Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телескоп за начинаеща астрономка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телескоп за начинаеща астрономка

    Препоръчайте приличен телескоп за начинаеща 7 годишна астрономка. Ако може нещо в рамките на 200-250-300 лева. Знам че хубавите и евтините неща са на различни рафтове, просто не искам да набивам много пари в хоби, което може да и писне след 6 месеца. По натам, ако се запали наистина ще отделим пари за нещо по качествено.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    има си детски комплекти, не мога да препоръчам нищо конкретно, но ги гледам от време на време на битака се появяват за нищо пари, или провери олх и сродните му
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Иска ми се да не е съвсем нещо като извадено от пакетче с пуканки. Ся ясно че за тоя бюджет няма да е върха на сладоледа, ама да е малко по "истинско", че да не и убия ентусиазма в зародиш с некачествена техника.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        Аз пък си мисля, че 7 годишна девойка е леко малка за астрономия.
        Бих почакал поне до 6ти клас. И малко книжки с картинки преди това.

        Коментар


        • icerunner
          icerunner коментира
          Редактиране на коментар
          аз пък мисля, или по-точно споделям мислите на доста по-умни от мен: ``книгите са нещо велико, но приключенията са още по-прекрасни``, т.е подкрвпям Жоро напълно за разумен компромис на истинска техника за да има тръпка от истинско откривателство. И да и омръзне след 6 месеца работата ще си е свършила работата.

      • #5
        Книжките с картинки вече ги има. А за чакането до 6 клас - в момента имат... ква беше модерната дума... проект. За Ганимед. И не виждам що да си ограничавам детето, при положение че има интерес. Не мисля че зяпането на лунните кратери може с нещо да и навреди. Примерно.

        Ма отклонихме темата. Телескоп ми трябва.

        ПС. Не подценявай съвременните фърфалаци. Мозъчетата им работят съвсем различно от нашите. Малката искаше да я запиша и на роботика (?!?!) ама и съвпадна с айкидото като час, та си избра айкидото. Аз на седем години още дялках прашки от дърво и правех фунийки от "Жената днес".

        ППС. Аз не знаех кво е Ганимед, търсих го във Викито.
        Последно редактирано от windwarrior; 19-10-20, 20:30.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Впрочем, намерете да прочетете "Нова година на Ганимед" на Азимов. Не е дълго, а възрастта е почти подходяща.

      • #6
        Има чудесна апликация Насочваш камерата на телефона към небето и онА ти локализира звездите, обозначава ги и чертае съзвездията (при желание и включен такъв опциЙ).
        Детските телескопи са ментета до едно! Навремето купих някакъв много скъп, немски, "Цайс-Майс"... глупости.... С едно бинокълче с размерите на театрално, ама увеличаващо повече от "флотски-армейски артефакт", което жена ми донесе от Япония 2001-2 г. звездите и Луната се виждаха по-едри и по-подробно.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • windwarrior
          windwarrior коментира
          Редактиране на коментар
          Бинокыл в къщи си имам и то нелош. Монокыл тоже. Приложението го имам на телефона си. Тражиме телескоп.

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Я дайте приложението

      • #7
        д-р Емо беше пуснал досущ еднаква тема преди няколко години. Нищо чудно да му е изостанал и телескоп.

        Иначе имам един приятел който има телескоп в който мога да вляза аз. Трябва да проверя дали е излязъл от дълбоко личното си сътресение и да го накараме да покаже едно-друго.

        Коментар


        • windwarrior
          windwarrior коментира
          Редактиране на коментар
          Съжалявам ако съм дублирал тема, изчетох всички от раздела и не намерих подобна.

          Ако твоят приятел се съгласи да организираме уа у-ефект, ще бъда преблагодарен. Откат подразумевается.

      • #8
        Погледнах какво се продва по българските уебсайтове, телескопите с които си струва да се започне са малко над 500лв. Особено ако сте в град и небето не е съвсем тъмно. С апликация на телефона може да откривате къде са обектите, но с телескоп е доста трудно да се налучкват цели и е по-добре да има компютъризирана търсачка, което леко вдига цената. По-евтини са астрономическите бинокли, но трябва и стойка, и като гледам крайната цена пак удря 500лв. ¯\_(ツ)_/¯

        Коментар


        • #9
          Еми, като е петстотин и нещо, значи е петстотин и нещо... Кат ше е гарга, да е рошава поне.

