Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Не, davc, всички са си признали честно какво се случило. Полицаите са обяснили на колегата, че мигачите не му дават предимство и затова е виновен. Явно е могло да напишат и на другите участници нещо за несъобразена скорост, но пък и те нямат много вина, че при иначе сухо и студено време, там е заледено заради проблем с канализацията. А все нещо трябва да напишат и то най-лесното. Случката беше на Суходолска и Кубан.
    А в сегашния случай с таксиджията, мигача не му трябва за да е виновен Алекс, ако се стигне до ПТП.
    Цецо не може да отречеш, че като има включен мигач филмчето става по-цветно.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Нормално поведение на средностатистически таксиджия:
      1. Тръгва без каквато и да е сигнализация.
      2. Влачи се на (преди) кръстовище със завой - място където няма видимост - очаква да го прескоча
      3. След като набивам спирачки зад него - по-добре да го изчакам, от колкото да правя ненужни нарушения - дава ляв мигач (о чудо! таксиджия дава мигач!) и ... завива надясно
      Nice, а?


      П.П. Смятам, че всички таксиджии трябва да минават проверочен изпит като им дават право дa возят хора.
      А ти винаги само себе си ли возиш в жипа?
      А забрави да направиш и отделна категория "циганин таксиджия",щото тоя беше такъв!
      А и мнения по тоя въпрос и с този тон може да дава само този който ми покаже поне един път:
      1.ЦИГАНИН в учебна кола(на двайвърското място)!!!
      2.Такси на стоянка в което шофера(ЦИГАНИН) чете вестник!
      След това може и да говориме по некои конструктивни въпроси!
      Последно редактирано от suzuki team; 29-12-12, 22:02.
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Бе има нещо "не съвсем" в цялата история. За какво предимство става въпрос изобщо? Той такова е нямал, според сигналите на останалите участници - не е имало и на кого да осигурява. То така излиза, че във всеки случай, когато някой некадърник "изпусне пътя" и се блъсне в мен - аз съм виновен!
        Това е главното, сигналите не дават предимство и това е вярно. Дори на шофьорски изпит няма да те скъсат веднага за лошо ползване на пътепоказателите. В случая може да е забравен сигнала и щом се е стигнало до ПТП, излизащия от пътя без предимство е виновен. С достатъчно желание може да се удариш във почти всеки, който излиза от път без предимство и да те оневинят, съответно да си търсиш пари от застраховки на другия и пр.

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Цецо не може да отречеш, че като има включен мигач филмчето става по-цветно.
        Руси, разбрах те... Но не исках да го казвам така.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Това е главното, сигналите не дават предимство и това е вярно...
          Сигналите сами по себеси не дават предимство и никой не твърди такова нещо. Сигналите, обаче, обозначават маневрите, а някои от тях са с предимство и точно това е начина, въпросното да стане ясно. В описаният от теб случай, колегата ти не е търсил изобщо предимство, нито пък някой друг е имал такова пред него, за да говорим за даване, или взимане.
          Впрочем, подобен казус има и в изпитните листовки (поне имаше, когато за мен бяха актуални) и отговорът е еднозначен - "Преминават едновременно".
          Елементарен пример:
          Някъде из темите, стана въпрос, че единственото "нестандартно" предимство, което имат ППС на обществения транспорт е при потегляне от спирка. Е, как се очаква то да бъде осигурено, ако не е сигнализирано (защото друго ППС би било без предимство и без мигач, и със мигач - все трябва да изчака и тогава пускането му наистина не толкова съществено). Може би трябва да спра и слеза от колата, за да проверя, слезли ли са слизащите, качили ли са се качващите се, включил ли е водача на скорост, подал ли е газ ... и т. н. и т. н. Другият вариант е цялото движение в дясната лента (евентуално единствената лента) при наличие на въпросно ППС на спирка да спре, защото то неминуемо все някога ще потегли и ще е с предимство при това.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            И сега трябва да преминат едновременно, обаче май имаше и нек'ъв текст в който се казва, че независимо от всичко трябва да се предотврати ПТП. В случая движещия се по пътя с предимство, не може да направи кой знае колко защото е в движение, докато спрелия да чака може да тръгне или не. Ако видиш, че някой се движи с 80км/ч(примерно), дал е мигач да свие надясно в пряката от която излизаш но явно няма да го направи, нямаш право да излезеш пред него само заради мигача. При колегата не е било точно така, но и полицаите не могат да напишат, че някой не си е свършил работата и е имало лед на място на което не би трябвало да има. Пише се в протоколите, но няма голяма стойност.

