Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Между другото, нещо не ми е ясно що всички общински и държавни чиновници се хванаха за катализаторите, като (поне от това, което излиза като инфо напоследък) над нормите са най-вече фините прахови частици. И то, особено през студената част на годината ...
    Наистина ли не ти е ясно?

    Представи си електоралния резултат от затягането на катализаторите (малка част от колите изобщо и то не на най-активните гласоподаватели) и забрана на отоплението с твърдо гориво.

    Администрацията е по лесните жертви.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
      Грамотните софиЯнци, още по-рядък.
      Кое всъщност прави един жител софиянец? Място на раждане, брой поколения роднини, родени в София или 3 години на квартира в Ботунец и вече си столичанин?

      Според мен понятието софиянец и селянин са неправилни.

      Има възпитани хора, включително и от село Гниляне и селяндури от центъра, на гърба на Пирогов.

      Не, не съм от провинцията, "второ поколение гражданин съм", отговарям преди да ме питате.
      Това разсъждение, всъщност е по линията: Софиянец - столичанин, а не селянин - софиянец. Софиянец (което наистина е изключително рядко "животно"), спокойно може да се приеме за единица мярка на селяндурска простотия.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ...Има изход като този на баща ти, ама ако човек вече си е отгледал и натирил децата и не гони кариера.
        Ами не точно - аз си спомням последните му контакти със Сф когато съм бил в съвсем малка възраст (далеч преди предучилищна ), а се е махнал като цяло на около 28 години Да кажеш, че е бил без переспектива и в Сф - едва ли. В Сф е работил в "Антон Иванов" и още някъде, но и след това все пак десетилетия работи в провинцията като главен инженер и заместник-директор на сериозни предприятия (поради липса на партийна книжка и отказ да кандидатства за такава не стана директор )..
        Така, че е въпрос на личен избор (и повече лимки в главата ) А лимките са му доста, щом на почти 80г онзи ден врътна едни 400км с колата до Балкана (да, вече избира за това пътуване рано сутрин в неделя, когато е хладно и когато почти няма трафик)... Или пък миналата седмица гледам в гаража си заварил ново шаси за 'легнал' велосипед, на който да върти педалите и с ръце, защото има проблеми с бедрена става
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Никсън, когато не карам щерката до училище (а я карам по принцип защото няма удобен обществен транспорт в конкретното направление) ходя с колелото на работа...
          Мога само да ти пожелая да караш по моя маршрут - на 50м от вкъщи (през малки локални зелени улички) влизам в Морската градина, и след около 3км в зеленина покрай морето по алеите достигам на 50м от офиса... Да, през последните 50м преминавам светофар, ама все пак се ядва...
          Без противогаз... Стигам за същото време както с автомобила, но с по-малко нерви, а и по-здравословно...

          Кусметлия си! Ама колко човека живеят до пантеона и бачкат пред Морска Гара? Че и карат с парка подветрено сутрин на морето? Я го пробвай тоя номер от Червения площад до кино Тракия... И на Варна и е лесно, бриза издухва гадостите. Софийска котловина, в съвкупност със софиянци...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Наистина ли не ти е ясно?...

            ...Администрацията е по лесните жертви.
            Която,всъщност раждаме докато сме на власт...

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Никсън почти умери - Димят(през подлеза на Сп.Зала) - ОМВ ЖП Гара (от басейна до ЖП-гарата по паралелната алея и платения паркинг - не знам дали ги знаеш - направиха ги преди 2-3г)... Маршрута наистина е приятен...
              Но преди 3-4 дни се наложи да направя една бърза обиколка от ЖП Гара през Зимно-Тракия до лятно Тракия (от ДНФ има непрекъсната алея до Мк-Драйв), и от там по велоалеи през Червения до вкъщи... Общо взето с малко изключения не съм слизал от велоалеи (точно на една от тях ме напсуваха )... Общо взето - достатъчно бързо и ефективно придвижване... И да, източното време издухва гадостите, а западното - докарва 'свеж девненски въздух'
              Последно редактирано от slowtraveler; 07-06-17, 20:41.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Случката беше в неделя, четвърти юни. Прибирам се към София по магистрала "Хемус".

                Магистралата на три пъти се събираше в едното платно. Затова се налагаше колите от съответното платно да се съберат в една лента.

                В тази ситуация винаги има тарикати, които се опитват да изпреварят колкото се може повече будали, като се провират от дясно.
                Резултата е спиране на всичките ленти.

                Първото събиране беше преди тунела "Ечемишка" по нанагорнището след "Лукоил"-а. Там са позволени три колони и тарикатеенето е законно.

