Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

    За жалост и полицаите са представителна извадка от народа. Измамници отвсякъде! И аз съм решил в последно време да се разправям и да "оправям" нещата до край. Ясно е, че държавата няма да я оправим, но пък някак си се чувствам длъжен да се боря.

    Коментар


    • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Продължавайте в същия дух
      А какво ще кажете за тримесечна условна присъда за открити 3 килограма хероин в килера на позната?
      Не е от духа колега, от многото духане е

      П.П. Това, какво пише за жалост няма нищо общо с това, какво се безчинства по нашите прокуратура, полиция и съдилища.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

        Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
        За жалост и полицаите са представителна извадка от народа. Измамници отвсякъде! И аз съм решил в последно време да се разправям и да "оправям" нещата до край. Ясно е, че държавата няма да я оправим, но пък някак си се чувствам длъжен да се боря.
        Поздравления ! Така и трябва.

        Аз вече имам оправен незаконен знак , дето видите ли "винаги така си бил"

        И протиокол за виновна дупка и т.н.

        И малко по малко ще ставаме нормална държава.

        Ясене , че те почти максимума са ти дали бре.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

          Ясене, можеш ли да публикуваш пълния текст на наказателното постановление? Понеже то се съставя от началника, който най-често има юридическо образование, не е зле да го видим. Да не се окаже, че е нещо с попроменена обосновка.
          Лично за мен, спорът "поставил-возил" е безсмислен. Не виждам как съдът ще потвърди наказанието, дори при и при най-екстремния вариант с въпроса "и к'во кат' ми е в багажника?". Поне със ЗДП нямаш проблеми. И пусни снимка на това прословуто МПС, че вече си представям нещо радиоактивно - в период на полуразпадане

          Коментар


          • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
            ....това прословуто МПС, че вече си представям нещо радиоактивно - в период на полуразпадане
            Близо си до идеята, само дето не е полуразпадане, а полунаправяне.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

              Ужаската я има на няколко места из Форума, а документите - по-натам.

              Коментар


              • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                Ми добре,айде аз да защитя полицая който е скочил на Ясен тогава.

                Спира го за нещо си / изберете си какво,неправилен завой примерно / ,Отвори багажника..
                - Защо.
                - Защото......
                Отваря,нямира строшена,стара,нова,изправна,светеща......лампа в багажника.
                После какво става,какво трябва да кажа за да тьлкувам закона в полза на полицая и да го извадя прав в ситуацията?

                -ОООООО лампа,ти си бандит или се правиш на полицай.
                Да речем,че Ясен е няма и нищо не казва или е много устат и му казва Бе ти кьорав ли си,тва е завряно в багажника или просто му обяснява,че по закон има право да стои в багажника без да го ползва........Изберете си единия вариант.


                И кво??/?Е как какво,полицая е невинен,той просто си изпьлнява задьлженията ако да не са по закон,а Ясен е бил няма,учтив или груб / това без значение,ако имаше ......нямаше да си пишем по тая тема.



                Така става ли?Пльтно заставам зад полицая,той е Ангелче с голямо Ч.Следи за спазването на закона и се бори с престьпността,а вие с тия лампи сте голям проблем.Това,че е невинен и в никакво нарушение не са го хванали няма значение нали?Важното е,че не е чупил крьста и не е цунал полицая по манерките.Не го е срам,така ли вьзпитава децата,будната младеж,ПРОСТАК......


                сега ше ме банне и мен щото защитавам.........кой защитавам?Закона?НЕ.Полицая.....ммммм пак не,полицая трябва да е защитник на закона и ако не е по закон няма как да е прав.МММММ,бе ше си отнеса бан за няма нищо



                трябва да ви снимам моя багажник,ако дьржите ще ви снимам и кола без номера,не преден,а НИКАКВИ и така ще я карам седмица поне,лампа нямам ма ако кажете ще си сложа една на задното стькло примерно.Като ме спират обаче сьм с рьцете на волана щото ........така
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                  Темата упорито се опитва да заприлича на онази с машата или на другата с таралежите.

                  Коментар


                  • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                    Предлагам да затворите темата и да я отворите евентуално при съдебно решение или след първото заседание, ако почнат да отлагат делото. Нещата се изясниха, ще е интересна само позицията на "наказващия орган" пред съда и крайният резултат.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ...Като ме спират обаче сьм с рьцете на волана щото ........така
                      Не разбрах дали е ирония или реално така правиш, но лично аз при спиране:
                      1. Спирам колата точно по правилата - на указаното място, с включени аварийни светлини и габарити през нощта.
                      2. Отварям страничното стъкло не повече от 2(два пръста един до друг) - толкова, колкото трябва, за да чуя какво искат от мен и да мога да отговоря на евентуално питане, както и да подам документите.
                      3. Държа си ръцете на волана до момента на поискване на документи или, евентуално - да изляза.
                      4. Гледам възможно най-безизразно и студено, но в никакъв случай - сърдито.

