Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

    Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
    Ъхъ, и не всички Българи крадат,не всички цигани убиват, не всички данъчни вземат подкуп....
    ма важен е процента....
    Ахам и ако всеки започне корекцията със себе си, вместо да гледа в канчето на другарчето си, тоя процент може много бързо да се промени в положителна посока...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Ахам и ако всеки започне корекцията със себе си, вместо да гледа в канчето на другарчето си, тоя процент може много бързо да се промени в положителна посока...
      И кой ще го устройва в сегашната политика?
      Да не зависиш от "Органи" в България....

      Коментар


      • #78
        От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

        Според мен излишно се дърляте.
        Още с представянето си полицая който ви е спрял показва какъв човек е, и защо ви е спрял.
        В повечето случаи в които са ме спирали съм попадал на нормално отношение, без превземки и "правене на мъж". И не съм имал проблеми , освен ако не съм бил нещо виновен де... Ама и тогава като си знам, че не съм изправен-не мога да споря, и си поемам каквото следва. За над 20 години шофьорлък само веднъж са ми искали да ми проверят багажника. Беше станало някакво убийство, и бяха завардени всички изходи от града. Но само тогава.
        А и сега да ми поискат да ми проверят багажника-нямам проблем да го покажа. Освен ако не крия там калашник или труп...

        Абе и тук си важи Нютоновия принцип-на всяко действие има равно по сила...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #79
          От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

          Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
          И кой ще го устройва в сегашната политика?
          Мен и други такива като мен, които не разбират от такава политика
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #80
            От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Мен и други такива като мен, които не разбират от такава политика
            Мчи и аз не разбирам от таа политика, ама, няа начин - нагаждаме се.....
            Да не зависиш от "Органи" в България....

            Коментар


            • #81
              От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Ахам и ако всеки започне корекцията със себе си...
              Ще почне, а-ма ако иска, ако това му е цел и вижда изобщо някакъв смисъл в него!
              Ако е станал полицай с единствената мисъл, че това е елементарен, прост и безотговорен (при това неизискващ особени интелектуални напъни) начин да си осигури лесни доходи, да си чеше самолюбието и да си тушира комплексите - ще се коригира той, ма в посока малко по-различна...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #82
                От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Ще почне, а-ма ако иска, ако това му е цел и вижда изобщо някакъв смисъл в него!
                Ако е станал полицай с единствената мисъл, че това е елементарен, прост и безотговорен (при това неизискващ особени интелектуални напъни) начин да си осигури лесни доходи, да си чеше самолюбието и да си тушира комплексите - ще се коригира той, ма в посока малко по-различна...
                Ей, само полиция ви се привижда... Дай пример от една сфера на обществото, в която няма ни един дебил и грам корупция.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #83
                  От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                  Ми темата касае полицаите та затова и така съм писал. Иначе, нишката по която се стига до горното ми мнение тръгва от друго, в което са споменати още циганите и данъчните - и за тях важи.
                  И за политиците; митничарите... футболните съдии, ако щеш.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                    Сигурно нещо съм се сбъркал.Какъв е проблема да ви проверят багажника.Никакъв.Не вярвам някой от тук пишещите да вози трупове или оръжие там.А ако вози дали изобщо ще спре за проверка,така че ......стига глупости.Няма ди ви паднет ръцете да отворите багажника за проверка.И защо изобщо трябва да се тръгва с рогата напред.Ако,както пише Явор си в "крачка" носиш си последствията и това е.
                    Макар,че има и много глупави и неграмотни полицаи.Пример:
                    Спират ме с мноого км.превишена скорост./над 80км/ на изхода на Русе.Ще пишат акт.ОК.Единият започва да пише ,а аз си говоря с другия облегнат на тавана на патрулката.Този който пише пита колагата си/офицер/:
                    Къде се слага запетайката ?Преди "като" или след "като".Офицерът не се сдържа:"Заради такива като теб измислят вицове за полицаи-неграмотник такъв" и т.н.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                      Нещо ми обърнахте темата на пререкание. А нямаше нужда.

