Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: избор на бинокъл

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Леле, кажи откъде го купи този 7х50.
    Че аз от моя КарлЦайс Йена, 8х30 не съм доволен тъкмо на смрачаване, поради малката светлосила.
    Ники, Ч.И.Д., на тебе ли да обяснявам.
    Ти откъде имаш куфар/и/ с фотообективи?

    ".. Какво ядете там, круша ли? Браво! Я да видим, тъй както съм легнал, мога ли изяде една круша. Благодарим!
    Отде ги взимате вий тези неща?- Купуваме ги - отговаря едва сдържано един от нас."
    /Алеко/



    Иначе 7х50 се намират лесно /руски/, 7х50 Цайс-и маа-алко по-трудно.
    Ама тежат, заемат място, изглеждат "де моде".
    Подсети ме да ти покажа.

    У-спамихме темата.

    Коментар


    • #47
      От: избор на бинокъл

      Здравейте!
      Има ли някаква качествена разлика между "рууф" и "поро" призмите освен размера на бинокъла?
      От значение ли е дали е азотонапълнен или не е?

      Коментар


      • #48
        От: избор на бинокъл

        Всъщност нищо от шир-потребата не става.
        Има зависимост между диаметъра на големите лещи и качеството на вижданото. А тези с подсветката са много скъпи.
        Еталон ми е руския "капитански" 20х60. Не е лек, но не е и тежък, а е много качествен. имам и "циклоп" на същчта база.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0247.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5433673
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0248.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5433674
        Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 10-12-12, 00:36.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #49
          От: избор на бинокъл

          20???Аз да не сьм мозьчен хирург та рьката ми да не трепва?Ставам ти фен

          Без основа какво вижда чудото,от рька ли гледаш с него?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: избор на бинокъл

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Здравейте!
            Има ли някаква качествена разлика между "рууф" и "поро" призмите освен размера на бинокъла?
            От значение ли е дали е азотонапълнен или не е?
            Освен размерите, теглото и цената,
            има съществени разлики между двете системи /и подсистемите им/.
            Най-общо казано: начина на фокусиране, броя оптични елементи,
            пътя на светлината, производствени разходи, ремонтопригодност и т.н.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:porro-roof.gif
Прегледи:1
Размер:14.0 КБ
ID:5433691

            Биноклите с "roof"-призми са по-лесни за употреба, по-леки за дълги наблюдения и може би по-здрави.
            Не фокусират близки обекти, отстъпват и в качеството на образа.
            "porro"-призмените имат по-широки ъгли на наблюдение /и заради по-големите призми/, и по-детайлен образ.
            Последно редактирано от rumbata; 10-12-12, 08:40. Причина: правопис

            Коментар


            • #51
              От: избор на бинокъл

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              20???Аз да не сьм мозьчен хирург та рьката ми да не трепва?Ставам ти фен

              Без основа какво вижда чудото,от рька ли гледаш с него?
              Аз отдавна съм ти фен. Да, от ръка го ползвам само, че с две ръце и събрани лакти, опрени на гърдите. Много "светла" оптика и сравнително широко зрително поле.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #52
                От: избор на бинокъл

                Аз да питам пак нещо
                Биноклите с автоматично фокусиране на Stainer хубави ли са?Аз разбрах само, че били по-подходящи за наблюдение на движещи се обекти.

                Коментар


                • #53
                  От: избор на бинокъл

                  С един такьв се дзверих тая сутрин и половината море мьтно другата половина на половина.Е гледа по добре от моя малкия,но ако го сравня с един истински по хилядарка и залязва.

                  Стайнер принципно са добри до много добри,но за чий ми го бяха шибнали в лодката така и не разбрах,гларуси да гоня с него,а номера на буя ми е на ...
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: избор на бинокъл

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Аз да питам пак нещо
                    Биноклите с автоматично фокусиране на Stainer хубави ли са?Аз разбрах само, че били по-подходящи за наблюдение на движещи се обекти.
                    Хубави са, но не излизаш ли от бюджета?

                    Иначе....
                    Щайнер, щайнер.. колко да е щайнер.
                    С риск някой да се засегне, особено ако е кихнал едни много пари за гумирана пластмаса,
                    /визирам най-вече по-долния им ценови клас/.

                    Във всяка една област вече “законите за обществени поръчки” откровено противоречат на законите на физиката, химията,
                    често и на повечето закони в Природата.

                    Оттам и понякога се появяват откровени глупости в определени продукти,
                    за съжаление и в определено добри фирми с вековни традиции.

