Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Той ксенона може и жълто, нищо че не е гъзария
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Има и още един фактор-живот на осветителното тяло. Тук ЛЕД печели с ресурс в повече от порядъка на десетки хиляди часа спрямо по-старите технологии. И това започва да придобива значение в случаите, че за да смените крушка, трябва да разглобите цялата предница на колата, да се закачи фирмена диагностика и да се изчисти грешката в компютъра. Което в днешно време не вече рядко срещано.
      Предубежденията срещу ксенона...според мен са несериозни, стига фаровете фабрично да са предвидени за такива крушки. Но е с малък ресурс-напълно съпоставим е с ресурса на обикновената халогенна крушка.
      Освен глобалните фактори, редно е да отчитаме и действащите специфични на наша територия-карането на фарове през деня, многото ментета на пазара, високата цена, възрастта на автопарка...Специално за малоумните "дневни"-там само ЛЕД. Другото е икономически неоправдано. Изисикването е да има огромен ресурс и ченгето на пътя да вижда, че нещо там свети-няма значение къде, колко и в какъв точно цвят.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Ресурс?
        S500 Мерцедес с оригинален ксенон. Вече 8 години и 100 000 километра и си светят. За преди това, още толкова като години и километри, не знам. Може и да са си оригиналните крушки.
        Хонда Сивик, същите години и километри като на Мерцедеса. Халогените си светят ОК.
        Сега взех една 12 годишна Тойота Секвоя /поамериканчен Хавтомобил с подобен размер на Ланд Круизер, ама малко по-голям и с повечко багажник/. Мисля да му ръгна ЛЕД за $200 и да го видя как ще светне. Или пък да не се занимавам с простотии?

        Ако не ви стигат 100 000 километра и 8 години ресурс за едни крушки, явно мислим по различни начини.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Единя от двата ми еднакви мерцедеса е с фабричен ксенон а другият с халоген. Сравнението е категорично в полза на халогена. Ксеноните съм сменял веднъж. Проблем с надеждността им реално няма, но по отношение на светенето, категорично съм за халогена.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Той ксенона може и жълто, нищо че не е гъзария
            Ксенонът може всичко ама оптиката с която го може струва едни пари и едно качество които по принцип не се осигуряват.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            ... Или пък да не се занимавам с простотии?
            Я, гласът на Разума се обади.

            Иначе с ресурса работата е дебела - то свети и след 10 години, въпросът е как свети. Рефлекторът малце се изкривил, лещата малко помътняла и получаваш каквото получаваш.

            По отношение на ресурса и стабилността на параметрите американските фар-крушка бяха добра идея, само дето като светене бяха гола вода и така и не се развиха.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Я, тема в която се споменава ксенон и Явор не я затворил???

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Ето един фотоотчет, дето го правихме с колега от друг форум преди почти 10 години, когато там се разрази голям спор в който голяма част от колегите твърдяха, че няма значение дали е 'оригинален' ксенона или слагаш хубава ксенонова крушка на халогенен фар: https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=9225
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Не се виждат снимки. Вероятно иска регистрация
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Гледаме шкодата от първия светофар до колелото.На колелото аз ускорявам за направо,не съм сигурен при влизане в колелото дали и аз не съм в нарушение,но вътре в колелото мога да карам в която лента ми е удобно.

                    https://youtu.be/W3HKqbnvVT0


                    Както е видно вероятно,догоних шкодата и я спрях.Кара жена на възраст около 25 г.На предната седалка младо момче към 20 г.На задната седалка възрастна жена.
                    На въпроса дали е пияна,получих ехидна усмивка.Попитах я нормална ли е,попитах момчето дали има книжка и ако е така,да седне той да кара,никаква реакция.Попитах възрастната жена ,дали не се притеснява от това поведение на шофьорката никаква реакция.С изключение на водачката,двамата гледаха предното стъкло,така че все едно се прожектираше интересен филм и не отделиха поглед.Момичето десет пъти нахилено каза Ок.Ок.Ок.Казах и че като не и пука за нея,да помисли за роднините си ,и си тръгнах.Не доумявам как една неадекватна патка,може да приеме подобно поведение за забавно.

                    На всичко отгоре ,във фургона имам близо тон материали и инструменти,две стълби ,към 300 метра пвц тръби на покрива ..
                    Последно редактирано от Roninn; 09-10-18, 22:17.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      При влизанато, ти влизаш от лентата за наляво, а май искаш да продължиш направо, а? Пък Шкодата е класически пловдивски танцьор и наопъки на тебе-влиза в кръговото отдясно ама иска да ходи наляво...
                      Бе и другия пред теб и той така...
                      Всичките сте стъпили на самодивско у това кръгово.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Не се виждат снимки. Вероятно иска регистрация
                        Извинявай - оправих го...

                        Ronin, в случая в кръговото ти трябва да му дадеш път Да, няма маркировка, ама ако имаше (или ако е имало) - знаеш, че ще има ленти в самото кръгово, и смяната на лентата/напускането на кръговото трябва да става като се съобразяваш и дадеш път на движещите се вече по тази лента...
                        Наскоро бях в Търговище, където са им поставили кръгови движения, ама хората съвсем нямат опит там - е не можеш да си представиш какъв цирк е Половината спират не не смеят да влязат в кръговото, втората половина пък въобще не се съобразява, че има знак и трябва да дадат предимство на тези в кръговото и влизат директно. А третата половина - си знаят, че той пътя на времето си бе прав, и си карат направо без да обхождат кръговото (точно такъв ме напсува, щото аз от лявата лента 'обърсах' средната част на кръговото, ама той от дясната 'си свикнал да си кара направо' и щеше да се качи отгоре ми )
                        Последно редактирано от slowtraveler; 09-10-18, 22:29.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          ...
                          Ъмчико, тя от лентата само за направо, кара наляво - ти, от лентата само за наляво, караш направо.

                          ПП
                          Верно Пловдив (както е и заглавието)!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Вътре в кръговото,няма и никога не е имало лента за на някъде...маркировката е преди кръговото.Вътре в кръговото,мога да се връткам като пумпал ,и да изляза от която лента ми е удобно,в който и да е изход.За влизането е ясно че и двамата сме в нарушение.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Пътя е трилентов,в кръговото също.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Кой ми забранява от крайна лява лента,да навляза в кръговото в ляво,да направя пълна обиколка във вътрешната лента и да изляза от нея в изхода който по принцип бях тръгнал.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X