Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Между впрочем,и за влизането в кръговото не съм в нарушение по две причини.Първата е че тая мома не ми даде да продължа направо.Втората е че аз наистина искам да се движа в най вътрешната лента на кръговото,но не искам да завивам наляво,а да излезна от първия изход,или от третия или четвъртия но не и от втория.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...Вътре в кръговото,мога да се връткам като пумпал ,и да изляза от която лента ми е удобно,в който и да е изход.За влизането е ясно че и двамата сме в нарушение.
      Момата очевидно мисли по същия начин.

      просто решение - не застигай никой в кръгово
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Момата очевидно мисли по същия начин.

        просто решение - не застигай никой в кръгово
        Абсолютно правилна стратегия. В кръгово - винаги 'шахматно' движение - и за да те виждат, и за да можеш да 'натиснеш' някого ако трябва да излизаш от кръговото..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Между впрочем,и за влизането в кръговото не съм в нарушение по две причини.Първата е че тая мома не ми даде да продължа направо.Втората е че аз наистина искам да се движа в най вътрешната лента на кръговото,но не искам да завивам наляво,а да излезна от първия изход,или от третия или четвъртия но не и от втория.
          Е да де: „аз искам...” ама преди кръговото има едно нЯщо, наречено хоризонтална маркировка (дето никой не я гледа май ) и тя ти казва, че си за завой у лево...
          Ама кой ти чете правилници и прочие...
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Кой ми забранява от крайна лява лента,да навляза в кръговото в ляво,да направя пълна обиколка във вътрешната лента и да изляза от нея в изхода който по принцип бях тръгнал.
            Правилата за движение по пътищата. С такава lane discipline както му викат тука и двамата няма да минете и две кръгови и ще ви сгънат ламарините .... Я си представи, че си на това кръгово в пиковото натоварване:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imgID77054815.jpg.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5800094

            Не се ли престроиш правилно, забрави да стигнеш от другата страна. Просто някой камион ще те затвори отдясно и щеш не щеш ще трябва да продължиш наляво, иначе ще блокираш колоната след тебе.
            Последно редактирано от kuzdov; 10-10-18, 09:57.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Значи нещата с кръговото накратко стоят така :
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пътен знак кръгово движение Cropped.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5800093
              Най-редовно катастрофи се случват зареди дяснодвижещите се , които завиват наляво, правят обратен завой или не обхождат кръговото. Във фирмата даже имахе случай, в който забърсаха колега, но тъй като колегата е забърсал с предницата си задницата на Фитипалди излезе той виновен, щото го блъснал отзад видиш ли. А онзи му е взел предимството и е предприел непозволена маневра, но това се игнорира. Аз на мястото на Анатолий бих постъпил по същият начин.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                Е да де: „аз искам...” ама преди кръговото има едно нЯщо, наречено хоризонтална маркировка (дето никой не я гледа май ) и тя ти казва, че си за завой у лево...
                Ама кой ти чете правилници и прочие...
                Освен това, колкото по-рано ще излизаш от кръговото, толкова по-вдясно се устройваш при влизането - и обратно (за да не се налага това шматкане вътре). Престрояването в кръгово не е забранено разбира се и се извършва по общите правила за престрояване (разните варианти с предимството, прекъснати и непрекъснати линии, друга хоризонтална маркировка и пр. и пр. - и винаги мигач).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Вътре в кръговото,няма и никога не е имало лента за на някъде...маркировката е преди кръговото.Вътре в кръговото,мога да се връткам като пумпал ,и да изляза от която лента ми е удобно,в който и да е изход.За влизането е ясно че и двамата сме в нарушение.
                  Според тая логика, и тя може да се върти в колелото и да излезе където си иска.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Пътя е трилентов,в кръговото също.
                  А ти си в най-вътрешната лента на кръга, за да го напуснеш трябва да осигуриш предимство на движещите се в другите, по-външни ленти(а не да им свириш и четеш морал).