                      Какво се постига ли? Една ръка разстояние срещу лигавене и "к'во шъ пра'йм?". До момента ВСИЧКИ полицаи са се държали изключително възпитано, с подчертано уважение и не са правили дори намек за влизане в нерегламентирани парично-предметни отношения. Разделяме се с "всичко добро", "на Вас също" и край.

                      Коментар


                      • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                        Никаква ирония няма,той като спре зад мен си включва бойния фар,камерата му работи,ходи приклекнал като напикан далеч от льча на фенера и обикновенно се дьржи за пищова.Малко по-различно реагират тук при спиране,палки не сьм видял,случайно спиране няма,да спре пред мен пак не се е случвало,а ако са двама втория стои до заден десен калник подпрял рьчичка на чифтето.

                        Прозорците целите ги свалям,че нищо не се вижда вьтре /леко сьм ги затьмнил значи/ и го чакам да дойде,да огледа какво и кой е в колата и да му обясня кьде са ми документите и кьде са документите на колата.После слушам внимателно мога ли да си отварям раницата да речем и мога ли да ровя зад облегалката си.Ако го видя,че нещо му е некомфортно спирам и да му говоря,ползвам ДА или НЕ и не си мьрдам лапите от волана.Обикновенно им взима по 2-3 минути да се освестят.


                        Профил му викат тук,спирам сьм и с Хонда Сивик и с дизелов стар светлосин Мерцедес и някак си по-покойно се движат тия и по им се разбира какво говорят,а и отнема малко по-кратко време за да се придвижи от неговата кола до моята.


                        Никакьв бьзик няма,чакал сьм и хеликоптер да дойде,че в едно кварталче се стреляха точно по времето когато си влязохме в колата.5 пьти ме питаха после никога ли не сьм арестуван,невьзможно им се вижда.Да ми правят проблем обаче защо имам това или онова в багажника или да ме ровят основно никога не е било.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Да ми правят проблем обаче защо имам това или онова в багажника или да ме ровят основно никога не е било.
                          Чичко Гугъл:
                          Under the Fourth Amendment to the United States Constitution, most searches by the police require a search warrant based on probable cause, although there are exceptions... This means that a search warrant must be specific as to the specified object to be searched for and the place to be searched. Other items, rooms, outbuildings, persons, vehicles, etc. may require additional search warrants... U.S. police do not need a search warrant to search a vehicle they stop on the road or in a non-residential area...
                          .
                          Излиза, че в града не могат да ти ровичкат колата без съдебна заповед ? Ама тук "няма такъв филм", въпреки, че някои участници доста хамерикански филми явно са гледали, твърдейки, че Ясен можел да им каже да си гледат работата и да не им отвори багажника.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Чичко Гугъл:
                            .
                            Излиза, че в града не могат да ти ровичкат колата без съдебна заповед ? Ама тук "няма такъв филм", въпреки, че някои участници доста хамерикански филми явно са гледали, твърдейки, че Ясен можел да им каже да си гледат работата и да не им отвори багажника.
                            И в Америка ти го отварят без да си съгласен и без заповед. Спира те за нарушение => има съмнения за багажника => пита дали може да погледне => отказваш => вика специален екип (най вероятно колега с немска овчарка):
                            Вариянт1 - кучето не маркира нищо за което е обучено => довиждане
                            Вариянт2 - кучето маркира нещо си => багажника се отваря моментално
                            Biagini Passo Powered By VW Syncro

                            Коментар


                            • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                              Навсякъде по света, ако човек се заяжда с Органи, не постига нищо положително. Местните правила може и да се различават в нюанси, но винаги опират до това, че ти имаш някакви права, а той - хиляди възможни поводи да не ги спазва, с които може да ти отрови живота и само по устав. И понеже в природата всичко е свързано, вероятността ти да му отровиш живота също е различна от 0. Така че всичко опира до взаимно сътрудничество. Повечето време.

                              Коментар


                              • От: Нещо като синя лампа в багажника = 4 месеца без книжка

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Навсякъде по света, ако човек се заяжда с Органи, не постига нищо положително. Местните правила може и да се различават в нюанси, но винаги опират до това, че ти имаш някакви права, а той - хиляди възможни поводи да не ги спазва, с които може да ти отрови живота и само по устав. И понеже в природата всичко е свързано, вероятността ти да му отровиш живота също е различна от 0. Така че всичко опира до взаимно сътрудничество. Повечето време.
                                Ами, ако си иска правата?
                                Ако, каже на Органа че и той трябва да спазва правилата, тва заяждане ли е, или повод Органа да го смачка?
                                Да не зависиш от "Органи" в България....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X