Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтиране на седалки от МПС-то

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

    Я го знам това бе, мене джокер ми не требе. То само на кучовете чиповете да бяха така.
    А то национална база данни на гласоподавателите няма.
    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
    ясни са само глобите и задълженията на тези които са обречени да ги плащат.
    На това му викат "държава".
    Последно редактирано от Ясен; 01-02-13, 17:40.

    Коментар


    • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      На това му викат "държава".
      Ако това е НДУ за наличност на "държава", то няма причина която и да е такава да се е развила отвъд това ниво. Или намекваш да правим разлика между "държава" и "Държава"?
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

        Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
        .....ясни са само глобите и задълженията на тези които са обречени да ги плащат.
        Навсякъде това е така. Където и да отидеш ти обясняват правилата и задълженията. За правата трябва в общия случай да си вземеш "консултант" (демек адвокат).
        Законите хубави или лоши трябва да се спазват. И ДА, това е държавата. Един участник тук си беше сложил за подпис нещо от сорта : " Законите са хубаво нещо, когато трябва да се спазват от другите...". Те това е чисто по нашенски.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

          Стояне, не е за тука въпроса, ама ти не се появи в темата за категориите.
          Е тая http://www.offroad-bulgaria.com/show...75#post2079675

          Кажи моля, според тълкуването на "органите" с кат В+Е и бус до 3500кг колко голямо ремарке максимум мога да тегля?
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Стояне, ..?
            Отговорих там. http://www.offroad-bulgaria.com/show...00#post2088200
            Демек нямаш проблем, щом общото тегло на ремаркето е под 3500 кг.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

              Здравейте колеги,
              От няколко дни съм със служебен Автомобил Тойота Ярис.Имам следното питане.
              В талона Автомобила се води товарен ,махнати са задните седалки и е сложена една метална решетка като преграда. Видимо е че е бил пътнически,отзад има колани,има стелки на пода. Въпроса ми е , дали ще имам проблем ако тази решетка я махна и си сложа задните седалки?
              Благодаря Ви предварително.
              Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

              Коментар


              • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                Колко местен се води по талон ?
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                  Да ще имаш проблем ако автомобила се води товарен с 1+1 места.
                  „Свободата е скъпа, но си струва“

                  Коментар


                  • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                    Колегите са прави - нямаш право да возиш повече хора отколкото е по талон...
                    Товарен автомобил (N1) може да стане почти всеки автомобил стига съотношението на теглото на пътниците (стандартно) и общата товароносимост да е да е по-малко от даден процент.
                    Например обикновена лека Мазда6 може да стане товарна, но се демонтира средния колан.
                    И в документите се записва 3+1, а не както обикновената 4+1 (защото с теглото на 1+3 стандартни човека спрямо общата товароносимост процента преминава границата за N1 за разлика от 1+4 човека).
                    Освен риска от конкретните проверки на КАТ, имайте предид, че в този случай останалите места не са застраховани.
                    И съответно - все едно караш без ГО за тях... (не дай-си боже да стане инцидент - ще ти скъсат някои части от искове)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                      Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,
                      ..... Въпроса ми е , дали ще имам проблем ако тази решетка я махна и си сложа задните седалки?
                      Благодаря Ви предварително.
                      Ако те спрат на улицата от КАТ и проверят, ще те спрат от движение! Ако искате да си бъде пътнически автомобил трябва да се мине през акредитирана лаборатория за изследване, след това през ИААА, и накрая през КАТ.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                        Първоначално публикуван от Васил Цанков Преглед на мнение
                        Да ще имаш проблем ако автомобила се води товарен с 1+1 места.
                        Изпитано лично. А пък ако е рекламно надписан, спирането ти от движение е гарантирано чак на първото спиране за проверка...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                          През април 2014 е излязла нова наредба.

                          Наредба №Н-3 за изменение в конструкцията на регистрираните ППС

                          Нека някой по-разбиращ да разтълкува дали според тази наредба липсата на седалки е промяна в конструкцията, аз не мога да се ориентирам.
                          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                          Коментар


                          • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                            Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                            През април 2014 е излязла нова наредба.

                            Наредба №Н-3 за изменение в конструкцията на регистрираните ППС

                            Нека някой по-разбиращ да разтълкува дали според тази наредба липсата на седалки е промяна в конструкцията, аз не мога да се ориентирам.
                            Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
                            1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за регистрация ...
                            Броят места е сред техническите данни, посочени в талона. Като променяш броя на седалките, променяш броя места, т.е. променяш нещо, което е изрично посочено в талона ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                              Да повдигна малко темата за Ушев и седалките. Карам едно Каравеле Т3 , което ми върши перфектна работа и на практика няма с какво да го заменя. Но вече идва времето когато трябва да го реставрирам основно , и за целта временно трябва да взема някой ван на който често ще се налага да му демонтирам седалките. Обаче скоро имах проблем с Ушев. Спират ме и ми вика:
                              Талончето ми дай. Какво пише тук?

                              Е какво пише?

                              Пише лек автомобил , а ти го ползваш за товарен. /под товар да се разбира две плъзгащи врати за гардероб тежащи около 30-40кг./

                              Автомобила си е мой , ще возя каквото си искам.

                              Щом пише лек трябва да возиш хора а не товар.

                              Ето там на колонката има табела , пише максимално допустимо тегло , никъде не пише дали са хора , мебели , домати или краставици. Какво ще возя си е моя работа.

                              Да ама си махнал седалките , това е промяна на конструкцията , глобата е пет хиляди лева.

                              В конструкцията на автомобила е предвидено да се демонтират седалките.

                              Няма значение , щом си ги демонтирал трябва да пишем акт и да го спрем от движение.

                              Та така премина разговора ми с господин Ушев ,който искаше да ми пише акт , че не съм качил осем души в буса. Седалките в случая не бяха демонтирани а сгънати , но това му го казах на края за да му видя тъпото изражение.
                              Имам много случаи когато са ме спирали за проверка и съм бил натоварен и без седалки , и не са ми правили никакъв проблем , просто свестни полицай проверяват ми документите и по живо по здраво. Но има някои тъпанари които като видят някой , че работи нещо а не чака на заплата , се чудят как да го тормозят.
                              Та въпроса ми е , има ли някъде черно на бяло където да пише това промяна на конструкцията ли е или не е? Като се има предвид , че на повечето ванове седалките се демонтират с издърпване на един щифт. Дори Гранд Вояджер да взема , на който седалките се скриват в пода , някой като тоя глупак пак може да ми пише акт или най-малкото да ме накара да го разтоваря за да види , че има седалки.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                ...Та въпроса ми е....
                                Гледам , че на въпросът ти е отговорено точно преди 4 години . Отговорът е точно над твоя пост .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X