Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтиране на седалки от МПС-то

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

    Eдната наредба е сякаш от 2004... Дори 2009та не бяха ли последните Уаз-и?

    Коментар


    • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

      Нов ........колко да е нов - 1994 г. А го купих и регистрирах точно преди да влезем в европейския съюз. Стоян нещо обясняваше ама не разбрах ,двете малки седалки като съм ги махнал от багажника дали съм в нарушение ? А липсата на колани няма да ги коментираме.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Доста голяма станала темата! Вижте сега колко е просто. Трябва ви лек автомобил-купувате си лек. Трябва ви товарен автомобил-купувате си товарен. Трябва ви компромисен вариант-купувате си пикап...........
        Що не обясниш как се процедира когато мичмана в КАТ реши нещо различно от това което са решили производителите на автомобила? Примерите са по-горе в темата.

        ПП няма да споменавам, че знам БМВ Х6 регистрирано пикап 1+1. .....и ония в КАТ хич не са рушветчии....дори не са забелязали, че Х6та не е баш баничарка.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          ПП няма да споменавам, че знам БМВ Х6 регистрирано пикап 1+1. .....и ония в КАТ хич не са рушветчии....дори не са забелязали, че Х6та не е баш баничарка.
          В смисъл като е регистриран автомобила 1+1 какво се печели ? Взима се ДДС - то обратно или нещо друго ?
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
            В смисъл като е регистриран автомобила 1+1 какво се печели ? Взима се ДДС - то обратно или нещо друго ?
            Точно ДДСто, а то не е малко
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

              Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
              Точно ДДСто, а то не е малко
              Не само....
              Данаците са други на 300коня. Да не споменавам акциза и митото като се внася от US, от където внасят Х6-ци бедните.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Що не обясниш как се процедира когато мичмана в КАТ реши нещо различно от това което са решили производителите на автомобила? Примерите са по-горе в темата.

                ПП няма да споменавам, че знам БМВ Х6 регистрирано пикап 1+1. .....и ония в КАТ хич не са рушветчии....дори не са забелязали, че Х6та не е баш баничарка.
                Веднага обяснявам. "Оня мичман" съвсем добре вижда, каквото вижда. Регистрацията на БМВ Х6, като товарна се случва след представяне на протокол за преустройство (може да е от Технотест или друг, без значение). Точно заради такива "врътки" обикновеният човек пАти. А Х6-цата не става за 6+1 места, та затова се прави на "баничарка". Та с две думи. Не става въпрос да си рушветчия в КАТ, просто закона позволява с протокол да се направи преустройство. На всички е ясно. Да влезе убития.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  .........Не става въпрос да си рушветчия в КАТ, просто закона позволява с протокол да се направи преустройство. На всички е ясно. Да влезе убития.
                  Влиза:
                  -Дай протокол!
                  -Нямам.
                  -Щом не си дал пари за протокол, тоя Нисан става 4+1, нищо, че е произведен 6+1. А'е бягай.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Влиза:
                    -Дай протокол!
                    -Нямам.
                    -Щом не си дал пари за протокол, тоя Нисан става 4+1, нищо, че е произведен 6+1. А'е бягай.
                    Сори, ама това ми прилича на половин истина. Ако автомобила е нововнесен се регистрира съгласно данните от чуждия талон. Ако в чуждият талон пише 4+1 места, то и тук се пише толкова. Ако в чуждият талон пише 6+1 места, а те реално са 4+1 (примерно демонтирана седалка), то автомобила се регистрира с 6+1 места и се спира от движение до поставянето на седалката или до представяне на протокол за преустройство от 6+1 места в 4+1. От Италия често пристигат леки автомобили регистрирани там като товарни (преустройство се прави с протокол). Както и такива с тяхна хомологация, като товарни с 3+1 места (такъв автомобил НЕ може да се преустрои с протокол, като лек отново). Не че не взимат пари в КАТ. Взимат, ама много внимават за какво ги взимат. Както се казва:-Не е важно колко взимаш, а колко време взимаш!
                    Та за брой места и категория МПС (лек или товарен) са много внимателни. Както и за спукано челно стъкло.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                      От всичко, което прочетох до тук, ми станаха ясни две неща:

                      1. Тази година на море с товарния бус, че ще носим багаж.
                      2. Закон, който ми забранява да си купя Рено Еспейс и да му махна седалките, които ми пречат, е пълен БОКЛУК. Тези коли са направени за максимална гъвкавост.

                      Аз имам пет кучета, с три от тях редовно се ходи по изложби. Те багаж ли са? Или да ги сложа да се возят на седалките? Явно ако махна седалките и ги сложа на пода ще съм нарушител.

                      До сега не знаех, че има такива проблеми.

                      Коментар


                      • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                        Че законът е малко тегав, е ясно. Чети по-надолу:

                        Кучетата са багаж и почти няма законен начин да ги возиш. Куче свободно пуснато в колата е "неукрепен товар" и като такъв подлежи на санкция. Има специални колани за кучета (не съм сигурен как ги възприемат кучетата), а също и клетки.

