязат 20 автомобила в задръстеното кръстовище, затапвайки пуснатите от светофара няколко секунди по-късно водачи, имали неблагоразумието да идват от Иван Асен 2-ри и Шипченски проход. По-фамозно се получава, когато в цялата феерия цъфне и трамвай номер 20, чието движение (да не повярва човек) е с доста висок интензитет

                Преди няколко дни пък ми потрошиха задната броня на Бембевето. Карам по Драган Цанков, от КАТ в посока парк-хотел
                Москва, когато на 20-на метра от светофарната уредба при Интерпред ми светна жълто, а един пешеходец рипна още на червено още, все едно е на старта с Юсейн Болт. Връщайки втора, след двойното амбреиране, спринтьорчето се поотказа, което ми даде възможност да намаля спирачното усилие и да пусна предницата метър след стоп-линията , тъй щото каращият зад мен Голф да може да спре зад, а не В багажника ми. Изчисленията ми се оказаха точни и Голфът закова малко зад Бембевето и тамън се зарадвах, когато в огледалото видях една баничарка, устремила се към задницата на Фолксвагена. Успях само да си стегна здраво вратО... Вуйчето си беше втълпил, че БМВ и Голф нЕма как да не минат на червено и дал газ, в следствие на което произтече верижна реакция... Завих наляво към локалното, ескортирайки останалите участници, за да не пречим докато чакаме органите, които дойдоха доста бързо.
                Последно редактирано от м20_маниак; 12-03-15, 20:51.
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  А уеуе какви унтерменши !!! Ау-у-у-у-у-у-у-у-у....:

                  ...



                  ...
                  На втория клип какво е нарушението на ситроена? Ти гледаш ли маркировката изобщо? Доколкото я има де. Но все пак се виждат зачатъци. А и не пускаш за пръв път клип от този район, така че би трябвало да я знаеш каква е.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                    ...Вуйчето си беше втълпил, че БМВ и Голф нЕма как да не минат на червено
                    Ами изненадал си ги и двамата.

                    От друга страна, поне сте били близо до КАТ, та сте им дошли наготово.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ами изненадал си ги и двамата.

                      От друга страна, поне сте били близо до КАТ, та сте им дошли наготово.
                      Ако аз бях минал, то щеше да е на оранжево, а тези зад мен - на откровено червено Писаха само на вуйчето с баничарката.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        ...Унтерменш номер 2... к'во му е на престрояването..."през две платна"... Никъде не пише това да е забранено, а и практически се престроява първо в едното, после в другото. А за отнемане на предимство на снимащия не може да става въпрос, тъй като той е твърде далече...
                        А и да се има предвид, че престрояването се прави в ЗОНАТА ЗА ПРЕСТРОЯВАНЕ на кръстовището.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          На втория клип какво е нарушението на ситроена? Ти гледаш ли маркировката изобщо? Доколкото я има де. Но все пак се виждат зачатъци. А и не пускаш за пръв път клип от този район, така че би трябвало да я знаеш каква е.
                          Иронията не сФащаш ли ? Има и едно "Волво", завиващо от лентата за направо - наляво. Бялото "Рено" - пич, нали "благодари с аварийките"... Изобщо ежедневни битовизми, както някой писа по-горе. Май верно ще трябва да се ориентираме към тежки ПТП и да търсим само "зън-зън-зън-зън-зън-зън-зън, мозък и черва навън".
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Иронията не сФащаш ли ? Има и едно "Волво", завиващо от лентата за направо - наляво. Бялото "Рено" - пич, нали "благодари с аварийките"... Изобщо ежедневни битовизми, както някой писа по-горе. Май верно ще трябва да се ориентираме към тежки ПТП и да търсим само "зън-зън-зън-зън-зън-зън-зън, мозък и черва навън".
                            Аз питам за оградения ситроен, за който привличаш вниманието, че е гаден нарушител. Другите са ясни.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              А уеуе какви унтерменши !!! Ау-у-у-у-у-у-у-у-у....:
                              Клип 1: Има си хас Ба̀кши да не се наблъска по безподобен начин в такава ситуация ! Същото ми се случва на няколко пъти тази година, само че в тясна еднопосочна улица...
                              Последно редактирано от м20_маниак; 12-03-15, 21:26.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                ...Мигача на автобуса около 0:14 секунда на втория клип някой видя ли го?! В случая автобуса не беше влязъл в "джоба" на спирката, защото там имаше спрени автомобили, но дори и да беше картинката е същата...
                                Каква е картинката „черен жиб е с предимство"?
                                Автомобилите в джоба са в нарушение без уговорки, но практически изобщо не пречеха на автобуса да влезе и той, ако спазването на правилата му е първостепенен приоритет, още повече, че се източиха заедно с него (значи и от тази гледна точка нямаше да му пречат практически). И какво имаме фактически - превозно средство на градския транспорт, намиращо се в една от лентите за движение и подаващо сигнал за престрояване - ми с никакво предимство не се ползва. А развитието във времето на правилата за движение, именно по начина, който описваш - сигурно има някакъв смисъл и логика, не мислиш ли.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X