Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: избор на бинокъл

    Аз ползвам Steyner Military Commander 10x50. Единствен недостатък.... Тежи .... Сега съм замислил да скоча в един по- малък от "морската" серия ... мисля че беше 7х30 Навигатор ама може и да се бъркам. Иначе през времето съм имал всякакви- съвеЦки , райховски , гедермански.....
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #62
      От: избор на бинокъл

      с компас..........450 кинта.

      Ще проверя моята цена колко е,да се ориентираш поне
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: избор на бинокъл

        Моля, кажете ми нещо за Praktica Falcon 10x50? Искам
        го за подарък на съпруга ми, който като мен не знае
        какво иска...

        Коментар


        • #64
          От: избор на бинокъл

          10Х50 са бинокли малко под килограм бройката та и при биноклите като при всичко друго основния въпрос е ЗА какво ще го ползва?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: избор на бинокъл

            Аз пък съм горд собсвеник на Olimpus 10x50 ds i.Има защита за очите и др. екстри:
            http://www.olympus.bg/site/bg/b/bino...psi/index.html

            Коментар


            • #66
              От: избор на бинокъл

              Първоначално публикуван от bairadan7207 Преглед на мнение
              Аз пък съм горд собсвеник на Olimpus 10x50 ds i.Има защита за очите и др. екстри:
              http://www.olympus.bg/site/bg/b/bino...psi/index.html
              Със здраве да се ползва. Не е лош.
              Колкото до "защитата на очите" - отново маркетингова глупост, имат я всички бинокли по рождение,
              даже са по-защитени от повечето маркови слънчеви очила.
              Просто зрителното поле е тясно, светлината минава през дебели доста сантиметри стъкла, през слоеве разни покрития и т.н.
              Освен ако ползващия бинокъл не е решил да гледа директно в Слънцето без нарочен филтър,
              ....или пък е решил да погледне по-отблизо ядрен взрив , ама тогава по презумция ще му е все тая за очите.

              Коментар


              • #67
                От: избор на бинокъл

                Щото бинокъла ще се стопи. Те пластмасовите толко могат.
                Само на мене верно ще ми е все тая, понеже имам противоядрени очила

                Коментар


                • #68
                  От: избор на бинокъл

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Щото бинокъла ще се стопи. Те пластмасовите толко могат.
                  Само на мене верно ще ми е все тая, понеже имам противоядрени очила
                  И тия очила нема да ти помогнат, щото те се крепят на ушите, а те както се предполага няма да ги има след взрива.
                  Но според мен, ако подходиш по маркетинговски,
                  можеш да пуснеш в продажба очили с противоядрена защита и покритие срещу оскверняване на душата.
                  Гарантирам ти доста продадени, днес всичко се купува и продава, г/о/лобализация

                  Коментар


                  • #69
                    От: избор на бинокъл

                    Не бе, трофийни и рейдови са, тунингови. С ластик, за в случай на отлитане на ушите. Истински съветски.
                    Обаче това за душата е идея. Толкова бързи стъкла като за бомба не мога да направя сам, обаче противоосквернителните трябва да се обсъдят.
                    Ако тая вечер си свободен - кажи по пътя към къщи да взема бира, или кисели краставици за ракията.

                    Коментар


                    • #70
                      От: избор на бинокъл

                      Ако обичат знаещите да дадат едно мнение за руски бинокъл Байгыш БПЦ 8х30 на Казанаския оптико механичен завод. В сайта на НВС комерс е на цена 180 лв.
                      Не съм ловец, бях рибар, сега съм просто любител на природата и хубаните гледки.
                      Предварително благодаря!
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #71
                        От: избор на бинокъл

                        Много добър избор за тези пари!!

                        Коментар


                        • #72
                          От: избор на бинокъл

                          8х30 е оптималния избор.
                          10ката вече играе в ръцете къде поради тежест, къде поради увеличение.
                          10ките са повече морски бинокли.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #73
                            От: избор на бинокъл

                            Ако някой се интеесува, това са отзивите за Байгыш 8Х30 - http://www.astronomy.ru/forum/index....,105434.0.html

                            Коментар


                            • #74
                              От: избор на бинокъл

                              Имах стар съветски бинокъл с метален корпус и калъф от гьон, обаче явно е бил изтърван и удвои образа. Четох тук, че е почти невъзможно да се поправи, а в Пловдив навремето ме пратиха да търся майстор в парашутния полк, така и не го потърсих. Не съм правил никакави опити за ремонт.
                              Затова съм тръгнал да търся нов.
                              Ще прочета какво пишат руснаците, макар че вече се навих.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • #75
                                От: избор на бинокъл

                                Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                                Имах стар съветски бинокъл с метален корпус и калъф от гьон, обаче явно е бил изтърван и удвои образа. Четох тук, че е почти невъзможно да се поправи, а в Пловдив навремето ме пратиха да търся майстор в парашутния полк, така и не го потърсих. Не съм правил никакави опити за ремонт.
                                Затова съм тръгнал да търся нов.
                                Ще прочета какво пишат руснаците, макар че вече се навих.
                                Опа-а, я ако обичаш прати ми снимка на счупения на ЛС, пък може да измислим нещо за смяна.
                                Доволен ще останеш.

                                Има ли счупени призми /светни с фенерче откъм обективите/?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X