Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кабели на платното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кабели на платното

    В събота около 11.00 се омотах като пиле в калчища във висящи кабели перпендикулярно на платното. Улицата е натоварена по принцип(Славянска, за тези, които са от Русе, пред ресторант „Адмирал“ посока – речна гара), но явно мой е бил малшанса да се случи.

    Слязох внимателно, понеже не знаех какви са, и след бегъл оглед установих, че са на кабеларки и евентуално телефонен кабел. Откачих ги от тавана на джипката и се обадих на 112. Обясних подробно ситуацията и получих препоръка да не се местя от там до пристигане на полиция. Щетите – одран сериозно таван.

    Дошлите полицаи се оказаха от районното. Записаха ми данните, разпитаха свидетелите, обадиха се до някъде и това беше. Питаха ме за каско, но аз нямам. Казаха ми , че мога да не си губя времето повече. Е как, питам, нещо няма ли да остане в мен като следа от случката?
    Ами върви при дежурния в управлението и там той ще пише каквото трябва. А КАТ, настоявам аз? Не, това не е за КАТ? Тогава от един от свидетелите научих, че минути преди мен е минал голям камион, който ги е насмел. Спрял, прехвърлил ги през ремаркето и продължил, като ги е оставил да висят на около 1.50м от платното. Те, свидетелите, тъкмо звъняли на 112, когато аз съм се натресъл. И номера са му записали. Междувременно дойде някакво комби със стълба и две момчета се заеха да прибират „жиците“. Аз отидох в районното да се срещна с дежурния.

    Към 15.00 успях – беше на някакво произшествие. Дойде до джипката, огледа, пита за каско и какво точно възнамерявам да правя. Ми как какво, да потърся виновен, отговорих. По тая улица минавам и с велосипед. Не ми се мисли какво можеше да се случи. На тавана – майната му. Не е единственото одрано и едва ли ще го възстановя. Ами май е по-добре КАТ да ти напишат протокол, каза дежурния, ще им се обадя.

    На петата минута дойдоха. Огледаха, питаха защо съм чакал от 11.00 до 15.00, обясних и заедно отидохме на място. Снимаха, оглеждаха вече възстановените кабели, написаха ми протокол, в който фигурира и свидетел. Побъбрихме си за безхаберието, пожелаха ми успех, и това беше.

    Сега си гледам протокола и се почесвам по главата какво точно да предприема. Всякакъв съвет ще ми е от полза. Без такива, като откажи се – до това мога и сам да стигна.

    Основно съм бесен на общината, която позволява такава плетеница по улиците, позволява движение на големи камиони по малките, непригодни за това улици, липсва каквато и да е сигнализация за максимална височина и тонаж на превозните средства по градските улици и на входовете към града.

    Съжалявам, че се получи малко дългичко.

  • #2
    От: Кабели на платното

    Адвокат и сьди общината.Все ще се намери някоя акула която няма какво да прави и го сьрби да метне общината за допуснати нередности.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Кабели на платното

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Адвокат и сьди общината.Все ще се намери някоя акула която няма какво да прави и го сьрби да метне общината за допуснати нередности.
      Не е толкова просто
      Затова ми е необходим съвет къде е редно да продължа със загубеното време - в съда, в прокуратурата или с жалба до общината. Реално - аз нямам информация за собственик на кабелите, камиона и т.н. От къде и на какво основание бих могъл да я поискам.

      За сега - без адвокат ще опитам.

      Коментар


      • #4
        От: Кабели на платното

        Тия кабели са грижа на общината, пусни там една сърдитка с входящ номер. Чиновниците ОБИЧАТ входящите номера.

        Коментар


        • #5
          От: Кабели на платното

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Не е толкова просто
          Затова ми е необходим съвет къде е редно да продължа със загубеното време - в съда, в прокуратурата или с жалба до общината. Реално - аз нямам информация за собственик на кабелите, камиона и т.н. От къде и на какво основание бих могъл да я поискам.

          За сега - без адвокат ще опитам.
          Дори и някой да ти каже чии са тези кабели, не мисля, че това ще ти свърши работа. Доброволно никой няма да ти плати някакво обезщетение, а опре ли се до съд, ще видиш зор да докажеш, че въпросните кабели са били точно на фирма Х.
          Ако целта на занятието е да търсиш възстановяване на щетите, жалба в общината също няма да ти даде нищо. Единствен вариант е този, който ти е казал BENZBOSS, да съдиш общината. Но в този случай консултацията с адвокат е задължителна.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Кабели на платното

            Общината е тая която трябва да следи за правилното поставяне на тия кабели нали?И тя е тая която трябва да ги премахва и глобява тия дето са ги наплякали?И като не си вьршат работата ти ли да им я вьршиш и кого ако не тях да метнеш?