                Второто събиране беше поради ремонт на мост и изчакването започваше още върху виадукта "Бебреш". Там най-дяснота лента си е аварийна и е забранена за движение.
                Това обаче не спря серията тарикати да се опитва да мине по нея и да поизпревари някой друг будала, спазващ правилника. Там това тарикатене е незаконно.

                И сега - малко снимки на тарикати:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_A.JPG
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5756114
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_B.JPG
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5756115

                И за да не си помислите, че само българите тарикатеем - ето малко немци:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_C.JPG
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5756116
                Или поне теглещата кола, ремаркето и возената кола бяха с немска регистрация.
                И някакви дипломати:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_D.JPG
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5756117
                естествено на една линейка и писна и си пусна светлините. Повлече "опашка"
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_E.JPG
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5756119
                В тази кола може би бяха хора, свързани с возения в линейката.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_E1.JPG
Прегледи:1
Размер:20.5 КБ
ID:5756118
                Тези вече нямах нищо общо с линейката:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_F.JPG
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5756120
                И този се изниза през аварийната, но го заснех, когато вече аварийната лента стана активна.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyasna_lenta_G.JPG
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5756113

                Третото събиране беше при тунел "Витиня", но го пропуснах. Минах отгоре, през прохода.

                Тук в мен напират три въпроса:
                1. Къде е КАТ?
                2. Какво пречи в двупосочния участък и трите ленти да се ползват? Две в по-натоварената посока, една в по-ненатоварената. Не е като да не е правено точно в този участък на магистралата.
                3. Къде мога да си задам въпросите, така че да има някакви последствия?

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Едва ли има място което ше ти обърне внимание,нито е единичен случай нито има последствия според ОРГАНИТЕ или членовете или там как ги наричат вече.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Бенцбос, два пъти съм бил свидетел, когато полицията се намесва и отстранява тарикатеещите през аварийната лента. Така лентите за сливане оставаха две, а след това регулираха сливането на двете ленти в една. Е по-бързо преодоляване на задръстването не съм имал. И двата пъти беше на магистрала "Хемус". Първия път от моста над село Потоп до края на виадукта над Елешница го минахме за не повече от 5 минути. По скоро бих казал 3 (една песен по радиото), а втория беше в обратната посока от разклона за село Яна до началото на виадукта над Елешница, пак за толкова.
                    Изискван ресурс - две патрулки по време на пиковите часове.
                    За втория ми въпрос - ами ако са две лентите в по-натоварената посока, ще е достатъчно отстраняването на тарикатите в аварийната лента. Изискван ресурс - в началото на дена да мине една кола на пътното и да преместят разделителите. И това съм го виждал и много добре помагаше да няма задръстване въобще.
                    Значи може, имаме прецедент. Видя се, че е полезно. Защо не се практикува? Или КАТ са отново в храстите с Лазар, а пътното са просто пияни.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Последното изречение​.
                      Милицията не се занимава с превенция и да върши нещо полезно, а лови нарушители,. Кинти
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Ами Туртей, нека лови нарушителите. В случая щеше да е полезно. Там където съм снимал "Мерцедес"-а има место за патрулка, която да не пречи на движението. Има и къде да се паркират нарушителите докато трае обработката им. От там се вижда целия път от изхода на тунела. Утепало се място. Не валеше. Но ги нямаше.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Съпротивата на държавата за обективен видеоконтрол и каквато и да е автоматизация във всичко, където самата тя има участие е още от татово време. Няма и да има скоро сила, която да я преодолее, а изобщо не е толкова скъпо и трудно, колкото всички дружно реват.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Съпротивата на държавата за обективен видеоконтрол и каквато и да е автоматизация във всичко, където самата тя има участие е още от татово време. Няма и да има скоро сила, която да я преодолее, а изобщо не е толкова скъпо и трудно, колкото всички дружно реват.
                            Основното демотивиращо нещо е липсата на реакция... Виж в САЩ, и дори и в Русия - полицая види ли нарушение - веднага обръща, пуска лампите и спира нарушителя... Това не е само филм - по видеорегистратори може да видите безброй клипчета с илюстрация на това действие... Включително и за такива 'оптимизатори' през забранената лента... А тук - полицая е по-вероятно да се движи без нужда по забранената лента, за да покаже, че е над закона...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Ъхъ, и както имам камери във всичките си коли, ако запиша полицай да се прави на расеян пред очевадно нарушение, го пускам някъде в интернет, после голямо писане що се правиш на луд... Ама географския пояс друг...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X