Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Чавдаре, много е тъжно това, което казваш.
    И не, не карах "малце по-бързичко", а с 50 км/ч и крак върху педала на спирачката.
    Наистина ли смяташ, че 50 км/ч е правилната скорост там? Имаш сравнително добра видимост към създалата се ситуация, "крак върху спирачката", но реакцията ти закъснява с около 2 секунди, защо?

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Абе не,че нещо ама на велосипедистите хич не им е там мястото

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Това, което наричаш "реакцията ми", предполагам е когато изскърцаха гумите. Всъщност аз и преди това натисках спирачка, но по-слабо, защото очаквах реакция от другата стана - да вземе да се прибере в своята лента. Грешно очакване, нали?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Кое е тъжното? Констатацията, че не е реално да очакваш колона от коли да се влачи след бавно движещ се велосипедист по целия път до горе, без да го изпреварят ли? Че то даже, предвид разликата в скоростта, в доста случаи може да се говори за "заобикаляне",
        Има достаъчно места, където можеш да заобиколиш безопасно велосипедист, който се движи с по-малко от 10 км/ч.
        Ето кое е тъжното:
        "Пич, айде да спреш да се правиш на големия праведник, дето чете морал по ред на номерата. Сещам се за един лаф "Кога стана калайджия ...""
        Не се правя на големия праведник, не чета морал по ред на номерата. От близо 2 години правя директно сравнение, как карат шофьорите у нас и как карат тези в Люксембург, Белгия, Германия, Швейцария, Франция и Италия. Просто един месец съм тук, а следващия съм в чужбина.
        Калайджия категория Б станах 1993-та - преди 23 години.

        П.П. през 1996-та ни се наложи да вземем кола под наем в Австрия. Отказаха ни с мотива, че сме българи, а това означава, че не можем да караме. Тогава много се обидихме и тръгнахме да спорим: "Ама ние - българите всъщност сме много добри шофьори, защото сме свикнали да караме по всякакви развалени пътища с какви ли не неуредици по тях..." "Точно затова не можете да карате нормално!" Най-тъжното е, че сега 20 години по-късно аз все повече се съгласявам с този служител в компанията за коли под наем...
        Последно редактирано от Alexfield; 19-06-16, 13:40.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение

          П.П. през 1996-та ни се наложи да вземем кола под наем в Австрия. Отказаха ни с мотива, че сме българи, а това означава, че не можем да караме. Тогава много се обидихме и тръгнахме да спорим......
          Да бе,по скоро са решили че ще я крадете.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
            Абе не,че нещо ама на велосипедистите хич не им е там мястото
            Може ли да поясниш къде им е мястото и къде не!?

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Това, което наричаш "реакцията ми", предполагам е когато изскърцаха гумите. Всъщност аз и преди това натисках спирачка, но по-слабо, защото очаквах реакция от другата стана - да вземе да се прибере в своята лента. Грешно очакване, нали?
              Ще ти кажа аз как бих постъпил: Първо щях да карам една идея по-бавно. Виждайки ситуация, при която има автомобил навлезнал в насрещната лента бих намалил знчително, а не да го сплашвам или чакам да се прибира. Смятам, че човека е изпреварил съвсем нормално и правилно велосипедиста, а създалия ситуацията си ти. Когато шофираш, опитай да се поставиш на мястото и на другите участници в движението включително и на това на колоездача.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                ...Смятам, че човека е изпреварил съвсем нормално и правилно велосипедиста...
                И кое му е нормалното и правилното ? Изпреварва в завой без видимост ...в насрещното и то при непрекъсната маркировка.... Ако за теб е нормално и правилно изпреварване..... то от такива дето смятат,че това е нормално един приятел го потрошиха тотално...счупени крака,ръце, таз,колата тоталка.... ама е нормално да изпреварваш в завой без видимост,че и при забраняваща маркировка... да ти имам и нормалното....

