Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво зареждате петромакса си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С какво зареждате петромакса си?

    Моя си е Немски,даже е ретро. Ползвал съм го на газ, и бензин. На бензин определено свети по добре .

    Коментар


    • #17
      От: С какво зареждате петромакса си?

      http://www.pelam.de/articles.php?tPath=22_37

      Petromax Petrol vs Kerosene

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:benzin-petromax.jpg
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5402488

      Ето това е разликата между петромакс на газ и бензин.

      Коментар


      • #18
        От: С какво зареждате петромакса си?

        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
        http://www.pelam.de/articles.php?tPath=22_37

        Petromax Petrol vs Kerosene

        [ATTACH=CONFIG]485162[/ATTACH]

        Ето това е разликата между петромакс на газ и бензин.
        С тази разлика, че и двете стават и за газ и за дзимбин. Пробвано лично.

        Коментар


        • #19
          От: С какво зареждате петромакса си?

          Пенчо, естествено, че и двете стават.В сайта на производителя е обяснено защо!Светилната газ има по-ниска точка на запалване и за това й е необходимо подгряване.Т.е. извитата тръбичка е точно за подгряване.
          Аз мисля да мина на бензин, поради това, че моят китаец не ще да свети добре.Пак в същия сайт пише, че просто не бива да се изпуска вентила, докато е топла лампата.... само това!

          Коментар


          • #20
            От: С какво зареждате петромакса си?

            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
            Пенчо, естествено, че и двете стават.В сайта на производителя е обяснено защо!Светилната газ има по-ниска точка на запалване и за това й е необходимо подгряване.Т.е. извитата тръбичка е точно за подгряване.
            Аз мисля да мина на бензин, поради това, че моят китаец не ще да свети добре.Пак в същия сайт пише, че просто не бива да се изпуска вентила, докато е топла лампата.... само това!
            Ам, тъй де.
            Аз моя го отсвирих преди доста години. След вярна 20 годишна служба. Вече сме 2012та. Светоидиотите станаха на цената на спанака.
            Иначе, ако имаш питанки относно експлоатацията на тези динозаври - питай. Може и на телефона в подписа. Както и за всякакво друго осветление.
            А вентила не се испуска, защото пуска бензинови пари, а те имат странни свойства.....

            Коментар


            • #21
              От: С какво зареждате петромакса си?

              Благодаря, за предложението!
              За сега чистя и разглобявам за 7-8ми път.......В момента съм натопил карбуратора в чист ацетон, да видим??????А що се отнася до динозавърското- аз си падам по точно това и не смятам да минавам да лед осветление.Оставам си верен на "класическите" методи.

              Коментар


              • #22
                От: С какво зареждате петромакса си?

                Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                Благодаря, за предложението!
                За сега чистя и разглобявам за 7-8ми път.......В момента съм натопил карбуратора в чист ацетон, да видим??????А що се отнася до динозавърското- аз си падам по точно това и не смятам да минавам да лед осветление.Оставам си верен на "класическите" методи.
                Е, то и аз си светя с огън, ама вече ме мързи да помпя. То не, че през последните години не бях му запоил един автомобилен вентил и си го помпех с компресора, ама мързела е велика работа...

                Коментар


                • #23
                  От: С какво зареждате петромакса си?

                  Видях аз с какво си светиш на Голям Беклик, като си търсих място за къмпиране......

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво зареждате петромакса си?

                    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                    Видях аз с какво си светиш на Голям Беклик, като си търсих място за къмпиране......
                    И що се не обади? Всичките места ги знам. Имам винаги ледени и бира и ракия!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво зареждате петромакса си?

                      Вече съм 1 час с бензин.Работи по-гладко и по-безпроблемно.Много загрява резервоара....

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво зареждате петромакса си?

                        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                        Вече съм 1 час с бензин.Работи по-гладко и по-безпроблемно.Много загрява резервоара....
                        Нищо му няма. Само да не вдига над 3атм.

                        Коментар


                        • #27
                          От: С какво зареждате петромакса си?

                          Имам три,и единият от тях е с прав "кол",без серпентина.Работи и на газ и на бензин без проблеми.Относно загряването на резервоара-като работи на бензин е нормално да загрява повече,бензина е по-силно гориво,съответно с по-висока температура на изгаряне.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво зареждате петромакса си?

                            А какво ги правиш трите?Питам, защото май и аз тази седмица ще правя тази бройка! А единствено ходя на лятна почивка на палатки на Голям Беглик, където мога да ползвам само един......

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво зареждате петромакса си?

                              След четене на нескопосан превод по разни сайтове, стигнах то едни такива изводи!
                              След 1960 г. армиите ползващи PETROMAX са се отказали от него!Информация защо е станало това-НЯМА!Това са Бундесверът и Швейцарската армия.За първата армия, Петромакса е бил на бензин или керосин/светилна газ, а за втората армия САМО на бензин.Значи....... отказали са се само от ползването на БЕНЗИНОВИТЕ варианти.Някои предполагат, че това е станало поради избухване!!!Но не е доказано.
                              При преглед на дизайна и вложените части, се установява оловни пломби между сондата и резервоара.Аз лично разглобих един индийски и видях мек, сив метал на същото място.Някои предполагат, че е възможно при прегряване /от бензин/, този метал /който се бил топял между 600-800 гр.Ц. -не съм го проверявал/ да пропусне огън към резервоара.Същия тоя изследовател, казва и, че самият производител след 1960 г. е направил някои изменения в дизайна, като вече е предложил нов топлинен дефлектор между източника на топлина и резервоара!Така индиректно и признал за техническия дефект с бензиновите варианти.
                              Аз лично да сега съм се чудил защо им е на германците тая чиния, наречена от тях- pralteller BW и май разбрах. /BW- е Бундесвер/

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво зареждате петромакса си?

                                Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                                След четене на нескопосан превод по разни сайтове, стигнах то едни такива изводи!
                                /
                                Дълго е за писане, но обещавам догодина на Беглика, да отговоря на всичките ти въпроси. И да има оловна шайба, но целта и е съвсем друга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X