          Дай варианти, там с търсачките и останалите финтифлюшки? Виждам че се ориентираш в материята

          ПС. Да, в град сме, София.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            когато си търсех бинокъл, попаднах на един "фирмен" магазин, не си купих от там де, но пък изобилието от модели ме впечатли, оказва се че имат и доста предложения за телескопи, ето ти линк, ако решиш да разгледаш или да ги посетиш https://www.levenhuk.bg/katalog/teleskopi/detsa/

        • #10

          А аз съм фен на подобни видове и модели:

          https://www.firstlightoptics.com/az-...n-az-goto.html.

          Компактен, ако насила не го почупиш, няма какво толкова да му се случи. С прилична сила, с поне два добри окуляра ще видиш много неща.

          Сравнително универсален за различни наблюдения. И най-вече си следи обектите, което за дете си е голямо предимство.......

          Само за настройване, си трябва поне малко познаване на небето и обектите.

          Коментар


          • #11
            Имам си микроскоп, купуван по същия начин
            Май на Лидъл имаше по едно време.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #12
              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Еми, като е петстотин и нещо, значи е петстотин и нещо... Кат ше е гарга, да е рошава поне.

              Дай варианти, там с търсачките и останалите финтифлюшки? Виждам че се ориентираш в материята

              ПС. Да, в град сме, София.
              За дете, вземи му първо ръчен(добсън за 120лв.), че да се поизмъчи и да оцени после компютъризирания,
              тук има евтини, но не съм ги ползвал https://sideralproject.wixsite.com/b...B5%D1%86%D0%B0

              Момента е много подходящ, защото всяка вечер сега се виждат Юпитер Сатурн и Марс
              по астрофорумите също има евтини малко употребявани телескопи.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #13
                В никакъв случай не прави тая глупуст да поизмъчваш детето. Хобито е за удоволствие, не за мъки! Така най-много да го откажеш. Вземай най-доброто което позволява бюджета.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #14
                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                  За дете, вземи му първо ръчен(добсън за 120лв.), че да се поизмъчи и да оцени после компютъризирания,
                  тук има евтини, но не съм ги ползвал https://sideralproject.wixsite.com/b...B5%D1%86%D0%B0
                  Момента е много подходящ, защото всяка вечер сега се виждат Юпитер Сатурн и Марс
                  по астрофорумите също има евтини малко употребявани телескопи.
                  Има смисъл, но само донякъде, а може и да се разочарова тотално.

                  С това ще види 4 планети, малко по-големи без детайли и луната с малко детайли. Даже не съм сигурен дали ще хване спътниците на Юпитер.

                  Истинското ахване е когато успее да фиксира някой звезден куп, някоя галактика или мъглявина. А планетите и луната може и с бинокъл, закрепен на стойка.

                  Коментар


                  • #15
                    Има го риска с разочароването,
                    може би няколко преспивания и наблюдения в Роженската обсерватория ще са най-ефикасни.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Оообаче послеее, бюджета по 5-6 за "домашна" играчка

                    • DBRS
                      DBRS коментира
                      Редактиране на коментар
                      То тука е трудното, да прецениш упоритостта и да научи фината моторика и че това в обсерваторията е мисия не за вкъщи. (Аз се провалих за моите )
                      пп
                      изгрева на Марс тия дни ниско над хоризонта при чист въздух е просто зашеметяващ (но не от София)

                    • deyan_h
                      deyan_h коментира
                      Редактиране на коментар
                      Когато минаваше Халеевата бях на Рожен, тате ни заведе, беше още здрав... бяхме отседнали в общежитието на обсерваторията, на негов познат апартамента... играх шашки с компа на големият телескоп... )) победих го веднъж. ))
                      Тогава ми купиха първите автомати на ските, дотогава карах пружини по кандахарски, а ощепопреди - съвсем писалки с белоруски ластици.. ))

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X