Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повреден преден номер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повреден преден номер

    След ПТП имам сериозно повреден рег. номер отпред - знаците са смачкани и трудно се четат - ожулена им е черната боя, но мисля, че това мога да го поправя с четка и черна боя. Проблема е, че част от последната буква от номера се е откъснала. Въпроса е -
    дали това минава за нарушение по :


    Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:
    4. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., предишна т. 3 - ДВ, бр. 51
    от 2007 г.)

    управлява превозно средство с нечетлив или закрит по какъвто и да е начин регистрационен номер.Интересува ме дали някой е сменял рег. номер и как протича процедурата - колко време отнема от подаването на заявлението до монтиране на нов номер?

    П.П. Сега го разбрах - има нова ал (4) от закона, която уточнява, че глобата е 50 лв. Ясно. Остава чуденето колко ще чакам за нова табела...
    Александър

  • #2
    От: Повреден преден номер

    Прави се нова регистрация, естествено с друг номер.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      От: Повреден преден номер

      Това ми е ясно. Въпроса е малко по-задълбочен - това значи ли нов талон за колата и колко време отнема процедурата. Питам, защото колата е регистрирана в друг град и ми се иска да стане за 1 ден, но май няма шанс.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Повреден преден номер

        Виж тук какво пише http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=276591
        SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
        SUZUKI JIMNY 1.3 16V
        JEEP WRANGLER 2.5
        JEEP CJ 7 2.5

        Коментар


        • #5
          От: Повреден преден номер

          Първоначално публикуван от gustav.6x6 Преглед на мнение
          Това сериозно ли ! Колега, утре отивам да го сменя и после да те почерпя,само кажи къде се намираш
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Повреден преден номер

            Споко,има алтернатива http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=17&t=276647 В линка има описан,напълно законен начин,да си подмениш повредена регистрационна табела,без да си смениш изцяло регистрацията.
            Разходи се и виж,пък ако стане ш`кажиш,да знаем.

            Пп,кофти е да имаш бавен нет.
            Последно редактирано от taran; 11-10-11, 20:37.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Повреден преден номер

              В един друг форум прочетох за тази смяна - пише, че ако част от номера липсва, не го възстановяват. За съжаление при мен липсва едно малко парче, заедно с част от последната буква. Ще пробвам все пак, знае ли човек...
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Повреден преден номер

                Смяната на преден номер е реална услуга от няколко години в София. За другаде не знам. Лично съм сменял няколко пъти на различни коли. Последно смених на АТВ-то. То преден няма де, но задния им го закарах на две части. Трябва талон на МПС-то и нищо повече. Гадното е че при тях няма каса и трябва да се разкарваш до банка. Цената поседно бе 30 лв. Не съм питал и не знам как стоят нещата за МПС от провинцията. Ако само е опадала боята и не се чете минаваш като рекламация и не дължиш нищо, но не трябва да е крив.

                /едит
                видях линка горе и е излишно да описвам къде е мястото.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Повреден преден номер

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  ...........

                  Пп,кофти е да имаш бавен нет.
                  Спокойно, и теб ш'та черпя, само да се дотъркалям до теб да остържем ръждилника.
                  Последно редактирано от axlastro; 11-10-11, 20:50.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повреден преден номер

                    Интересна информация ,пиши като го подмениш колега дали е имало проблеми интересно как стои въпроса със пломбата на задния номер дали там поставят такава
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повреден преден номер

                      Оня ден сменях преден номер. Стана за 20 мин. Супер любезни и бързи. 20 лв. за номера и 5 лв. монтаж.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повреден преден номер

                        Колеги, всичко стана като по вода. Сутринта се измуших до там някак със смачкания номер без да ме спрат, показахме им го, после ни казаха къде е най-близката банка (уникредит) и след това обратно да монтират номера заедно с нова пластмасова подложка (влиза в цената).

                        Цената е 20 лв. за номера и 4 лв. за монтажа. Липсваше част от последната буква, но не цялата. По принцип наистина ако номера е на две части - трябва да се носят и двете. Трябва и талона на МПС.

                        Сега си имам чисто нов номер, който тепърва ще се чудя как да предпазя от намачкване, че стария и преди удара на нищо не приличаше.

                        Координатите на мястото са
                        42.719533, 23.292164

                        Координатите на банката са :
                        42.717381, 23.293424

                        Ако е заден номер - поставят го но после май се ходи в КАТ за пломба. Иначе няма проблеми.


                        П.П. Колегите Густав и Таран имат по едно лого/рекламка или каквото графично нещо се сетят за почерпка.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повреден преден номер

                          В гората ми се отчупи синята част на предния номер и не мога да я намеря. Звънях на тези от БМВ, но те казаха че вече не се занимават с това и не могат да ме насочат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повреден преден номер

                            Ако беше само увреден можеше да се изработи само един, но в този случай, най-вероятно трябва да се прави нова регистрация. За всеки случай, ако имаш път към София си вземи Големият талон (част I) и се разходи през работно време до ул.Кукуш1. Търси складовете на МВР. Като стигнеш пропуска кажи какво те интересува.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X