            За спирките и автобусите е отделен казус, който няма много общо. Там автобуса е нещо като пешеходец на пешеходна пътека, с предимство е, но трябва да се съобразява и да чака някой да му го даде. Разликата е, че ако удариш пешеходец на пътека си виновен в 99,9% от случаите независимо от обстоятелствата, а ако удариш автобус тръгващ от спирка виновен е шофьора на автобуса.
            В действителност, много по-често не се дава предимство на автобусите отколкото на пешеходците. Колкото до използването на мигачите, също малко водачи от транспорта пропускат да го правят. Нямат полза да се бутат без мигач, щото отговорността за всяко ПТП си остава тяхна.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ...но и полицаите не могат да напишат, че някой не си е свършил работата и е имало лед на място на което не би трябвало да има...
              А, ето тук е разковничето...
              И не е вярно, че не можели полицаите - нещо повече - длъжни са! Само че, е много по-лесно, устройващо ги в отбиването на номера и неангажиращо ги с никаква отговорност - да напишат акт със най-примитивни основания.
              А това за спирките е само примерна илюстрация - за предимство по съществото на маневрата и "мигачът" като единствен индикатор за това.

              пп
              Впрочем, подобен казус има и в изпитните листовки (поне имаше, когато за мен бяха актуални) и отговорът е еднозначен - "Преминават едновременно".

              пп 2
              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              ...А забрави да направиш и отделна категория "циганин таксиджия",щото тоя беше такъв!...
              М-дам-м...
              Крайно време е!
              Също така, да се направят отделни категории: "Русокоси таксиджии/изобщо водачи/изобщо хора"; "Синеоки таксиджии/изобщо водачи/изобщо хора"; "Носещи обувки 44номер/изобщо водачи/изобщо хора".
              Всички неудачи да се припишат на различните от нас (при съвпадение на личните характеристики, или недостиг на асортимент - моментално да се обособят и нови категории на същите принципи)...

              пп3
              Всъщност, как разбра, че бил циганин! Може-би лично го познаваш и го идентифицира по номера?
              Последно редактирано от davc; 30-12-12, 00:25.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Пешеходците пресичаха неправилно. Между две кръстовища и по диагонал. Имаха съвсем явно намерение да минат след мен. Аз в случая не нарушавам нищо: пешеходците нямат предимство, няма предпоставка за ПТП.
                Таксиджията беше интересен феномен. Тъкмо беше качил клиенти. Тръгна без мигач за включване - дреболия - почти никой не го прави. Лошото е, че започна да се влачи с около 5 км/ч. Затова на записа не се вижда дали седи на място или не. Той очакваше че ще го прескоча. Даде мигача след като вече бях набил спирачки и беше станало ясно, че няма да го прескачам. Може би мигачът беше закъснял сигнал, че тръгва... А може да е искал да завие наляво и да се е отказал... Това така и не ми стана ясно. После в огледалото за обратно виждане видях, че целта на всички тези неясни и заблуждаващи маневри е била обратен завой.

                П.П. Наистина смятам, че някой трябва да обясни на таксиджиите как да се държат на улицата. Брауновото движение не може да им стъпи на малкия пръст.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Да беше юни или юли да кажем, че не би трябвало да има лед там, ама декември..... Кой по-точно не си е свършил работата? Някъде, някога да си чул някой да е поел ангажимент да осигури идеално сухи пътища през цялата година? Ледът с нищо не оправдава дападжията, че по стара традиция не еб@ва леките коли и им е отнел предимство. Всичко опира до култура и спазване на закона и правилата.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Да беше юни или юли да кажем, че не би трябвало да има лед...
                    Адаш, ти че си пристрастен е ясно, но правиш впечатление, това да не те прави тенденциозен! Затова да кажем, че просто си пропуснал следното:

