Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    ^ При втората ситуация, в отсъствие на знак, дясностоящия не е ли с предимство?
    Не-не. Това не е ФАЩ. В Клета Майка знаем, че "черен джиБ винаги има предимство".
    Но случаят не е такъв - джипът е тъмно-сив, доколкото си спомням, но пък има знак "Стоп", ако се съди по формата на табелата за онуй нещо "Ксара" ли е, какво е:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123456.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5744987
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Колегата няма как да знае какъв знак има за дясностоящия. След като за него няма знак, че е с предимство, би следвало да спре и да го пропусне.
      Иначе това е типична грешка в организацията на движение навсякъде у нас.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        5 пъти го гледах, паузи, маузи... и стоп не видях. Ама през телефона толкова може. Щом има стоп, съм съгласен със ситуацията.

        Kozzzec, то и пред на жената блока в Младост има едно такова кръстовище, и всички минават на принципа "че нали го знам, че има стоп...". Квартала трябва да се знае, не само да се гледат знаците. Важи и за имената на улиците- табелката е в шумата на дървото, ама ако питаш баба ми, ще ти отговори "как няма да знаеш кои са улиците на 5те кюшета бе?!" А аз, еВем ли им майката, табелка си търся... Бунак!
        Последно редактирано от NIKSD; 07-03-17, 09:55.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Знак СТОП има (на видеото се вижда за момент)...
          Ей го малко по-ясно:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sign.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5744989
          Аз се движа по бул.Царевец, а страничните улички са 'местни' - към жилищните райони - затова и на всички пресечки има СТОП-ове...
          Не че не се е случвало някой да отнесе знака де - гледам в Гугъл Земя е паднал на земята
          https://www.google.bg/maps/@43.21886...2!8i6656?hl=bg

          Между другото този 'булевард' е известен с многото си откраднати СТОП-ове...
          Преди време познат се бе надънил в преминаващ автобус на градски транспорт, като автобуса се движи по път с предимство...
          Бяха откраднали стопа на това кръстовище...
          https://www.google.bg/maps/@43.21787...2!8i6656?hl=bg

          Резултата - опитаха се да изкарат виновен шофьора на градския автобус, защото не е дал предимство на дясностоящия...
          Май тогава нещата се замазаха защото и за шофьора на автобуса имаше знак 'път с предимство'...
          На същото кръстовище преди около 2 години съм се обаждал за липсващ знак СТОП (явно някой пак го бе откраднал?!!)...
          Последно редактирано от slowtraveler; 07-03-17, 10:10.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Това при втората ситуация е булевард?! Малеее... Половината ми детство съм израснал във Варна, ама тогава "булевард" беше широка улица. Егати "булеварда"!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              5 пъти го гледах, паузи, маузи... и стоп не видях. Ама през телефона толкова може. Щом има стоп, съм съгласен със ситуацията.

              Kozzzec, то и пред на жената блока в Младост има едно такова кръстовище, и всички минават на принципа "че нали го знам, че има стоп...". Квартала трябва да се знае, не само да се гледат знаците. Важи и за имената на улиците- табелката е в шумата на дървото, ама ако питаш баба ми, ще ти отговори "как няма да знаеш кои са улиците на 5те кюшета бе?!" А аз, еВем ли им майката, табелка си търся... Бунак!
              Все пак правилата се въвеждат с пътни знаци и пътна маркировка. И стане ли ПТП не е важно кой какво си знае, а какво трябва да спазва.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Това при втората ситуация е булевард?! Малеее... Половината ми детство съм израснал във Варна, ама тогава "булевард" беше широка улица. Егати "булеварда"!
                Така е Никсън - участъка си е 'булевард' с малки кавички Но поне ги направиха еднопосочни от двете страни на канала - отпушиха в другата страна на канала, и 'булеварда' може да се преминава що годе спокойно и в двете посоки от 8-ми приморски полк (завод Дружба) до ХЕИ-то (можеш да разгледаш в Гугъла около линковете, които съм качил)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Все пак правилата се въвеждат с пътни знаци и пътна маркировка. И стане ли ПТП не е важно кой какво си знае, а какво трябва да спазва.
                  Тя теорията е хубаво нещо, ама не важи за България. Преди 20тина години се метнах в едно дере до Ясна Поляна с колелата нагоре. Пежо 205 с 5 човека вътре /тоест 4тирима и една бълдъза/. Като дойдоха полицаите ми съставиха акт за превишена скорост. Ама знак няма /трябвало да е 40/, и понеже няма, аз съм със 80-90, и в дерето. На "ама няма знак" ми беше отговорено "че да не съм го откраднал аз бе, ти трябва да си знаеш пътя". Милиционерска логика. От тогава, аз съм чужденец, ни хау, ни ду, шпрехен, не понял. Пиши си го акта на предния капак... Еееех, България...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    В битността си на мльад адвокаД имах едно интересно дело - кара си човекот УАЗ по "главния път" като от години знае, че всички излизащи на него улички са със знак "Стоп". Да, ама точно "в него момент" единият знак залипсвал и "юнге мутрессе" с черен джиБ яко го натресла отдясно. Е, не е нужно да обяснявам, че "черен джиБ" е бил тотална щета - напълно "отрязана" предница, сбогом на двигател и всичко, което е било в двигателния отсеГ (туй по форумному), отворени еърбеЦи и счупено предно стъкло... Пристига бай-мутра, вика КАТ, застрахователна мобилна група и на нашия човек му пишат дебел акт, почва да го съди и застрахователят на черния джиБ за ХХХ ХХХ лв. Аз яростно почвам да оспорвам - човекот се е движил по главния път, тридесет години винаги е имало стоп... тогава също е имало (осенява ме бляскав идеЙ) ама корумпирани полицаЙ, нали разбирате, госпожо СъдЯ ? Осенява ме и следващият идеЙ да пусна сигнал до Столична община за липсващ знак. И не само аз, но и още тумба "загрижени граждани" да залеят общината с аналогичния сигнал. Искам по делото (зло)вещо лице да напраЙ автотехническа експертиза на "механизма на автопроЙзшествието" с оглед на място Еми, добрата Столична община междувременно беше откликнала на многобройните сигнали на загрижени граждани и беше забола отново знака "Стоп"...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Никсън, в Норвегия е изключение да видиш знак за забрана, по-ниска от максимално разрешената по закон...
                      Случвало ми се е при излизане от тунел да видя знак 'край забрана за изпреварване и ограничение 80км/ч - максималното възможно', и знаците да са монтирани в остър завой без никаква видимост (фиорди все пак), който завой трудно се взема с повече от 40км/ч...
                      И това съвсем не е изключение - само на някои МНОГО остри 180 градусови завои се случва да има знак 'препоръчана скорост', но не и поставяне на ограничение...
                      Т.е. карай си както си знаеш - няма да те глобяваме...
                      Обаче ако се омяташ - тогава навярно изуваш гащи и те мятат
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Slowtrawveler- ми то и в половин Латинска Америка е така, те гащи нямат, знаци... Ама нали сме в Европътъ ве! И се очаква, като няма знак, да си караш с 90. Изкачваш се на билото, и гледаш как мантинелата ти тръгва от вратите на страни. В Млафост 2 /София/ половината квартални улички нямат знаци, ама малко по-широката са си я нарочили за главна, и си пердашат. Само дето не взимат под внимание "турист с чужда и супер евтина кола се е прибрал дОма"... Имаше от такива дето скачат на бой /много обичам, разтоварва ми нервите, тука не може, че пандела, ама в Бългатия много обичат да скачат по на балдъзата корсата../ та до "баси мамата, с години все за главна съм я смятал тая улица".
                        Бългатия като цяло е Батак- половината ги вози колата /като магарето на село, оно си знае дека да оди/, останалите са тарикати. И като поразкършиш малко и знаците... Голям купон!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Колегата няма как да знае какъв знак има за дясностоящия.
                          Знаците "STOP", "Осигури предимство", и "Път с предимство" са с различна форма от останлите именно за да могат да се виждат и от двамата, без да се налага да се слага още един знак.

