Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Повтарям , че отдавна съм ти фен...И аз съм голям майтапчия понякога.
    Нема никакъв майтап тука. Няколко пъти са ме спирали и са ме карали да изгася всичко, щото другите водачи виждали спряла кола и ги обземали подозрения, та намалявали (не ги фаща радарът), слагали си коланите (беше "преходното време", когато масово "не се бяха научили" да си ги слагат), прекъсвали разговора по телефона и горките катаджиЙ не могат ги фанА в издънка.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Катаджиите в бг, ме спираха поне 4-5 пъти за нЕма и две седмици... За рутинни проверки.
      Даже два пъти започнаха проверката, с изявлението че всичко се "аудио и видео записва"(така се изрази единия). Аз си мигам винаги, когато част от колата е на пътя, а те приказките си ги подбират като в Биг Брадър

      А за другото, мигащи или не, десетина знака през 4-5 метра, пред "твърдото" препятствие, помагат и на най-заплеснатите...в най-лошия случай се събуждат почвайки да ги газят(та колкото повече е разстоянието на което са, толкова по-добре).

      Не че последното попречи на заспал колега да размаже камион при подобна ситуация, за щастие се размина без драскотина, което предвид състоянието на кабината си беше истинско чудо.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Няколко факта:
        1. Лампите на камиона мигаха, но не 'блестяха' като блицове. Усещането бе като пуснат мигач при ярко слънце по пладне
        2. Камиона в завоя се виждаше в последния момент. Т.е. ти го виждаш малко по-рано, но 'в насрещното платно' заради завоя. Навярно на видеото се усеща началото на изпреварването ми, 'сепването' и по-интензивното намаляване на скоростта....
        3. 50 метра знаци не би те спасило - спирачния ти път при 140км/ч е доста повече.... Затова и според Наредбата предупреждението започва стотици метри по-рано...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Нема никакъв майтап тука. Няколко пъти са ме спирали и са ме карали да изгася всичко, щото другите водачи виждали спряла кола и ги обземали подозрения, та намалявали (не ги фаща радарът), слагали си коланите (беше "преходното време", когато масово "не се бяха научили" да си ги слагат), прекъсвали разговора по телефона и горките катаджиЙ не могат ги фанА в издънка.
          Това е странно. Докато спрат да се занимават с тебе, тези които са те видяли да мигаш са на километри оттам. 20 секунди тъмнина след като си тръгнеш и има "яяяяя, ски го тоа кво са е залетел..."

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Няколко факта:
          1. Лампите на камиона мигаха, но не 'блестяха' като блицове. Усещането бе като пуснат мигач при ярко слънце по пладне
          Тия камиончета нощем се виждат иззад баира. През деня обаче са нещо като отбиване на номера защото не могат да надсветят Слънцето и трябват други мерки.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Мерките са описани,минимум три на брой.
            На филмчето нито една от мерките не е налична. Нито една! Голямата жълта табела решава точно проблема с видимостта отдалече, мигащия триъгълник трябва да е повдигнат на 1.75м. На 500м. трябва да е първа табела после втора и т.н.

            -> 112 "господа, подготвят на магистралата терор" това е нужното.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              .....
              -> 112 "господа, подготвят на магистралата терор" това е нужното.
              Може би наистина трябваше да се обадя за 'необозначени съгласно наредбата бавнодвижещи се ППС по бързата лента' (за терор твърдо нямаше да се обадя, защото там се влиза в едни други постановки - Гагич ще ти ги обясни )...
              Както писах - в него момент обмислях да позвъня, но липсата на достатъчно знания ме вкара в размисъл дали съм прав... Със сегашните знания (благодарение на колегите във форума) не бих се поколебал да се обадя...
              Знанието е сила, и спасява живот

              А за притеснените за моето разкарване в полиция и съд - да не се притесняват толкова.... Понякога си заслужава ако след това нещата се подобрят...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Попълних си колекцията последните дни
                Поздрав за 'професионалните' шофьори За щастие личните ми наблюдения са, че такива шофьори не са много често срещани... Да, при реална скорост втората част изглеждаше още по-абсурдна и опасна, но става прекалено досадна, та затова я съкратих...



                А само седмица след катастрофата в ремонтен автомобил на Хемус, тридесеттина километра от същото място магистралата продължава да се обезопасява така):
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  И специален поздрав за софийските БМВ-драйвъри
                  Този юнак не знам дали въобще му пукаше за правила и т.н... Он си знае как да кара
                  Особено ми хареса 'шорткъта' от бул.К.Величков към бул.Иван Гешов през насрещното

                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Eй-й, крайно време е и аз да си курдисам един регистратор. От мене само нек'ви снимки(пак с БМВ):

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170616_120130-1.jpg
Прегледи:1
Размер:328.5 КБ
ID:5763575

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170715_100320-1.jpg
Прегледи:1
Размер:312.6 КБ
ID:5763576
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...
                      Тоя бръснещ полет покрай тротоара с циганските къщи и парка после е малко рискован.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ... в него момент обмислях да позвъня, но липсата на достатъчно знания ме вкара в размисъл дали съм прав... Със сегашните знания (благодарение на колегите във форума) не бих се поколебал да се обадя...
                        Знанието е сила, и спасява живот ..
                        Преди седмица пуснах на 112 случай като горния.

                        Оня ден за първи път видях обозначен по учебник ремонт в лява лента на АМ, дори тапа нямаше, хората навреме се престрояваха. Оправяме се
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Тоя бръснещ полет покрай тротоара с циганските къщи и парка после е малко рискован.
                          Възможно е камерата да лъже - имах добра видимост към ставащото на тротоара, а скоростта бе съвсем в рамките на правилата, че и под тях - изпреварвах графика на срещата си При най-малко съмнение за безопасността обикновено в такъв случай се дърпам в лявата лента, макар и с увеличаване на скоростта...

                          DBRS, преди няколко дни на абсолютно същият участък същите камиончета (без удареното) косяха участъка между платната... Добре обозначени в аварийната лента на 500 и 250м с големите табели... Задръстване и стрес нямаше... Да. би било добре да сложат по-яки блицове на табелите, защото се усещам, че поради МНОГОТО забравени по пътищата знаци първата ми реакция е да се зачудя дали това не е стар забравен знак, и чак тогава почвам да се замислям, че може и в момента да работят...
                          Малко трябва, ама ей го на - не се ли вдигне шумотевица (и то заради загинал човек) - никой не си мърда г...за...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Като каза косене между платната - тъкмо порасне малко тревица да скрие фаровете на идиотите с дълги светлини в насрещното и те я срежат.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              За фаровете - с времето усещаш, че това че ти не виждаш фаровете на насрещния не означава, че той не вижда твоите
                              Най-явно това се усеща на автомобилите с автоматични дълги светлини... Често ръчно минавам на къси, защото виждам как фаровете са 'отпечатали' на стената на кабината шофьора на насрещния камион, ама нито аз, нито камерата на електрониката виждат насрещни фарове, и затова си държат на дълги
                              И косени/некосени - пак минаваш на къси (или пък те заслепяват 'леваците', ако си с по-висок автомобил/камион)...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Няколко видеа от мен в стил "я па съм си сам на пътя"









                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X