                    Та Щайнер някога са правили бинокли, учили са се от най-добрите, после са се уредили да продават на армията и т.н.
                    Завода им в Китай бълва ли бълва за да задоволи милионите жадуващи за най-най-най бинокли.
                    Всъщност с подобни и по-добри оптични и механични качества има и по-евтини варианти, но на други марки.
                    Гледал съм и през едни от най-скъпите им модели, имам от “по-ниския” клас, е “пластмасее ми ” отвсякъде.
                    Не бих отказал разбира се подарък от най-високия им клас, но не бих вложил пари в такъв.
                    Не и преди да видя такъв на 90-100г..


                    Пак казвам, предубеден съм, не ме слушайте.


                    Май е време да си направим тема, та да си ги показваме и да споделяме знания и вЧеПетления.
                    Последно редактирано от rumbata; 11-12-12, 10:19.

                    Коментар


                    • #55
                      От: избор на бинокъл

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      Хубави са, но не излизаш ли от бюджета?

                      Иначе....
                      Щайнер, щайнер.. колко да е щайнер.
                      С риск някой да се засегне, особено ако е кихнал едни много пари за гумирана пластмаса,
                      /визирам най-вече по-долния им ценови клас/.

                      Във всяка една област вече “законите за обществени поръчки” откровено противоречат на законите на физиката, химията,
                      често и на повечето закони в Природата.

                      Оттам и понякога се появяват откровени глупости в определени продукти,
                      за съжаление и в определено добри фирми с вековни традиции.

                      Та Щайнер някога са правили бинокли, учили са се от най-добрите, после са се уредили да продават на армията и т.н.
                      Завода им в Китай бълва ли бълва за да задоволи милионите жадуващи за най-най-най бинокли.
                      Всъщност с подобни и по-добри оптични и механични качества има и по-евтини варианти, но на други марки.
                      Гледал съм и през едни от най-скъпите им модели, имам от “по-ниския” клас, е “пластмасее ми ” отвсякъде.
                      Не бих отказал разбира се подарък от най-високия им клас, но не бих вложил пари в такъв.
                      Не и преди да видя такъв на 90-100г..


                      Пак казвам, предубеден съм, не ме слушайте.


                      Май е време да си направим тема, та да си ги показваме и да споделяме знания и вЧеПетления.
                      Харесах си Щайнер Сафари 8х30 за около 300лв(това ми е максимума).Явно е по-старият модел, защото новият е към 400.Притеснява ме само автоматичното фокусиране!?
                      Другият вариянт е Карл Цайс или руски на старо за по-прилична цена, но май повече ме влече пластмасата и екстри като водоустойчивост и т.н.

                      Коментар


                      • #56
                        От: избор на бинокъл

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        ....Притеснява ме само автоматичното фокусиране!?....
                        Автоматичното фокусиране с батерии ли работи ?
                        И следващите от това въпроси... в стил "Модерни времена" на Чаплин.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #57
                          От: избор на бинокъл

                          Не, бре, просто е с постоянен фокус.
                          от 70-100м. до безкрайност. Коригираш си диоптрето и после си зяпаш в отсрещните тераси.
                          Маркетингова измислица е "auto-focus".

                          Коментар


                          • #58
                            От: избор на бинокъл

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            ...от 70-100м. до безкрайност.....
                            Дълбоката фокална повърхнина се характеризира със свита бленда, тоест ниска светлочувствителност.
                            Поне това научих от техникума по оптика .
                            Следователно няма да е много подходящ за ниски осветености, нещо от което и сега се оплакват дъртите ми очи.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #59
                              От: избор на бинокъл

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Дълбоката фокална повърхнина се характеризира със свита бленда, тоест ниска светлочувствителност.
                              Поне това научих от техникума по оптика .
                              Следователно няма да е много подходящ за ниски осветености, нещо от което и сега се оплакват дъртите ми очи.
                              "...помниш, куче, помниииш..." /цитат от виц, ще го пусна при вицовете/
                              Не само са зле на мрачно, но и т.нар. "auto-focus" е в окото, а не в бинокъла.
                              Т.е. ако човек има проблем с очите, ако мъдростта му се проявява вече и във външни белези,
                              ако каките му викат чичо/дядо, този "авто-фокус" по чисто физиологични причини не работи.

                              Коментар


                              • #60
                                От: избор на бинокъл

                                20/20 на погледа и пак като гледам вьлната и половината е мьтна,а другата почти на фокус,буйче ли плува или гларус.Нещото беше стар модел,новите може и по-добри да са,но няма ли врьтка да си го прецакам аз не си е работа,трябва да се взираш по 3 минути и да гадаеш това 3 ли е или 9.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X