                        Коментар


                        • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Че законът е малко тегав, е ясно. Чети по-надолу:

                          Кучетата са багаж и почти няма законен начин да ги возиш. Куче свободно пуснато в колата е "неукрепен товар" и като такъв подлежи на санкция. Има специални колани за кучета (не съм сигурен как ги възприемат кучетата), а също и клетки.

                          Това на коя планета?Правило номер едно е тъпите закони да не се спазват.
                          Като се води багаж защо ме карат да внасям 24 лева данък на година и да му слагам чип за още 50 лв.
                          Защо трябва да разхождам кучето с паспорт?Нали е багаж.Ако си возя в буса стария моноблок и тоалетна чиния трябва ли да им слагам чип?
                          На кой багаж се слага чип?И защо да не е пуснато в ЛИЧНИЯТ ми автомобил?
                          То по тази логика и децата са багаж.Утре ако ви кажат да им сложите чипове тихо ще се наредите на опашка.
                          Има и хора които си обичат повече кучетата от колкото децата и какво следва детето в клетка а кучето с колан на задната седалка?

                          Коментар


                          • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                            Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                            Това на коя планета?Правило номер едно е тъпите закони да не се спазват.Като се води багаж защо ме карат да внасям 24 лева данък на година и да му слагам чип за още 50 лв.Защо трябва да разхождам кучето с паспорт?Нали е багаж.Ако си возя в буса стария моноблок и тоалетна чиния трябва ли да им слагам чип?
                            На кой багаж се слага чип?И защо да не е пуснато в ЛИЧНИЯТ ми автомобил?
                            То по тази логика и децата са багаж.Утре ако ви кажат да им сложите чипове тихо ще се наредите на опашка.
                            Има и хора които си обичат повече кучетата от колкото децата и какво следва детето в клетка а кучето с колан на задната седалка?
                            Без ни най-малко да оправдавам неуредиците в законите, ти направо ковеш гвоздея.

                            На кучето се слага чип, защото е куче. Това с чиповете по хората, за съжаление предстои. На първо време в личните карти, от догодина.

                            Данък освен за кучето искат и за други неща (кола, къща, заплата). Това, че плащаш данък за нещо не ти дава никакви други права, освен да го притежаваш.

                            Има и други неща, които трябва да разхождаш с документ, в частност например личното оръжие или автомобил, а в някои случаи и децата. Това пак не ти дава други права, освен да ги разхождаш.

                            Децата не са багаж, ами хора. Ако ги возиш без полагаемата се детска седалка и колан ще получиш глоба, която е по-голяма от глобата неукрепения товар.

                            А според някои хора, всички закони са тъпи.

                            Коментар


                            • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Без ни най-малко да оправдавам неуредиците в законите, ти направо ковеш гвоздея.

                              На кучето се слага чип, защото е куче. Това с чиповете по хората, за съжаление предстои. На първо време в личните карти, от догодина.

                              Данък освен за кучето искат и за други неща (кола, къща, заплата). Това, че плащаш данък за нещо не ти дава никакви други права, освен да го притежаваш.

                              Има и други неща, които трябва да разхождаш с документ, в частност например личното оръжие или автомобил, а в някои случаи и децата. Това пак не ти дава други права, освен да ги разхождаш.

                              Децата не са багаж, ами хора. Ако ги возиш без полагаемата се детска седалка и колан ще получиш глоба, която е по-голяма от глобата неукрепения товар.

                              А според някои хора, всички закони са тъпи.
                              Аха а не е ли ако искам да му сложа чип.И сега следва въпроса то дали иска?И то е живо същество.Жена ти ако си сложи PVC тунинг на циците без да те пита как ще се почувстваш?
                              Ама те не са твои..но пък тя е твоя жена и за всичко това има документи.И църковен брак има.Тоест и пред господ сте се взели.
                              А той какво мисли? Ти не я взе толкова напомпана на времето а тя сега не те пита дали на теб ти харесва това.
                              Много добре знам какво искат но какво дават в замяна?Важното е да има такси,глоби и тн.

                              И когато притежавам нещо мога да правя с него каквото си поискам.И без да му плащам данък.
                              Това трябва да го разбереш.Примери много.Ония как си застреля децата без да плаща данък на държавата за тях.Важното е че си е платил таксата в КОС и ДДС на патроните.Няма ги вече...
                              Нали има закони какво става?
                              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 01-02-13, 17:44.

                              Коментар


                              • От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Без ни най-малко да оправдавам неуредиците в законите, ти направо ковеш гвоздея.

                                На кучето се слага чип, защото е куче.
                                А според някои хора, всички закони са тъпи.
                                Ето ти малко инфо защо се слага в бг чип на куче.Важното е че има закон за чипиране на кучета и глоби за това ако няма чип.
                                Не си губи времето чети от Какви са ползите от чипирането на кучето?
                                http://kosmatko.com/news/40-world/45...rqbva-da-znaem

                                И понеже темата е за друго мога да ти дам много примери с неуредиците в тази територия която обитаваме.
                                И там е като чипа и кучето.....ясни са само глобите и задълженията на тези които са обречени да ги плащат.
                                Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 01-02-13, 17:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X