Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на ремарке/платформа/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на ремарке/платформа/

    Регистрация на ремарке/платформа/. Имам договор за покупка но неи нотариален.
    Да ли ще мине в кат.

  • #2
    От: Регистрация на ремарке/платформа/

    В КАТ при регистрация искат заверен нотариално договор копие и оригинал и валидна ГО.

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация на ремарке/платформа/

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      В КАТ при регистрация искат заверен нотариално договор копие и оригинал и валидна ГО.
      Съжалявам, че се намесвам, ама ми стана любопитно каква е тази ГО, на ремаркето ли .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация на ремарке/платформа/

        Чл. 144 (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
        (2) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 куб. см подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.
        Чл. 145
        (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
        (2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.
        (3) Разпоредбата на ал. 1 не се прилага по отношение на праводателя, когато отчуждаването е извършено чрез публична продажба.


        Пишеш ЗДП в google и в раздела "Регистрация на МПС" излиза горното. Предполага се, че освен въпросния договор имаш и двата талона, ако са от новите или хартиения , ако е от предишните. И да, прави се ГО и на ремаркетата.

        Дано да съм го прочел в най-новата версия на ЗДП.

        Последно редактирано от Сашо; 30-03-11, 18:59. Причина: Допълване.

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация на ремарке/платформа/

          Да искат ГО на ремаркето(то и преглед и данък си има, а скоро чакам и винетка за туристическите ремаркета), аз регистрирах туристическо ремарке и договора не беше нотариален, а талона беше даже стария. Доколкото знам за ремаркета(мисля че до 10тона) и за скутери(до някакви кубици) не се изисква договора да е правен пред нотариус. Успех
          В тази тема има писано- http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...29#post1380329

          Коментар


          • #6
            Здравейте , искам да си купя туристическо ремарке. Не знам от 2011 до сега (2020) колко са се променили нещата (предполагам много). Но ще може ли някой запзнат да опише стъпка по стъпка как се прави регистрацията в КАТ.
            Купувам си ремаркето от Bauhaus наприемер и после какво ?
            Задължително си минава технотест?
            VW Passat - най-вярното магаре

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X