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Кой ми забранява от крайна лява лента,да навляза в кръговото в ляво,да направя пълна обиколка във вътрешната лента и да изляза от нея в изхода който по принцип бях тръгнал.
                  Никой не ти го забранява, стига при излизането да се престроиш правилно. Въртейки се в кръговото, си на път с предимство, и докато правиш тая пълна обиколка, можеш да се престроиш в средната лента непосредствено преди желания изход.

                  И тия стрелки преди кръговото(маркировката), не са за украшение, а указват точно, че лентите в кръговото са за "на някъде".
                  Ако ще се въртиш в кръговото, или ще ползваш поне третия изход, влизаш от лява лента, средната лента е за направо(втория изход), и най-дясната е за първи изход надясно, или също за направо(втория изход). На втория изход, т.е. направо, имаш две ленти, но лявата е за влизащите в средната лента в кръговото, а дясната, за тези от дясната на входа на кръговото(както е и на предишното кръстовище без кръгово, лявата си е само за наляво). Т.е. при всички положения ти нямаш място и право, да продължиш от най-лявата лента направо във втория изход.
                  Нарушението на другия водач, е че също не спазва посоката за движение определена от маркировката на входната средна лента. Но пък място за наляво има за две ленти, подава все пак мигач, и с действията си не би попречил съществено на движещите се правилно в лявата лента, защото те също задължително завиват наляво(а не на където си искат). Пречи единствено, ако завиващите наляво в най-вътрешната лента, се опитват да се престроят за дясната лента при излизане в третия изход на кръговото.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    Значи нещата с кръговото накратко стоят така :
                    [ATTACH=CONFIG]970660[/ATTACH]
                    Най-редовно катастрофи се случват зареди дяснодвижещите се , които завиват наляво, правят обратен завой или не обхождат кръговото. Във фирмата даже имахе случай, в който забърсаха колега, но тъй като колегата е забърсал с предницата си задницата на Фитипалди излезе той виновен, щото го блъснал отзад видиш ли. А онзи му е взел предимството и е предприел непозволена маневра, но това се игнорира. Аз на мястото на Анатолий бих постъпил по същият начин.
                    Общо взето си прав...
                    Редовно се очаткват на кръговото на Почивка във Варна... И спорят, че този в лявата лента е с предимство когато решава да премине през дясната лента и после да напусне кръговото кръстовище...
                    И показват сложения там знак, подобен на горният...
                    ОБАЧЕ!!!
                    Замисляли ли сте какво става когато от дясната пресечка се е включил автомобил, който вие сте застигнали в кръстовището (въпреки, че навярно и двамата сте влезли едновременно в различни части на кръговото), и искате да влезете в неговата лента и да излезете от кръговото кръстовище? Той съвсем логично си заема дясната лента, и според същите тези 'писани и неписани' правила може да завие надясно, но може и да продължи направо (или дори наляво в конкретния случай, защото направо за неги просто няма пресечка)..
                    Просто си начертайте маршрутите на автомобилите от всяка пресечка, ако пред всяка има подобен на горния знак - ще видите къде са конфликтните точки...
                    Затова и подкрепям решенията на полицаите - 'напускаш лентата си - длъжен си да дадеш път на движещите се по другата лента (дори и в кръговото)...
                    https://www.google.com/maps/@43.2158...7i13312!8i6656
                    Последно редактирано от slowtraveler; 10-10-18, 13:14.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Общо взето си прав...
                      Общо взето, тоя знак няма общо със ситуацията на въпросното кръстовище от клипа.

                      Влизат три ленти, лявата е само за наляво или обратен завой, средната е само за направо, а дясната за направо и надясно.
                      Нарушения правят и двамата, но единият по необходимост, с мигач и внимателно, другият с клаксон и без дори да осъзнава собствената си вина.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Ех, тия кръгови.

                        Като обикаляте кръговото пускате ли ляв мигач?

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Общо взето, тоя знак няма общо със ситуацията на въпросното кръстовище от клипа.