                      В случая аз съм пострадал от некомпетентни действия на полицаи, но иначе това ми се случва крайно рядко. Далеч по-често страдам от некомпетентни действия на общински чиновници или на правителството, например. Поради това и поради факта, че с полицията досега не съм имал никакъв истински проблем, гледам да им сътруднича. Щом искат да се отвори багажник - отварям, а после затварям.

                      За да е досадно, пътят за оправяне на тази грешка минава през съда. Затова ви казах да кажете някой адвокат, който ги работи тези неща, а не да ругаете полицията. Тя кривици си има, но няма да ги изправим, като ругаем нашия приятел полицай.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Нещо ми обърнахте темата на пререкание. А нямаше нужда.

                        В случая аз съм пострадал от некомпетентни действия на полицаи, но иначе това ми се случва крайно рядко. Далеч по-често страдам от некомпетентни действия на общински чиновници или на правителството, например. Поради това и поради факта, че с полицията досега не съм имал никакъв истински проблем, гледам да им сътруднича. Щом искат да се отвори багажник - отварям, а после затварям.

                        За да е досадно, пътят за оправяне на тази грешка минава през съда. Затова ви казах да кажете някой адвокат, който ги работи тези неща, а не да ругаете полицията. Тя кривици си има, но няма да ги изправим, като ругаем нашия приятел полицай.
                        Е време беше да ти приберат буркана от багажника
                        Всеки гяволък рано или късно се плаща

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                          A бе, пита някой преди, какво става, ако си носиш синия буркан под мишница и си ходиш пеш...Има ли разлика между притежание и употреба (когато законът не забранява притежанието)? И се сещам за още стотици неща по този параграф.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            A бе, пита някой преди, какво става, ако си носиш синия буркан под мишница и си ходиш пеш...Има ли разлика между притежание и употреба (когато законът не забранява притежанието)? И се сещам за още стотици неща по този параграф.
                            Ами като искаш да притежаваш лампа дръж си я в къщи. В спалнята например- за светлинни ефекти. То и на много места в щатите например имаш право да притежаваш оръжие ама е проблем да го носиш със себе си на улицата.


                            http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=647717

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Ами като искаш да притежаваш лампа дръж си я в къщи. В спалнята например- за светлинни ефекти. То и на много места в щатите например имаш право да притежаваш оръжие ама е проблем да го носиш със себе си на улицата.
                              Там това е поне повод за широк обществен дебат. http://en.wikipedia.org/wiki/Second_...s_Constitution

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                С отказа да предоставиш багажника за проверка. Както и това с искането за втори, трети и десети екип е пълна глупост. Ако на проверяващите не им се занимава и просто отчитат дейност може и да мине, ама може и да се амбицират и да спазят всички точки от закона.
                                Еми да ги спазят. Нито могат да ме накарат да подписвам нещо, нито могат да ми забранят да искам втори екип на 112. Всъщност, хората го правят доволно често (това с втория екип).

                                "глупостта" да искаш втори екип е право на всеки. Това че повечето хора предпочитат да бутнат 20 кинта, и да не се разправят, е съвсем друг въпрос. Щом те ще ме разиграват, то и аз ще ги разигравам, до колкото ми дава право закона.

                                ПП: Коментирай например спиране за превишена скорост, с изключен радар? Ей в такива случаи се зъбя докрай, пък до сега не са ме прибрали.

                                ППП: И за да не стане грешка, и аз си имам работа с КАТ крайно рядко. Ама и един такъв случай (от ПП-то) ми е достатъчен, че да ми държи влага няколко години, и да ги псувам на ум само като ги видя. А всъщност в 90% от спиранията ми въобще, отношението е било коректно. И друг път съм го казвал.
                                Последно редактирано от sparkybg; 01-10-11, 11:37.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X