Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус: глоба по снимка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казус: глоба по снимка

    Кола, която съм подарил преди доста време, е снимана в нарушение. Имам пълното сътрудничество от страна на новия де-факто собственик.

    От друга страна, не ни се занимава с досадата да прехвърляме/потвърждаваме авторството на нарушението. Има ли за мен някакви вредни последствия, ако аз платя глобата? Идеята е, че това става по банков път, без излишна писменост и без разправия с КАТ и други Органи.

  • #2
    От: Казус: глоба по снимка

    А точките? Сега вече май за всичко взимат... Освен за фиш.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Казус: глоба по снимка

      Освен точките от талона, друго не виждам какво би могло да ти е във вреда.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Казус: глоба по снимка

        В честитката нищо не пише за точки. Тя има статута на фиш.

        Коментар


        • #5
          От: Казус: глоба по снимка

          Виж по кой член е и провери. За друго не се сещам.

          Е, другото е че ще ти се води нарушение, евентуално. Не знам до къде са го докарали със системата си и дари може да се проверява при следващо нарушение.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Казус: глоба по снимка

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Кола, която съм подарил преди доста време, е снимана в нарушение. Имам пълното сътрудничество от страна на новия де-факто собственик.

            От друга страна, не ни се занимава с досадата да прехвърляме/потвърждаваме авторството на нарушението. Има ли за мен някакви вредни последствия, ако аз платя глобата? Идеята е, че това става по банков път, без излишна писменост и без разправия с КАТ и други Органи.
            Ето ти добър повод да прехвърлиш собствеността.
            Хората се променят...

            Коментар


            • #7
              От: Казус: глоба по снимка

              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
              Ето ти добър повод да прехвърлиш собствеността.
              Хората се променят...
              Този въпрос не се и обсъжда за конкретната кола.

              Коментар


              • #8
                От: Казус: глоба по снимка

                И аз получих такава "честитка" или електронен фиш. Вече го платих, не отнемат точки и не ти го водят за нарушение, ако се бориш за "златен" талон например.

                Ето тук има малко повече инфо относно моя случай: http://www.offroad-bulgaria.com/show...09#post1725109
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • #9
                  От: Казус: глоба по снимка

                  Няма последствия за тебе! Вече го изпращат до собственика, без да се интересуват от водача. На служебните коли пристигат всички честитки в офиса, пък ти се оправяй и разследвай тази кола кой я е карал тогава и, ако искаш, му удръж пари. Важното е да се плати глобата.
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Казус: глоба по снимка

                    Има и вариант им занесеш/изпратиш честитката придружена със заявление, че въпросния автомобил си предоставил на лицето Х, на дата Y и ти е бил върнат на дата Z(или не ти е връщан). Оттам нататък от КАТ изпращат честитката на лицето Х, за да си плати глобата. Важна подробност - когато кат пратят честитката на лицето Х, срока за плащане с 30% отстъпка започва да тече отново.


                    Edit: Оп, сега прочетох, че не ви се занимава със прехвърляне на топката. Плащай смело - няма други последствия освен финансовите. И си пази вносната бележка/платежното нареждане, че не се знае кога ще те емнат да го плащаш пак.
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Казус: глоба по снимка

                      Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                      не отнемат точки и не ти го водят за нарушение, ако се бориш за "златен" талон например.
                      Извинявам се за спама,но колега сигурен ли си,че снимката не се брои за нарушение,ако се боря за златно талонче...та нали златния талон е за водачи без регистрирани нарушения през годините до придобиването му?
                      First Man, then Machine!
                      Lada Niva
                      Honda XR 400

                      Коментар


                      • #12
                        От: Казус: глоба по снимка

                        Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                        Извинявам се за спама,но колега сигурен ли си,че снимката не се брои за нарушение,ако се боря за златно талонче...та нали златния талон е за водачи без регистрирани нарушения през годините до придобиването му?
                        Златният талон не значи, че няма регистрирани нарушения, а само че не са ти отнемани контролни точки през този период. Със сигурност неправилно паркиране, каране без застраховка и други подобни, колкото и да те санкционират за тях, не влияят на точките и талона.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Казус: глоба по снимка

                          Точки вече не се отнемат ако те снимат в нарушение(електронен фиш), а за 30% отстъпка важат 10 или 14 дена от датата на получаване на фиша(писмо с обратна разписка).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Казус: глоба по снимка

                            Мисля че вече се гласува, че за подобни нарушения се налага само парична глоба без никакви други последствия...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              От: Казус: глоба по снимка

                              Все едно, глобата я платих, а от тези 70лв косвено произлезе такава голяма полза, че съм склонен да напиша благодарствено писмо на КАТ.

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Мисля че вече се гласува, че за подобни нарушения се налага само парична глоба без никакви други последствия...
                              Стъпка в правилната посока, определено.

                              п.п. надявам се, че не са идвали при вас честитки за УАЗа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X