            Малко са адвокатите там явно или закона много куца.Що не се оплета тук па да видим,на всяка крачка има реклами - контузен сте,звьннете ни,ние само това чакаме.




            Тез двамата горе много бьрзо пишат,задно с тях сьм
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Кабели на платното

              Предпочитам да не развъждаме толкова много адвокати като вас, много трудно ще ги изхраним. Тук, в Европа, си имаме друг също толкова работещ механизъм за тези неща. Ако се напънем, ще го подкараме да работи и в България.

              Коментар


              • #8
                От: Кабели на платното

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Предпочитам да не развъждаме толкова много адвокати като вас, много трудно ще ги изхраним. Тук, в Европа, си имаме друг също толкова работещ механизъм за тези неща. Ако се напънем, ще го подкараме да работи и в България.
                Не ви го пожелавам това с % адвокати,тук почнаха да се сьдят едни други щото разбираш ли трябвало делото да се води по нам си кьв начин и за това го изгубил.И айде да го сьдим колегата.

                Закон трябва,а не 80% от световните адвокати в една дьржава.При правилен закон и кабелите нямаше да са така и вече щеше някой да виси за тоя гаф.Вьпреки това вместо да се лута човека според мен поне е най-правилно един адвокат да се заеме.50/50 с него и да гони общината,е така от спортна злоба.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Кабели на платното

                  "Сърдитка" в общината беше първото, което ми се прииска да направя. Като знам, обаче, в какви отношения са кабеларките с конкретните служители, грижещи се за контрола - притеснявам се да го направя, преди да проверя повече. Всъщност съм почнал да проверявам, но не официално.

                  Адвокат означава пари. Щетите са никакви, за да разчитам обезщетенията да ги покрият, заедно с адвокатски хонорар. Правя го от спортна злоба

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кабели на платното

                    Изграждането на кабелни трасета, се извършва след изготвянето на проект и одобряването му от служба "Строителен надзор" в съответната община.Алгоритъма на действията е следния:
                    1)На основание чл.23 от ЗДОИ искаш копие на хартиен носител, на проекта за изградено въздушно кабелно трасе, за телекомуникационни услуги, от улица...........до пресечката на улица....... с улица......(описваш имената и възможно най-точни координати.Чакаш 14 дни законоустановен срок, плащащ държавна такса 1.20 лв и получаваш следния отговор или близък до него:"Нямаме данни за изградено трасе с посочените координати", защото 99% от кабелните трасета България са изградени незаконно.И стигаш до точка 2
                    2)Подготвяш жалба, която звучи по следния начин:
                    Уважаеми г-н Кмет,
                    На основание Ваш номер......(цитираш изходящия номер на писмото с което са ти казали, че нямат данни) Ви уведомявам, че от улица......до улица.... незаконно е изградено кабелно трасе, застрашаващо сигурността на пътникопотока по горецитираните улици, в съответсвие със Закона за устройство на територията и на Наредба 4 за инвестиционните проекти, моля да бъде премахнато цитираното кабелно трасе.
                    Прилагам копия на хартиен носител на документи потвърждаващи изключителната степен на опасност от това незаконно изградено съоръжение:
                    Приложение 1 - Копие на хартиен носител на протокол от КАТ доказващ възникаването на ПТП на дата ....вследствие на незаконно изграденото съоръжение кабелно трасе за телекомуникационни услуги.
                    Приложение 2 - Копие на хартиен носител на показания на свидетели(ако има, а ако няма намираш свидетели - двама приятели дето те познават добре , дават показания пред нотариус той ги заверява за по 3 лв
                    Приложение 3- Копие на хартиен носител на Ваш номер( писмото от общината с което ти казават, че нямат данни за изграденото трасе)
                    В заключение Уважаеми г-н Кмет, надявам се жалбата ми да бъде удоволетворена в законоустановения 30-дневен срок.
                    С уважение......,
                    Подпис и дата
                    И всичко това внимателно се депозира в деловодството да му се радват, взима се номерче и телефон за контакт, това най-често е лицето от "Строителен надзор"
                    След като излязат резултатите ще ви пиша в темата,а какво се прави по нататък.
                    Късмет

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кабели на платното

                      Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                      .............
                      Звучи разумно, точка 1 ще я изпълня.
                      Аз също съм сигурен, че са незаконни, както и че общинските контрольори са минали и минават поне по пет пъти на ден през такива места.

