Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става в главата ни когато "яхнем" мощна кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво става в главата ни когато "яхнем" мощна кола

    Въпросът ми е към тези, които имат такива коли или познават други хора с такива коли.
    Какво става? Гледаш го, нормален човек. Но когато се качи на SLK или Порше, става съвсем друг.
    Поводът за това питане е един такъв случаи, в които в гъсто населено място при ограничение 50 км/ч ме возиха със 130 км/ч.
    Най-малкото, което може да ме притесни е високата скорост, но в населено място е проблем, ми се струва.
    Интересна ми е психологията на тези хора. Дали се мислят за безсмъртни...
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

  • #2
    Според мен управлението на автомобил до голяма степен отразява вътрешната душевност и нагласа на всеки човек. Чисто психологически автомобила се възприема като продължение (част) от тялото и съответно неговата мощ опиянява повечето хора. Зависимостта е обратно пропорционална на персоналните възможности, умствен капацитет, граници и душевен лимит на всеки човек. Т.е. когато някой е ощетен откъм възможности сядането зад волана е начин за неговото фалшиво утвърждаване сред другите. Не сте ли забелязали, че най-невзрачните хорица обикновено са тези, които избиват комплекси по пътищата, или пък разни тинейджъри с по две мисли в главата. Хората с богата душевност, способности и вътрешен мир нямат нуждата да се доказват чрез едно средство, каквото е автомобилът.

    Друга причина е липсата на опит и обикновеното незнание. Много от неопитните водачи просто нямат идея какви рискове крие карането докато не го разберат (не го пожелавам на никого) от личен опит. Преди време пътувахме с един мой приятел от София за Пампорово като той още нямаше книжка, но пък смяташе, че може да кара. Валеше сняг и времето беше ужасно. През целия път нататък аз и Брат ми карахме пред него и когато пристигнахме той удивено ни пита защо сме се влачели така, можело поне с 20 км/ч по бързо. На другия ден той тръгна пред нас и успя да премине успешно два завоя, третия го взе по диагонала – добре, че нямаше насрещно и имаше голяма преспа, в която да се спре... След това отново караше след нас, но като спряхме отново за кафе започна да се оплаква, че караме като състезатели... А ние си карахме по абсолютно същия начин като преди...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      като се качиш в мощен автомобил, /ако това те влече по принцип/, ти става адски гот щото главата ти се пълни с адреналин и постоянно искаш да караш по-бързо и по-рисковано...
      За съжаление при мен се случва често дори с обикновен /адски бавен/ джип...
      А наскоро се качих за малко на ТТ-то на мойта колежка и после един час не бях на себе си от кеф...

      Основния проблем не е, че аз ще катастрофирам поради собствена грешка /случвало ми се е два-три пъти, безобидни драскотини или изкривена джанта в някоя дупка-кладенец/, а че е пълно с хора които карат и спят, карат и ядат, карат и говорят по телефон и т.н. И във всеки един момент може да те засекат, дори да те блъснат на светофар щото не са видяли че е червено /случвало ми се е два пъти/ или да се опитат на някой булевард да се престроят върху теб /последния път като се случи, ми беше изгорял клаксона и почти се качих на тревата да мантинелата за да се спася.../

      Човек трябва да се съобразява с най-некадърните на пътя, а не с най-добрите /както би направил в едно състезание/...

      Затова и не си купувам спортна кола, щото си е краста... А и като се возиш със семейството стават скандали...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Аз смятам че си е въпрос на култура. Ако един човек е добре възпитан той ще се съобрази с всичко на пътя и ще кара така както прецени за безопасно. Друг е въпроса че всички с мощни коли са разни новоизлюпени богаташчета и искат само да покажат "вижте ме, имам хубава кола, джоб пълен с пари, и на ми дреме за вас." Това не трябва да е така, но нали само това е проблем в нашата държавица. На никой не му пука какво става по пътищата. По телевизията онези са много загрижени и т.н. ама като седнат зад волана прават каквото си щат, наели са известни новинари.
        Ain't no party like an OFFROAD party, cause an OFFROAD party don't stop...

