Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    То е "малко" сбъркано това кръгово - не може да навлизаш в него директно направо.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Нищо лично, но за мен си в нарушение, а патката не е. Хипотезата за едновременно престрояване. Важи си еднакво в кръстовището, както и извън него.

      И да - мога да ти обясня защо шофьорката и пътниците са ти изглеждали неадекватни. От страх и стрес. Ако не бяха двама младежи и възрастна жена, а трима нацепени батки щяха да ти от реагират по адекватно, ама можеше и резултата да не ти хареса.

      Едно време и аз слизах от колата да търся сметка на некви нагляри. И точно така ми реагираха - изцъклен поглед в предното стъкло и неадекватно поведение. После осъзнах че е трудно да си адекватен, ако 2 метра и 100 кг маймуна (а ти си 50 кг жабче) ти подскача около колата и агресивно те поканя да слезеш, че взаимно да си декламирате текстове от ЗДвП, съчетани с бурно ръкомахане.

      А още по после ми се роди прекрасна дъщеричка, и се присетих за старшина Мечев. И повече не правя такива неща.
      Аз този период със саморазправата съм го минал отдавна,и вероятно съм предпоследния човек,който ще избива комплекси пред жена,и то с колата на улицата.Ако си агресивен,точно в Пловдив,ще умреш от нерви първите 30 Мин.

      Най чистосърдечно реших че има някаква драма.Не е имало караница или заплаха от който и към който и да било.

      За нацепените батки,не ми се коментира,но Ника не ми е случаен, а и щом три години в държавата не се намери кой да ме набие,не ме мисли...

      Предлагам да оставим Тея работи,тук въпроса е чисто от гледна точка на здп ,Цецо не приемам факта че трябва да направя една обиколка на колелото ,за да изляза от вътрешната лента ,това е абсурдно,най малкото Тея от вън от де да знаят че съм го направил ,та да чакат.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Кръговото си е кръстовище, като всяко друго, само с различна форма. Съответно на него си важат правилата за преминаване през кръстовище, както и:

        Чл. 44. (1) Престрояването е преминаване на пътно превозно средство от една лента в друга с цел да се продължи движението направо, да се завие, да се спре или да се излезе от платното за движение. (2) Престрояване се допуска на разстояние, не по-малко от 30 метра преди кръстовище.
        Та... движението в кръговото се извършва в лентата в която си влязъл, и всички други работи вътре - въртене като пумпал из лентите, каране на заден ход, спиране и т.н. са забранени.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          ...

          Та... движението в кръговото се извършва в лентата в която си влязъл, и всички други работи вътре - въртене като пумпал из лентите, каране на заден ход, спиране и т.н. са забранени.
          И като влезеш в лява или средна лента как излизаш без престрояване?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Както някой по-нагоре правилно каза, следиш маркировката преди кръговото.Няма да влизаш у лява лента, ако ще караш направо. Ще се престроиш в дясна или средна лента 30м преди кръговото. Усложнения настъпват при кръгови с много изходи. Тогава е трудно действително да се предположи коя лента за накъде е и реално се налага престрояване. Това не го прави по-малко нарушение обаче. Не ви чета морал, я си карам у кръговото как си сакам. Гледам някой да ме не издруса и ич ми не е зор ни за маркировка, ни за нищо. Закона на Жунглата...

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Предлагам да оставим Тея работи,тук въпроса е чисто от гледна точка на здп ,Цецо не приемам факта че трябва да направя една обиколка на колелото ,за да изляза от вътрешната лента ,това е абсурдно,най малкото Тея от вън от де да знаят че съм го направил ,та да чакат.
              Ще ти обясня още веднъж.
              При ситуацията на първия клип, ако някой се върти в кръговото, или дори и да не се върти, а просто идва отляво, всички вие, ти, шкодата и колата най-вдясно, не можете да навлезете в кръговото преди нея. Т.е. някой идва отляво по кръговото, вие всички му осигурявате предимство, и той може да излезе и през изхода който ви е отдясно(За вас първи изход), или който ви е направо(втори за вас изход), или да продължи да се върти наляво в най-вътрешната лента на кръговото. Но при всички случаи за да напусне кръговото, той се престроява поне в средната лента, непосредствено преди избрания от него изход. Това на теория, на практика, като няма никой, минава и от вътрешната лента по диагонал. Затова и ти го тълкуваш, че излиза от най-вътрешната лента, но на теория си е с престрояване във втората.
              Основното е, че на изходите няма продължение на най-вътрешната лента на кръговото.
              За да ти стане по-ясно, пак един пример.
              Представи си, че средната и най-дясната лента са пълни с автомобили, които всичките продължават направо. Техните ленти са означени едната само за направо, а другата и за надясно, но така или иначе, всички решават да са за направо. От кръговото направо излизат само две ленти, съответстващи на дясната и средната, от влизащите и разрешени за направо.
              Ти от тази най-лява лента, която си е само за наляво, просто нямаш място да продължиш направо(освен че и Ти е забранено).
              Дори и в случая въпросната Шкода, от средна лента, трябва да продължи в най-лявата в изхода направо, за да може и някой от дясната ако е решил и той да е в същия изход, да заеме дясната лента на изхода направо. За теб от лява лента, там просто изход няма, не е предвидена и лента, а за да влезеш в предвидената(преди изхода е средна, в изхода остава най-лява, защото са само две), дори и в нарушение, пак си длъжен да пропуснеш движещите се в лентата автомобили. Т.е. Шкодата и да беше продължила направо, трябваше да е в лявата лента на изхода, и ти пак трябваше да я изчакаш за да се включиш зад нея. Това защото, неправилно престрояване без опасност от ПТП е едно нарушение(т.е. като няма коли), а когато това е свързано с отнемане и на предимство, респективно е предпоставка за ПТП, е друго, по-тежко нарушение.