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кабели на платното

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        50/50 с него и да гони общината,е така от спортна злоба.
                        Тук подобни уговорки с адвокатите са забранени. Хонорара предварително и точка.

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        "Сърдитка" в общината беше първото, което ми се прииска да направя.
                        Теоретично, трябва и да е единственото.

                        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                        ...
                        1)На основание чл.23 от ЗДОИ искаш копие на хартиен носител, на проекта за изградено въздушно кабелно трасе, за телекомуникационни услуги, от улица...........до пресечката на улица....... с улица......(описваш имената и възможно най-точни координати.Чакаш 14 дни законоустановен срок, плащащ държавна такса 1.20 лв и получаваш следния отговор или близък до него:"Нямаме данни за изградено трасе с посочените координати", защото 99% от кабелните трасета България са изградени незаконно.И стигаш до точка 2
                        Не мисля, че е негова работа да проверява трасето законно ли е или не. Това си е работа на общинарите, те да си проверяват дали е законно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кабели на платното

                          Всички проекти за строителство на територията на дадена община представляват публична информация.
                          Т.е. ако си решил да строиш, аз мога да изискам копие, от всеки документ, депозиран от теб в общината, и при всеки пропуск да те влача в съда .Аз съветвам колегата именно това да направи, да накара общината да му даде официален отговор, е ли законно трасето или не, защото ако е законно то си има собственик, срещу когото може да претендира обезщетение, че не е изградено на нужната височина, а именно 4.50 м. от платното, ако не законно, както се предполага, общината задължително ще разпореди свалянето му, след като бъде свалено абонатите ще изреват че нямат кабелна и пак ще лъсне собственика, но втози случай той ще се сдобие с АУАН от общината за 5000 лв(необжалваем), за незаконно строителство на трасе за телекомуникационни съоръжения, и собственика на пострадалото МПС да предяви претенции към него(собственика на трасето)
                          Във връзка с горното "работа" на всеки е да заема гражданска позиция, по повод всички установени, закононарушения.
                          Действията определят битието, а не мрънкането в стил"....хубава работа, ама българска".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кабели на платното

                            Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                            Всички проекти за строителство на територията на дадена община представляват публична информация.
                            Т.е. ако си решил да строиш, аз мога да изискам копие, от всеки документ, депозиран от теб в общината, и при всеки пропуск да те влача в съда .Аз съветвам колегата именно това да направи, да накара общината да му даде официален отговор, е ли законно трасето или не, защото ако е законно то си има собственик, срещу когото може да претендира обезщетение, че не е изградено на нужната височина, а именно 4.50 м. от платното, ако не законно, както се предполага, общината задължително ще разпореди свалянето му, след като бъде свалено абонатите ще изреват че нямат кабелна и пак ще лъсне собственика, но втози случай той ще се сдобие с АУАН от общината за 5000 лв(необжалваем), за незаконно строителство на трасе за телекомуникационни съоръжения, и собственика на пострадалото МПС да предяви претенции към него(собственика на трасето)
                            Във връзка с горното "работа" на всеки е да заема гражданска позиция, по повод всички установени, закононарушения.
                            Действията определят битието, а не мрънкането в стил"....хубава работа, ама българска".
                            Всичко това - хубаво. Но не разбирам защо пострадалият трябва да го прави, след като е работа на общинските чиновници, която те трябва да свършат по жалбата му. Вече, ако не я свършат, може да се извърши целият цикъл.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кабели на платното

                              Разбрах питането - ами прави го пострадалия, за да не могат общинските чиновници да си намират оправдания в стил..."ама ний не знаехме че е незаконно", като има официален отговор от общината с подпис на кмета и на главния архитект е някак си ...меко казано ...неудобно да се отговири "... ама ний не знаехме".
                              И да абсолютно прав си, че извършването на цялата проверка е работа на общинските чиновници и тук спор няма, но за съжаление от парктиката ми е известно че те се мотивират да работят, като им наредят отгоре и замирише на тояга при неизпълнение.Разбира се "тоягата" е метафора за строг и компетентен контрол на работата им, а това го разбират на подсъзнателно равнище, като видят компетентно, грамотно написана жалба подкрепена със съответните доказателства.
                              Ще продължа да следя темата и да съдействам на колегата СТО с каквото мога.
                              Поздрави,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X