                          Относно кой е с предимство при никакви знаци - има си разписани правила, поне доколкото помня, като правилото за "дясностоящия с предимство" важи при "равнозначни пътища", само дето нито в закона нито в правилника има определение що е то "равнозначни пътища", от там и свободните съчинения на един куп народ по въпроса.
                          Последно редактирано от sparkybg; 07-03-17, 12:11.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Тя теорията е хубаво нещо, ама не важи за България. Преди 20тина години се метнах в едно дере до Ясна Поляна с колелата нагоре. Пежо 205 с 5 човека вътре /тоест 4тирима и една бълдъза/. Като дойдоха полицаите ми съставиха акт за превишена скорост. Ама знак няма /трябвало да е 40/, и понеже няма, аз съм със 80-90, и в дерето. На "ама няма знак" ми беше отговорено "че да не съм го откраднал аз бе, ти трябва да си знаеш пътя". Милиционерска логика. От тогава, аз съм чужденец, ни хау, ни ду, шпрехен, не понял. Пиши си го акта на предния капак... Еееех, България...
                            Ма тя твоята логика същата - за колегата няма знак, че е с предимство, а ти приемаш, че е.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Slowtrawveler- ми то и в половин Латинска Америка е така, те гащи нямат, знаци... Ама нали сме в Европътъ ве! И се очаква, като няма знак, да си караш с 90. Изкачваш се на билото, и гледаш как мантинелата ти тръгва от вратите на страни....
                              Навярно не се изразих правилно.... Имах предвид другия аналогичен случай... Знаци има, но тези знаци не те ограничават - отговорността за скоростта, с която ще вземеш (или няма да вземеш ) завоя си я определяш ти... Нормално е да срещнеш знак с ограничение 80 или 90км/ч точно преди завой, който можеш да вземеш само с 40км/ч (освен ако знаците са ги правили за F1 )....
                              Демокрация - какво да правиш
                              А в България за съжаление знаци в повечето случаи има и то в излишък... По АМ Хемус все още стоят ограничения 70 и 90км/ч заедно със знак 'неравност на пътя', въпреки, че преди година си направиха труда и положиха нов асфалт... Така можеш да срещнеш противоречащи си знаци, оставени от ремонти или проблеми отпреди бай Тошо Изчезналите знаци не са чак толкова много (просто на Царевец се забелязват - все пак 'голям булевард' )
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                Ма тя твоята логика същата - за колегата няма знак, че е с предимство, а ти приемаш, че е.
                                Ааа, само за Български улици и логика няма да си говорим. Логика няма. Аз приемам това, което ще приеме и полицая, ако си смачкаме калниците. Единия имал знак, който
                                аз трябва да разпозная в гръб. Това, че в тъмното и в профил, без да помага светлоотразителната боя, аз няма как да го видя, минава по член 6ти- "да си е.ал!".
                                Та моля за логика да не говорим. Правилника е едно, реалността, друго. Аз за това вече даже и зор не си давам- много лесно се кара кола струваща едно яке, и с книжка дето няма и да я разчете даже. Вие му мислете, че на маймуни ви направиха.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X