              ПП: Между другото, Шкодата прави такова "силово" престрояване на предишния светофар в началото на клипа, което е еквивалентно нарушение на това което ти би трябвало да направиш на изхода на кръговото. И причината е същата, тя там е в неправилната лява лента за продължаване направо.
              Последно редактирано от cecoa1; 11-10-18, 09:46.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Както някой по-нагоре правилно каза, следиш маркировката преди кръговото.Няма да влизаш у лява лента, ако ще караш направо. Ще се престроиш в дясна или средна лента 30м преди кръговото. Усложнения настъпват при кръгови с много изходи. Тогава е трудно действително да се предположи коя лента за накъде е и реално се налага престрояване. Това не го прави по-малко нарушение обаче. Не ви чета морал, я си карам у кръговото как си сакам. Гледам някой да ме не издруса и ич ми не е зор ни за маркировка, ни за нищо. Закона на Жунглата...
                Я да видим сега! По твоята логика, едната лента на кръговото на 4-и километър не трябва да се използва изобщо. Щото в кръстовището отвсякъде влизат по 2 ленти, а самото то е с 3. И, кой знае защо, хоризонталната маркировка вътре в кръстовището е с прекъснати линии, с изключение на зоните малко преди изходите ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Ronin,
                  Присъединявам се към всички, които казват, че не си прав. Булката също не е права.

                  Cecoa1 го е обяснил много точно в пост #3531.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    леле, щом за тов елементарно кръгово не знам как да минем, представям си какво бихме правили тук

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen-Shot-2016-08-02-at-4.35.47-PM-3.jpg
Прегледи:1
Размер:538.1 КБ
ID:5800120


                    или тук

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:98992569-traffic-jam-china-trending__trans_NvBQzQNjv4BqgsaO8O78rhmZrDxTlQBjdGtT0gK_6EfZT336f62EI.jpg
Прегледи:1
Размер:899.2 КБ
ID:5800121
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      леле, щом за тов елементарно кръгово не знам как да минем, представям си какво бихме правили тук

                      ===


                      или тук

                      ===
                      А-а-а, и ниЙ си имаме таквизи! На "Сточна гара" например?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Я да видим сега! По твоята логика, едната лента на кръговото на 4-и километър не трябва да се използва изобщо. Щото в кръстовището отвсякъде влизат по 2 ленти, а самото то е с 3. И, кой знае защо, хоризонталната маркировка вътре в кръстовището е с прекъснати линии, с изключение на зоните малко преди изходите ...
                        Същото питане,като я няма маркировката какво правим


                        Последно като бях в Багдад,кръгово под пет ленти са рядкост,стигат до десет.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          леле, щом за тов елементарно кръгово не знам как да минем, представям си какво бихме правили тук ....
                          Това от горната снимка е Magic roundabout в Swindon. Минавал съм няколко пъти от там, много хитро е замислено и удобно да излезеш откъдето искаш без да се въртиш през цялото кръгово. Ама трябва да знаеш накъде си тръгнал и да се престроиш правилно, че ако се омотаеш ще излезеш там, където те изкара трафика
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Същото питане,като я няма маркировката какво правим


                            Последно като бях в Багдад,кръгово под пет ленти са рядкост,стигат до десет.
                            Маркировка си има достатъчно преди кръговото, че и знаци, но според теб не важат в кръговото. Не казваш обаче и въобще за какво са ги сложили тия знаци и маркировка, и за къде въобще важат.
                            А и в Багдад, едва ли си излизал от най-вътрешна лента на кръговото, щом са били с минимум пет ленти.

                            В София на 4-ти километър(примера на Чавдар) случаят е съвсем различен, и знаците и маркировката също.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              ... По твоята логика, едната лента на кръговото на 4-и километър не трябва да се използва изобщо. Щото в кръстовището отвсякъде влизат по 2 ленти, а самото то е с 3...
                              А, логика. Хоризонталната маркировка в в град София в последните години не е подвластна на никаква логика. Освен може би тази на зверски надрусан художник-импресионист.
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Я да видим сега! По твоята логика, едната лента на кръговото на 4-и километър не трябва да се използва изобщо. Щото в кръстовището отвсякъде влизат по 2 ленти, а самото то е с 3. И, кой знае защо, хоризонталната маркировка вътре в кръстовището е с прекъснати линии, с изключение на зоните малко преди изходите ...
                                Никъде не съм обявявал логиката за моя. Това пише в закона, това казват и пътните специалисти. Кръговото кръстовище е като всички останали, ама кръгло. За това и ни обясняват, че никога никъде нямало правила за движение вътре (въпреки, че много добре помня какво са ме учили) и че с предимство при нерегулирано кръстовище е дясностоящия. Демек, не тоя който е вътре, а тоя който влиза отдясно. Та... същото се отнася и за престрояването. Закона казва, че не може да се престрояваш в кръстовище, а трябва да го правиш 30м минимум преди него и не прави разлика между кръгово, квадратно или "те" образно. Защо маркировката е прекъсната и защо ги проектират с по 5 ленти, а може да се включиш от 2 нямам представа.

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Същото питане,като я няма маркировката какво правим
                                Е кво правим, четем пак същия закон.

                                Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента
                                (3) Броят на пътните ленти се определя от пътната маркировка или от пътен знак, а когато няма такива - от водачите, съобразно широчината на платното за движение, широчината на недвуколесните пътни превозни средства и от необходимото странично разстояние между тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X