Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Има нещо, наречено безопасност на движението. Всяко правило е именно в подкрепа на тази безопасност. Всяко погазване на правило е стъпка към опасност на пътя и предпоставка за ПТП. Кой каквото ще да си плямпа. Тази тема показва на всички нас как изглежда определено държание на пътя спрямо другата гледна точка, т.е. на тези около нас. Ако бях модератор, бих я залепил.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      да се върнем на темата







      kuzdov
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Доста фрапиращи случки от братушките https://www.facebook.com/photo.php?v=10151306268507464

        По темата споделям това мнение.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Не оправдавам всеки и не неглижирам закона като цяло. Но и осъзнавам, че към сегашния момент той не може да бъде спазен на 100% и от всички. Оправдавам някои от нарушителите, в опрелени ситуации, с определени причини да го направя.
        Няма как да си напълно изряден, особено ако караш ежедневно в град като София. Аз лично съм за по-либерални пътни правила, с по-строг контрол. Сега има места с нереално ниски ограничения на скоростта и хората системно ги нарушават, това води до масовото пренебрегване на табелки на места където те са от особено значение.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
          ...Сега има места с нереално ниски ограничения на скоростта и хората системно ги нарушават, това води до масовото пренебрегване на табелки на места където те са от особено значение.
          Как се разбират местата, където са от особено значение?

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Ето и от мен един убавец, заради когото закъснях за работа...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-13 20.41.52.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5435717 А един друг на същото място го избутахме пасажерите..
            HONDA XL650

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
              Ето и от мен един убавец, заради когото закъснях за работа... А един друг на същото място го избутахме пасажерите..
              Ако не сте го обърнали на врати, за да се събере в по-малко място, нищо не сте направили. Поне по московските мерки.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Ауууууу, ТЦ Европа... Киевский вокзал!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Как се разбират местата, където са от особено значение?
                  Това са участъците и местата с висока концентрация на ПТП . Пример за място с особено значение може да бъде един от завоите по пътя София-Самоков, завоя е по едно мостче над една малка рекичка и е много остър и тесен, зимата и се заледява, ограничението мисля че беше 30. Ако не обърнете внимание на знака (защото сте видяли хиляди ненужни преди това и дори подсъзнателно сте свикнали да ги пренебрегвате) може сериозно да си изпатите.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                    Ако не обърнете внимание на знака (защото сте видяли хиляди ненужни преди това и дори подсъзнателно сте свикнали да ги пренебрегвате) може сериозно да си изпатите.
                    А тия 'ненужните', защо ги слагат?
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Много са странни шофьорите, като тръгнат да разсъждават за "ненужните" ограничения, от гледна точка на изключително ограничения поглед иззад кормилото само на своята кола. Все пропускат, че документите на повечето от тези знаци са писани с кръв.

                      Всеки много си обича предимството, но като стане въпрос за него, някак деликатно пропуска факта, че трябва да се движи с определена скорост, за да може това предимство да му се даде. Иначе този без предимството просто няма да го види навреме. Затова, а не от катаджийски приумици, са знаците 60 преди всяко извънградско кръстовище. Пак затова, при онази голяма катастрофа в Бяла с автобуса, който падна в реката, на шофьора на камиона му нашиха повече от 10 години - въпреки, че е бил с предимство.

                      Вярно, че има изключения и "частни" знаци, но те са достатъчно малко - при всичко, което иначе знаем за КАТ.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Викам да четеш... И да не вкарваш думи в устата ми
                        Ако кравата ти (на село) тръгне да ражда - и аз ще съм възбудено-покрусен от гледката.
                        За мен ще е фрапиращо - за теб - нормално.
                        Въпрос на околна среда
                        Както казах - като си израстнал сред автомобилната джунгла - не ти правят впечатление.
                        Всъщност ето това е особено тъжно. До толкова ни е изкривила действителността, че намираме нарушенията, които не водят до ПТП, за нормални.
                        Изобщо не ми се иска да се доближаваме до индийския тип трафик.

                        П.П. Днес до толкова ми се видя нормално двама пешеходци да пресичат на 20 метра преди светофара, а друг - на 10, докато на мен ми светеше червено, а на пешеходния светофар зелено, че даже не се замислих дали да ги пускам тук и направо изтрих клипчето. Нормално е. И държавата ни го втълпява: Ако го блъснеш на място където не трябва да е бил, си виновен до доказване на противното.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Много са странни шофьорите, като тръгнат да разсъждават за "ненужните" ограничения, от гледна точка на изключително ограничения поглед иззад кормилото само на своята кола. Все пропускат, че документите на повечето от тези знаци са писани с кръв.

                        Всеки много си обича предимството, но като стане въпрос за него, някак деликатно пропуска факта, че трябва да се движи с определена скорост, за да може това предимство да му се даде. Иначе този без предимството просто няма да го види навреме. Затова, а не от катаджийски приумици, са знаците 60 преди всяко извънградско кръстовище. Пак затова, при онази голяма катастрофа в Бяла с автобуса, който падна в реката, на шофьора на камиона му нашиха повече от 10 години - въпреки, че е бил с предимство.

                        Вярно, че има изключения и "частни" знаци, но те са достатъчно малко - при всичко, което иначе знаем за КАТ.
                        Всъщност има ненужни ограничения. Не всички знаци са писани с кръв. Разбира се и не всички, които не са писани с кръв са ненужни. Лошото е, че между нужните, ненужните, кървавите и изсмуканите от пръстите няма разлика. Сливат ти се в един сив фон и започваш да се съобразяваш само на половина с тях. И така докато попаднеш на знак, писан с кръв.

                        П.П. Може да пусна отделна тема за знаците, които считаме за неправилни: подценени, надценени и излишни. Първо ще снимам 1-2.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                          Това са участъците и местата с висока концентрация на ПТП . Пример за място с особено значение може да бъде един от завоите по пътя София-Самоков, завоя е по едно мостче над една малка рекичка и е много остър и тесен, зимата и се заледява, ограничението мисля че беше 30. Ако не обърнете внимание на знака (защото сте видяли хиляди ненужни преди това и дори подсъзнателно сте свикнали да ги пренебрегвате) може сериозно да си изпатите.
                          Въпросът ми е как различаваш местата с особено значение и ненужните ограничения? Как се разбира, че са ненужни?

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Въпросът ми е как различаваш местата с особено значение и ненужните ограничения? Как се разбира, че са ненужни?
                            Сложен въпрос, върху това трябва да мисля специалистите от пътна инфраструктура. Както каза колегата
                            Всъщност има ненужни ограничения. Не всички знаци са писани с кръв. Разбира се и не всички, които не са писани с кръв са ненужни. Лошото е, че между нужните, ненужните, кървавите и изсмуканите от пръстите няма разлика. Сливат ти се в един сив фон и започваш да се съобразяваш само на половина с тях. И така докато попаднеш на знак, писан с кръв.
                            Може би решението вече е намерено и проблема е известен, на някои места слагат знаци с допълнителна светлоотразителна част. Всички знаци в участъци с концентрация на ПТП трябва да са такива.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                              ...на някои места слагат знаци с допълнителна светлоотразителна част...
                              Това не го разбрах. Всички знаци произведени и монтирани от доста години насам са светлоотразителни. В закона няма нищо упоменато за градация в приоритета на знаците, по критерий - светлоотразяване.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                ...с допълнителна светлоотразителна част...
                                Това прочете ли го ?

                                Я виж - знакът е върху допълнителен правоъгълен светлоотразяващ ярко жълт фон.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X