                          Влизат три ленти, лявата е само за наляво или обратен завой, средната е само за направо, а дясната за направо и надясно.
                          Нарушения правят и двамата, но единият по необходимост, с мигач и внимателно, другият с клаксон и без дори да осъзнава собствената си вина.
                          Мигача беше даден в мига, в който взе предимството на колегата на 2-3 метра пред него. Това не е много внимателно, но пък явно е по необходимост. В трилентово кръгово и така създалата се ситуация и двамата са за секс, но такова непредвидено поведение като на младата дама прави доста пакости. La donna e mobile са казалЕ италянците щото си ги знаят кви са , и аз като видя жена да шофира малко се стагам щото не знам къде блуждае умът и(и от моята пак така се притеснявам).
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ех, тия кръгови.

                            Като обикаляте кръговото пускате ли ляв мигач?
                            Не винаги, но според изпитващият ми за D- категория, би трябвало. Сега пускам понякога, при определени обстоятелства, и това не вреди.

                            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                            Мигача беше даден в мига, в който взе предимството на колегата на 2-3 метра пред него. Това не е много внимателно, но пък явно е по необходимост. В трилентово кръгово и така създалата се ситуация и двамата са за секс, но такова непредвидено поведение като на младата дама прави доста пакости. La donna e mobile са казалЕ италянците щото си ги знаят кви са , и аз като видя жена да шофира малко се стагам щото не знам къде блуждае умът и(и от моята пак така се притеснявам).
                            Какво предимство му е взела, той няма право да продължи направо, та камо ли предимство. Дори и да беше продължила направо, тя пак трябваше да е в лявата лента на излизане от кръговото, а за Анатолий няма въобще място. Докато при нейният ляв завой с мигач, си има цяла свободна лента до нея(най-вътрешната на кръговото), където се предполага че всички влизащи от лявата лента ще завият.
                            Доколкото пък и двамата се движат в грешни ленти и искат да се престроят в правилните, си има правило според което също този в дясната лента е с предимство.


                            ПП: Единият от двата ми акта, за близо 6 години в градския транспорт на София, е точно при подобна ситуация, но не на кръгово, а на обикновенно кръстовище със светофари.
                            Понеже спирката на която спирам е на няма и 50 метра от светофара, а на него лентата за ляв завой е само най-лявата от общо четири или пет, и е малко трудно в задръстването да се престроя до нея, часто правехме левият завой от съседната, която е само за направо. Кръстовището е колкото футболно игрище, място бол, след левия завой отново са две или три ленти, и спирка с джоб веднага отдясно(на няма и 20 метра). От първи ред на светофара, след чакане половин минута (през цялото време с включен мигач), тръгвам и завивам наляво успоредно със завиващите от лявата лента, като се изнасям толкова, че и два автобуса могат да завият успоредно до мен. Автобуса съчленен 18 метра дълъг, тромав, пълен с хора, и въпреки това вече съм на средата на кръстовището, когато трета или четвърта кола от лявата лента, решева да не завива наляво(макар за направо да няма нито лента за него след кръстовището, нито пък място да заобиколи целият автобус, сгънат наляво пред него, а той ми е до задната броня). И все едно нарочно се удари до гумата на третия мост. Някакви македонци бяха, момчето с книжка от два месеца. Неговият акт се размина, защото трябвало да го водят полицаите до районното, а не им се разправяше, а моят "бонус", че оставам само аз виновен, беше да ми оставят талона към книжката, посъветваха ме, че ще ми е по-удобно да съм го "забравил", за да не ходя няколко пъти да презаверявам акта.
                            Последно редактирано от cecoa1; 10-10-18, 14:28.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Не винаги, но според изпитващият ми за D- категория, би трябвало. Сега пускам понякога, при определени обстоятелства, и това не вреди.
                              ...освен когато кръговото е с повече от една лента и не си в най-вътрешната. Тогава вреди.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ех, тия кръгови.

                                Като обикаляте кръговото пускате ли ляв мигач?
                                Не. Само при напускане десен като внимателно се престроявам до крайна дясна лента пропускайки движещите се до мен отдясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X