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    ...сухо и студено време, там е заледено заради проблем с канализацията...
                    А предимство, никой на никого не е отнемал напрактика!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Въобще не съм пристрастен. Държа единствено на фактите. Ако е имало теч от спукан водопровод, дападжията като професионалист би трябвало да е съвсем наясно, че ония няма как да спрат и да ги изчака да си завършат маневрата. Ежедневно виждам какво е поведението на водачите по улицата и затова съм "леко" скептичен по отношение на изказвания "Ама то беше заледено, зат'ва...."
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Ставаше въпрос за предимството давано или не от включени пътепоказатели. Не съм адвокат на колегата за описания от мен случай. Просто описах случката. Дали е лед или не и нЕкой е дал мигач, намалил уж да завива и после се е ударил(може и нарочно) в излизащия от улица без предимство(независимо дали е автобус, трактор, автомобил), виновен е излизащия от пътя без предимство. Номера е, да се удариш що годе преди излизащия от улицата да си завърши маневрата, т.е. да го удариш отстрани. Ако го удариш отзад, вече може и по друг начин да се гледа, несъобразена скорост, неспазване на дистанция и подобни.
                        Заледеното беше само факт. И аз не съм виждал полицай да пише нещо че пътната настилка е виновна, все гледат нЕкой от водачите да го отнесе и сигурно за тях са си прави.
                        Освен това на леда, е трудно да предвидиш сцеплението дори на превозното средство което управляваш, та какво остава тези управлявани от останалите участници. Можеш, но не с голяма сигурност, щото факторите са много, дори и опита и моментното внимание на шофьора отсреща също има значение дали и как може да управлява върху лед. Все неща на които поне до известна степен разчитаме да ги има в другите, както те разчитат да ги има у нас. В крайна сметка съобразяването с конкретните условия си остава най-важно, затова и наказанието за несъобразяване остава също. Въпроса е сравнително правилно да може да се оценява кой кога и какво е могъл, освен че е бил длъжен, да съобрази и предвиди.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители


                          Интересно ми е какво ще стане ако не карам с ограничението ами по-бързо. Селянина с БМВ-то просто ума ми не го побира защо прави така.

                          Съжалявам само, че в България не е като на запад. Онзи ден прочетох как някакво момче се похвалило във Facebook, че е карал пиян и е ударил паркирана кола, след което негови познати уведомяват полицията и умника е прибран да дава обяснения.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от lini Преглед на мнение

                            Интересно ми е какво ще стане ако не карам с ограничението ами по-бързо. Селянина с БМВ-то просто ума ми не го побира защо прави така.

                            Съжалявам само, че в България не е като на запад. Онзи ден прочетох как някакво момче се похвалило във Facebook, че е карал пиян и е ударил паркирана кола, след което негови познати уведомяват полицията и умника е прибран да дава обяснения.
                            Не виждам нищо странно на клипа. "Селянина с бемвето " разчита на 'отличната' си оценка на обстановката и имайки предвид 'приемливия риск', според американските филми, за 2 мах 3 жертви, извършва маневрата......
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Не само линейките минават на червено. Но пък смисълът на това нарушение ми се губи. Зеленото светна след няма и 10 секунди и го настигнах.


                              На следващото видео карах с около 65 км/ч. Т.е. въпросният състезател кара с повече от 80 км/ч (има знак за ограничение 70 км/ч), прави десен завой със забранено изпреварване, пресичане на двойна непресечена линия или коси успоредни линии (М15), настъпване на единична непрекъсната линия (ако имаше там някой, щеше да го засече), неправилно изпреварване със засичане и преминаване през единична непрекъсната линия.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Един другар, който караше на една педя от задната ми броня по цялата Черковна, чак до Билла-та в Х. Димитър. Където и успя да придаде смисъл на целия си ден, като най-накрая ме изпревари (първите 10 сек. на клипа). Е, малко ме и позасече, ама.... Доста се чудих дали да не слезна на светофара и да се пробвам да му излющя два шамара, ама реших да не си развалям хубавия ден.



                                Интересно ми е какво щеше да пише в протокола на КАТ, ако му бях спрял в задната броня, и нямах видеозапис със ситуацията ?
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X