        Коментар


        • #5
          След В. Петров нямам кво да добавя за масата.
          За себе си ... Кефи ме. Примерно 680 коня, и 60 тона. И 12 колела. Нощем в някой проход, дето трябва да въртиш геврека едновременно на двете страни. И можеш да правиш квото можеш, и не можеш да излъжеш, щото на пропастта не И пука кво си мислиш за себе си. Обаче до първите фарове които се мярнат от някъде. Щото оня отсреща си има само един живот, и не е излязал на шосето за да умре под мойте изтървани колела. Край на купона. Може пак да пуснеш радиото и да се търкаляш нататък, щото и тоя камион ей там някой го чака.
          Де да знам кво става. Древни инстинкти. Желанието да можеш да удушиш саблезъбия и да хвърляш ти мълниите. Да си най - якия в цялата пещера, да изядеш най - много месо и да направиш потомство на най - здравите женски. Въпроса е че, в днешно време има куп други начини да си по-горе в глутницата, и общо взето има общоприети методи за канализиране на инстинка за създаване на по - благоприятни условия за своето потомство. Понеже от чисто биологична гледна точка става дума само за това.
          Така че, Венци, напразно изтри ония постове за сексуалните проблеми на някви си ...)))))

          Коментар


          • #6
            ... UFF ...

            ...е добре де, ще се включа... това което ще кажа е лично моето мнение и филозофия:

            ...да представим абсолютното знание като един безкраен обем или пространство без край (като да речем космосът...), а знанието като един шар, балон или сферата (а може да е голяма и като напр. нашата планета Земя...)

            ...знанието (говорим за опит, и т.н.) на един начинаещ шофьор е като една футболна топка... Човека си мисли че знае много, защото знанието му граничи с незнанието на малка площ. На мен като на по-опитен шофьор сферата е 10, 20 или 100 пъти по голяма като неговата. Съответвенно моето знание граничи на повече площ с незнанието и аз разбирам, че отколкото повече знам, толково повече неща още незнам... иначе казано, от колкото повече опит имам, толково повече разбирам че има още много и много да уча... видях много неща за което не искам, но немога да не си спомням... (на живо, а не по вестниците...разликата е голяма)... аз отколкото по "стар" шофьор ставам, толково повече ме е "шубе"... Ако искате наречете ме "страхливец" но аз предпочитам да се страхувам, отколкото да се изплаша...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от KING DINGALING
              ...Друг е въпроса че всички с мощни коли са разни новоизлюпени богаташчета и искат само да покажат "вижте ме, имам хубава кола, джоб пълен с пари, и на ми дреме за вас." ...
              не съм съвсем съгласен... това, че всеки с пари е простак и крадец и т.н. си е чисто внушение от комунистите...

              Всяко стадо си има черна овца, но извинявай, не можеш да твърдиш че примерно един 40 годишен бизнесмен с хубава нова кола е по-некадърен шофьор от селския пияница с Мо-ча, дето нищо не му е "у ред" и както си кара вдясно завърта геврека да си иде на нивата /примерно/ без мигач, без да се огледа и т.н. И се извинява с "я си карам кротко, тоя градския за къде гони..." :x
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Цялата работа е че всеки като вземе по добра кола и дава повече газ.А пък ако е някой Пубер и дава повече "РЪЧКА" както казват повечето.Най-много такива дупета карат:БМВ 300 и нещо;Опел астра;Опел Вектра;Мерцедес от сички модели и накрая но не по малобройност VW от сички видове!
                Такива коли се засичат на всякаде и лесно се забелязват.По грозния звук който се чува от тях!
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #9
                  Значи LJ почти съм съгласен с теб, но културните бизнесмени не се прават на Шумахер и Монтоя по пътищата, а такива се броят на пръсти. Знам много примери които сочат за точно обратното. Тъй като прекарах известно време в SAAB сервиз знам доста такива случаи на хора, на вид олегнали бизнесмени, които карат безобразно. Значи имаше коли опитали се да минат с висока скорост по някакви тръби до някакъв мост защото на моста имало бавно движеща се жигулка. Резултат - в сервиза с криви мостове. Майсторите се хванаха за главите че такива параметри каквито имаше тая кола ги нямаше от производитела. Мерките не бегаха с десети или стотни, едри цифри си беха. Друг случай. Не знам колко от вас са виждали амортесьор да тече като чешма. Ми човека минал с 220 км/ч през някаква дупка като кратер на Марс. Не е въпроса в дупката, всички знаем че ги има и за това смятам че трябва да се кара с отношение към пътната обстановка.

                  DJDAVEL не съм съгласен че звука е грозен, но просто не е подходящ за случая.
                  Ain't no party like an OFFROAD party, cause an OFFROAD party don't stop...

