Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

    Ето го и проблема: при влизане/излизане на колите от паркинга пред блока, в който живея ежедневно се сблъскваме с поне 5/ако не и повече/ сериозни дупки. Като казвам сериозни, не съм мерил, но на око предполагам, че някои от тях са по ~10см дълбоки. Не зная дали на другите им правят впечатление понеже не съм чул някой да се оплаква от това, но на мен - огромно.

    Дори юнаците от НЕК преди години нещо копаха на паркинга да прекарат някакви кабели и вместо да запълнят дупката/която е по цялата му широчина/ хвърлиха пръст вътре и забравиха за служилото се .

    В случая, чие е задължението за ремонта на паркинга пред блока и околоблоковите пътища?

    На жителите в блока или на общината?

  • #2
    От: Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

    В общия случай, задължението за поддръжка на каквото и да е имущество е на собственика. Паркингът може да е общински, а може и да е на обща част на блока, оттам и разликата. Ако е общински, даже НЯМАШ ПРАВО да го ремонтираш. Ако е към блока, процедира се както с покрива или стълбището.

    Коментар


    • #3
      От: Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

      На нашия паркинг пред блока му оправиха дупките. Цялата операция отне между 3 и 4 седмици. За 2 дни изкъртиха един самосвал асфалт. После седя разкопано 1 седмица. Докараха един самосвал баластра и го изсипаха и трамбоваха в разкопаното. Седя така още 1 седмица. После асфалтираха 1/2 от разкопаното и изчакаха още няколко дни. След което асфалтираха и останалата част от разкопаното. Бях започнал да ги псувам наум, че не са си довършили работата - ръбчетата между новия и стария асфалт си стояха незапълнени. Минаха още няколко дни и ги запълниха с течен асфалт.
      С това темпо може да работи само общината
      Важното е, че все пак работата е свършена.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

        По важното е как е свършена работата, да не е като лисицата с опашката и след една зима да е същото
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          ...Минаха още няколко дни и ги запълниха с течен асфалт...
          Няма такова нещо - запълнили са ги с битумен мастик. Само гледай какво ще стане след големите горещини и дъждовете през есента.
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Чие е задължението за ремонта на паркингите пред жилищните блокове?

            Терминът "битумен мастик" го чувам за първи път.
            "Течен асфалт" е общоприетото народно название на въпросната смес. Така че говорим за едно и също

            Всички знаем какво става с течния асфалт по фугите лятно време. За съжаление не винаги е рентабилно цялостно преасфалтиране, което е по-добрият вариант.
            Аз поне се надявам кръпките пред блока да изкарат повече от 1-2 години.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X