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  И според мен не е нормално, ама аз говоря за друго място. За България много неща са нормални...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Добре де, колегите защитаващи навлизане в насрещна лента и изпреварване в завой без видимост със сигурност са чели Закона и Правилника и това какво означава единична непрекъсната линия М1?
                    Не че не ми се е случвало да нарушавам точно тази точка, но в такъв случай почти изравнявам скоростта с велосипедиста за да съм сигурен, че мога да се наредя/намаля зад него ако нямам видимост, а в момента на 'прескачане/изпреварване' ще имам достатъчно място да се прибера без да застраша насрещния...

                    Ама той се движи бавно? Да, движи се бавно - никъде няма определение при каква 'бавна' скорост може да нарушаваш правилата... Ако вместо велосипедиста бе бавно движещ се трактор би ли имало разлика, и би ли изчакал чинно завоя, или просто би затворил очите и отново изскочил в насрещното?
                    Формално погледнато ако бе станала авария, би бил виновен навлезлия в насрещното платно - нали? Защо тогава се нахвърляте на колегата?
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Защо тогава се нахвърляте на колегата?

                      Щото требва да се пише нещо.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Можем и по-дълбоко да разсъждаваме. Ако не беше колоездач а камион юнакът сигурно нямаше да излезе да го изпреварва - щеше чинно да си пъпли след него и да диша нафтовия пушек.

                        Само че колоездачът е друго нещо. Морално е оправдано да го изпревариш (на такива пътчета често е забранено за колоездачи и те често на свой ред са над такива дреболии като забраните)

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Чета и не вярвам на ушите си, че някои приемат за нормално да изпреварваш в завой без видимост и държат отговорен водача, който си кара по правилата и изискват от него да предвижда тази ситуация. После се чудим защо по дефилетата има толкова загинали.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Закона е ясен- не се изпреварва. На практика аз щях да го изпреваря- намалявам до дупка и го изпреварвам, ама не оставям 2 метра дистанция ами 2 педи.
                            В нашенския край взимаш глоба ако навлезеш в насрещното, ама колоездача го отнася ако се съберем зад него "пропусни колоната"...
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              ... колоездача го отнася ако се съберем зад него "пропусни колоната"...
                              Теоретично и тук е така, ама трябва да пропусне колоната при "първа възможност", каквото и да означава това за велосипедиста. Не че милицията се занимава много с велосипедистите де. Пък и няма специално предвидено наказание тъй че 10лв.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Бре, като гледам тук се събрали едни ангели с крилца, дето сигурно и през ум не им минава да настъпят осевата линия и винаги, ама винаги, спазват правилника с точките и запетайките!

                                Видно от картинката, нищо чудно баш велосипедистът да ги е навързал тези 6 коли, последната от които определено се престара с отстоянието, което остави. Вярно, не изпълни маневрата по добър начин и се навря прекалено в насрещното. Може и по-неопитен шофьор да е бил та да се презастрахова с голям "тумбак".

                                Ама сега ако било камион или трактор ... Ами ако е камион, трактор или друга кола, естествено, че щеше чинно на пъпли след него, щото едно че едно МПС би блокирало видимостта, и второ, че изпреварването му би отнело повече време и разстояние.

                                А на това място видимостта, че не е добра - не е, ама да речеш, че хич я няма - няма да е вярно. Ей го на видеото се вижда достатъчно отдалеч, че има кола, която е тръгнала да изпреварва.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bis.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5719182

                                Как да реагира човек при тази картинка си е въпрос на лична преценка. Аз още от този момент бих предприел действия по избягване на евентуална челна среща, вместо да свиря с гуми в последния момент. Особено пък, ако си возя детето. Ма бил съм си в правото, щото онзи/онази влязъл в моята лента ...

                                Сега, некои особено праведни другари може пък и газ да дадат и ще искат да дадат урок на нарушителя, ама хора разни ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X