                  Коментар


                  • #10
                    KING DINGALING
                    Под грозен звук казвам за тоя който е на повечето коли.Съгласен съм с теб че има такива който вадят много плътен и добър звук.Звук който ти показва че под капака има нещо сериозно.Но такива коли в българия и по специялно в софия са много малко!
                    А мога да ви кажа че бизнесмените чупят най-много коли.Ходя на стаж в рено в дружба и мога да ви кажа че всяка седмица идва по някой такъв въпросен бизнесмен.Както каза "LJ" тези хора правят такива неща който нормален шофиор няма да направи никога!Преди време дойде един с Рено лагуна с изцяло изкривена предница.Какъв бил случея!Изпреварва някакъв стар опел пред магазина на Мерцедес в Хаджи димитар.Там има "Т" образно кръстовище на което сфетофара често не работи и въпросния състезател се е одарил в автобус 86 почти челно!
                    Какво да се прави!Има всякакви модели,индивиди и породи!
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      Ти даде още един пример за това че т.нар. бизнесмени са най опасните шофьори ръка за ръка с дупетата. Това е така защото имат пари да си позволат хубавата кола и каквото стане после да не им дреме. Те не са като нас да си броиме стотинката и вратата на багажника да им пада на главата защото амортисьорите на багажника са толкова издухали, че повече нема на къде, но нали са нещо 4-тостепенно за което е излишно да се дават пари като има по наложителни неща. Дупетата от своя страна избиват комплекси (може и защото са им малки... отвекките , не знам), но културните шофьори се броят на пръсти. Другите с лопата да ги ринеш.
                      Ain't no party like an OFFROAD party, cause an OFFROAD party don't stop...

                      Коментар


                      • #12
                        Изобщо картинката е в всякакви цветове.А я ми кажи ти каде си видял примерни шофиори.Защото аз от години не съм видял!
                        Много хора се мислят за добри шофиори като дават газ.А за да си добър шофиор не трябва да травмираш пътниците в колата и околните!
                        За това мисля че отдавна такава порода вече няма ДОБРИ ШОФИОРИ!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от DJDAVEL
                          Изобщо картинката е в всякакви цветове.А я ми кажи ти каде си видял примерни шофиори.Защото аз от години не съм видял!
                          Много хора се мислят за добри шофиори като дават газ.А за да си добър шофиор не трябва да травмираш пътниците в колата и околните!
                          За това мисля че отдавна такава порода вече няма ДОБРИ ШОФИОРИ!
                          Сигурно няма да повярваш DJDAVEL но аз имам претенции да съм културен шофьор. Не че спазвам ограниченията 40 и 50 км, но се старая да карам със скорост с която се чувствам сигурен в себе си, и с която да мога да реагирам ако се наложи. Но сигурно са единици тези като мен, които дават път не пешеходна пътека (особенно на възрастни хора и майки с колички и деца). И не го правя защото го пише в правилника. При тези задръствания в София вярвайте ми няма да се забавим много повече ако спрем на 3-4 пешеходни пътеки, и предоставиш полагащото се предимство на пешеходците.
                          Когато съм извън града си позволявам високи скорости, но всичко си има граници. Просто трябва да мислиш наистина с главата си, дори ти да си наистина най-добрия шофьор, трябва да се пазиш от пийнали, или пубертетчета взели колата на татко да повозят мадами. Не по малко опасни са и братята роми тръгнали с каручките без светлини, и чичковците с Московеца не помнещ годината си на производство. Една от най-опасните ситуации е да се натъкнеш след завой на крайградски път на чичкото с москвича каращ с 30 или бабата и дядото каращи сеното си с каручката.
                          Не съм съгласен, че качеството на шофьорите зависи само от това колко са богати.
                          LZ1JJJ

                          Коментар


                          • #14
                            Мисля че жаждата за скорост не е просто една пубертетска прищявка. Много хора изпитват екстаз от покачването на адреналина и те не са 16-17 годишни пикльовци. Друг е въпроса че на практика в България няма каде да задоволиш THE NEED FOR SPEED освен ако не отидеш на някое летище. Всяко друго място е забранено освен ако не искаш да се погубиш а със тебе да си отиде и някое семейство тръгнало на почивка
                            УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Alexander
                              Мисля че жаждата за скорост не е просто една пубертетска прищявка. Много хора изпитват екстаз от покачването на адреналина и те не са 16-17 годишни пикльовци. Друг е въпроса че на практика в България няма каде да задоволиш THE NEED FOR SPEED освен ако не отидеш на някое летище. Всяко друго място е забранено освен ако не искаш да се погубиш а със тебе да си отиде и някое семейство тръгнало на почивка
                              Брат, навлизаш в тема в която с DJDAVEL сме много активни.
                              Ain't no party like an OFFROAD party, cause an OFFROAD party don't stop...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X